Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

parodia1 20:02, 15 mar 2016


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 19
czemu tu jeszcze nikogo nie ma?????
Gardenarium 18:31, 16 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Czekamy na lepszą pogodę, dawkowanie zależy od stanu trawnika, zasobności gleby. Dawkuj po swojemu, albo daj glebę do zbadania na zawartość skłądników mineralnych i w stacji podadzą czego brakuje. I wg tych zaleceń działaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
parodia1 19:49, 16 mar 2016


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 19
a dziękuje za wskazówki. poczekam chyba już do kwietnia z nawożeniem do w nocy są przymrozki.

mam jeszcze jedno pytanko.
dziś wszedłem w mały spór z naszym pracownikiem od spraw gospodarczych w pracy gdyż powiedział mi, że jak będę nawoził trawę saletrą to żeby jej nie podlewać bo szybko wyparuje i nie będzie żadnych efektów.

co o tym myślicie???
Gardenarium 16:38, 17 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawet nie trzeba myśleć, bo wiem, że to niewłaściwe podejście i błędna decyzja. Nawóz należy podlać/rozpuścić aby dotarł do korzeni. Przy suchej pogodzie zniszczysz trawnik, bo nawóz spali go. Należy podlać i nie wyparuje, a wniknie w glebę i dotrze do korzeni. Tym sposobem odżywi trawę.


http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/410-jak-nawozic-trawniki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
parodia1 17:10, 17 mar 2016


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 19
i tak właśnie zrobię jak piszesz. po nawożeniu zaraz będzie trawa podlewana a potem koszenie a tak raz w tygodniu , podlewanie co około 3-4 dni i nawóz raz na miesiąc.
Gardenarium 18:21, 17 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko robimy z umiarem, nie na datę i hasło. Zgodnie z zapotrzebowaniem. Trawa to żywy organizm, nie zabij jej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
parodia1 19:27, 17 mar 2016


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 19
mam jeszcze jedno pytanko, kiedy użyć środków na odchwaszczenie?
czy tak za dwa tygodnie jak trawa się ruszy, czy trochę później?
Gardenarium 19:43, 17 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie robimy wszystkiego naraz. Trzeba się zdecydować, czy nawozimy najpierw czy chcemy niszczyć chwasty. Albo jedno, albo drugie. Gdy nasypiesz nawozu, równocześnie nawozisz chwasty. Z chwastami i opryskiem na nie poczekaj do lata albo do maja chociaż. Chwasty aby pobrały preparat chwastobójczy muszą mieć przecież liście i muszą rosnąć.

A kiedy trawnik był zakładany?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
parodia1 20:25, 17 mar 2016


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 19
trawnik był zakładany rok temu.
chciałem najpierw teraz odchwaścić i później zrobić mala dosiewke tylko nie wiem czy dobrze kombinuje.
Gardenarium 09:46, 18 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem czy dobrze kombinujesz. Raczej nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies