Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

maki 14:44, 29 sie 2015

Dołączył: 29 cze 2015
Posty: 21
Dzieki Marbrz za cenne info. teściowa żyje czasami sie wtrącą i mówi żebym kosił jak najniżej wtedy nie bedzie sie robił kożuch , jeszcze niewie chyba ze jest taki sprzęt jak wertykulator hehe . A przy kraweznikac to jest jeszcze gola ziemnia i dopiero teraz pomału zaczyna trawa kiełkować . a tym styropianem to dobry pomysł . Pozdrawiam
Gardenarium 17:34, 30 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
maki napisał(a)


Nieprawidłowo wykonana opaska, zbyt wiele betonu ulane tam jest. Brukarze pewnie za bardzo zadbali o umocnienie. Trzeba dołozyć ziemi, przegrabić, dosiać i dolewać wody.

Beton wypija wodę albo jest go za dużo i na nim trawnik nie urośnie.

Odnośnie koszenia - nie da się kosić "na zapas" - że niby nisko to potem długo nie trzeba kosić, nic bardziej mylnego - kosić trzeba i nie da się na tym zaoszczędzić. Powstanie rżysko, bo ścinasz trawce to, co ma najładniejsze czyli zielone "piórka".Nie będzie miała siły odrastać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maki 12:57, 01 wrz 2015

Dołączył: 29 cze 2015
Posty: 21
Witam
Mam małe pytanko jak juz otrzymam wyniki z badania gleby trawnika i będę miał czegoś za mało np. magnezu lub . azotu , to przy następnym nawożeniu mam sypać tylko to czego brakuje?
marbrz 13:43, 01 wrz 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Dokładnie. Bo jeśli będziesz miał np: 8000 Ca, to nie będziesz sypał kredy ani nic co zawiera wapno w składzie.
MarcinCz 12:54, 08 wrz 2015

Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 28
Witam chciałbym się zapytać o jesienny nawóz na trawnik.Co sądzicie o nawozie z takim składem NPK 5-17-30
5% azotu amonowego (N),
17% pięciotlenku fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w kwasach mineralnych,
16% pięciotlenku fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie,
14% pięciotlenku fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w wodzie,
30% tlenku potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie.
Pozdrawiam.
____________________
Martka 20:52, 13 wrz 2015


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
marbrz napisał(a)

Masz wypaloną trawę koło krawężników. Nie oddzieliłeś prawidłowo styropianem od betonu i będzie tam zawsze brzydko wyglądała bo będzie spalona. Póki możesz to napraw to jesienią.


Marbrz, pierwszy raz spotykam się z tą informacją, że pomiędzy betonem warto dać styropian. Dzięki! Za 2 tygodnie zakładam trawnik. Jak prawidłowo umieścić ten styropian? Jaka grubość, na jaką głębokość? Będę wdzięczna.

I drugie pytanie, jaką odmianę trawy polecacie na glebę ciężką, gliniastą? Będzie rozluźniona piaskiem i na wierzch nasypane 10cm ziemi ogrodowej. Trawnik nie będzie deptany zbyt często. Stanowisko głównie południowe i zachodnie.
Gardenarium 11:48, 14 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lepiej odpowiednio ukształtować opaskę i beton połozyć pod kątem. Styropian się wykruszy, odradzam ten pomysł.

Po co komplikować skoro jest bardzo prosty sposób, czyli prawidłowo położony krawężnik?

Żaden tam styropian

Skoro tego już nie możesz zmienić bo opaska jest, dosiej żyznej ziemi w pobliżu krawężnika i podlewaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marbrz 21:22, 14 wrz 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Sąsiad położył przy krawężniku styropian gr. 2 cm na głębokość 25 cm. W jednym miejscu jest w drugim nie ma. Tam gdzie nie ma trawa wyschla w głąb trawnika na szerokości prawie 40 cm. Jutro zrobię fotkę. Co gorsze to nawet podlewanie wieczorne może taką trawę zabić jak poleje się na gorący beton. Styropian kończy się 3 cm od górnej części krawężników i zdaje egzamin.
Pszczelarnia 11:57, 16 wrz 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jak nawieźć i wspomóc teraz trawnik, który się odradza po upałach letnich?

Rozsypałam kompost i dosiałam trawę w miejscach tragicznych.
A co robić z rosnąca/odbudowywującą się trawą?

Czym konkretnie nawieźć? Poproszę nawet o nazwę nawozu, bo ja laik jestem zupełny. Wiem tylko, że to powinno być żelazo i fosfor ale co wybrać?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
marbrz 12:14, 16 wrz 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Zgodnie z obietnicą fotki palenia trawy przy obrzeżach.
Efekt taki występuje w przypadku niedostatecznego i nierównomiernego podlewania szczególnie w upalne dni.
U makiego ten sam efekt występuje w zakolach gdzie prawdopodobnie nie dochodzi równomierny rozkład podlewania.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies