Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Gardenarium 22:29, 28 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Proszę bardzo:

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/410-jak-nawozic-trawniki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
slawek883 19:13, 30 mar 2016

Dołączył: 30 mar 2016
Posty: 12
witam wszystkich. Mam pytanie posiadam trawnik + tuje(widoczne na dołączonych zdjęciach). Dałem wczoraj nawozu pod tuje i trawę YARA MILA COMPLEX ( pod tuje dodatkowo ogród 2001 Przeciwko brązowieniu igieł). Teraz chciałbym dać jeszcze YARA MILA TROPOCOTE pod całość - tylko nie wiem czy mogę ?? Będę wdzięczny za pomoc


RESZTA INFORMACJI: Pod Tujami (które byly sadzone na jesień) wąż nawadniający + agrotkanina, trawa podlewana przez zraszacze huntera + pompa pchająca.


Gardenarium 20:17, 30 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
slawek883 napisał(a)



RESZTA INFORMACJI: Pod Tujami (które byly sadzone na jesień) wąż nawadniający + agrotkanina, trawa podlewana przez zraszacze huntera + pompa pchająca.


Nie, nie możesz.

1. usuń agrotkaninę- szkodzi roślinom i organizmom glebowym
2. Jak rozmiesząłeś nawozy skoro leży agrotkanina?
3. Po co tyle nawozów i środków chemicznych, prościej i lepiej dla tui byłoby gdybyś dał dobrej ziemi o odczynie lekko kwaśnym w dołek, kompostu i wyściółkował korą sosanową przekompostowaną. Korzenie by oddychały, klepisko by się nie zrobiło i byłoby zgodnie ze sztuką ogrodniczą.
A tak zrobiłeś w zasadzie prawie wszystko źle. I na dodatek jeszcze kamienie.
To nie na tym polega dbanie o rośliny, wsypanie chemii ile wejdzie, kamienie i szmata na korzeniach

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
slawek883 20:41, 30 mar 2016

Dołączył: 30 mar 2016
Posty: 12
1. O agrotkaninie dużo myślalem przed założeniem, a agrowłóknina lepsza??. Ponoć agrotkanina przepuszcza wodę w dół korzeni i także działa, że odparowuje w druga stronę - ale wolę juz tutaj sie poradzić Założyłem ją tylko jako osłonę antychwastową żeby tujom nic wody nie zabierało.
2. Bylo ze agrotkanina przepuszcza wodę to dałem nawozy na kamyki, a kamyki dałem dlatego, że mieszkamy w miejscu gdzie mocno wieje i stąd nie kora (wszystko by wywiewało pomyślałem).
3. Pod tujami i po bokach jest torf z wykopu pod staw. Teraz jedynie myślę żeby zrobić otwory ok 30cm w agrotkaninie promień dookoła tuji żeby faktycznie klepisko się nie robiło :/

OK daruje sobie narazie dalsze nawożenie trawy i tuj ?? kiedy ewentualnie mógłbym je kontynuować i jak ?

Szkoda, że tak późno napisałem...
Gardenarium 07:24, 31 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Następny nawóz na trawnik w momencie, gdy widać że go potrzebuje, nie wcześniej niż za miesiąc. Nie wiem tylko czy podlałeś trawnik/rozpuściłeś nawóz po zaaplikowaniu?

Pod drzewami deszcz nie spadnie. Dlatego w obrębie korony drzew trawa tak wygląda jak wygląda.Widać, że nie wzeszły wszystkie gatunki z mieszanki. Są braki, potrzebna dosiewka, posypanie ziemią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
slawek883 07:42, 31 mar 2016

Dołączył: 30 mar 2016
Posty: 12
Tak, po podaniu nawozu na trawnik podlałem go sporo. Za trawę się zabiorę w week ( czyli naiona trawy + ziemia na górę tak? czy wyrwać w miejscu całkiem starą nawierzchnię i dać nową nasiona, ziemię? ). Dalej nie mam pomysłu co z tujami - zrobić, jak pisałem wokół korony promień ok 30cm powycinać agrotkanine żeby nie rozwalać wszystkiego?
Gardenarium 07:56, 31 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wywalić szmatę zupełnie.

Pod drzewem przegrabić, posypać ziemią, przegrabić, dać nasiona, przegrabić, uwałować, podlewać bo nasiona wykiełkowane pozamierają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
_Lukasz 23:17, 31 mar 2016

Dołączył: 14 sie 2015
Posty: 34
A Ty Danusiu już sypałaś nawóz na trawę u siebie? Dobry moment na aerację, piaskowanie i nawiezienie w najbliższy weekend czy jeszcze za wcześnie?
Gardenarium 23:18, 31 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U siebie nie sypię, bo mam nowy trawnik z rolki, nie ma potrzeby.

W ogrodach klientów sypałam. Nie za wcześnie, w sam raz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
_Lukasz 18:38, 03 kwi 2016

Dołączył: 14 sie 2015
Posty: 34
Dzięki Danusiu, wczoraj powalczyłem i udało sie wszystko zrobić
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies