Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

popcorn 15:16, 07 sie 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
No wlasnie, pewnie cien to klucz do sukcesu. Dzielilam jakis miesiac temu, powsadzalam do doniczek, zeby sie ukorzenily i jesienia chcialam dac na nowa rabate. Ale w miedzyczasie poprzestawialam doniczkii pare dni mialy slonce, masakra jak je przypalilo
no ale te moje dzielilam na po 2 listki, Twoje to wypas! nie rob sobie klopotu, przy okazji obejrze fote, jak nie zapomnisz
dziekuje
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Milka 15:44, 07 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tess napisał(a)

Miła, więcej to łagodne określenie jest Ja prawie wcale nie miałam roślin, bo prawie cały ogród zajmowały wielkie tuje.


No pamiętam, jeden wielki gąszcz był, teraz o wiele lepiej;bo i rosliny i światło Tess zerknij na moje nutkajskie, czy na 4 lata one małe czy duże?
bo jak widzę twój, zaraz o moich myślę
foto za chwilę usunę; oba były tej samej wielkości, a teraz jeden większy

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Tess 15:51, 07 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12154
nie usuwaj, instruktażowo je potraktujmy - mój wielki tak kiedyś własnie wyglądał

Problem w tym, Miła, że ja nie znam odpowiedzi na to pytanie. Po prostu nie pamiętam, jak wyglądał mój (czyli jakiej był wysokości) w wieku czterech lat. Może w domu pooglądam stare zdjęcia rodzinne, to mi coś się rozjaśni.
Twoim zdaniem zbyt wolno rosną?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
AgnieszkaW 15:52, 07 sie 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Jak tu ślicznie Tesiu, Twoje rabatki bardzo mi się podobają
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
MirellaB 16:01, 07 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Tess napisał(a)

A będzie tam miała cień? No niby budleję masz wielką.
Dzieli się wszystkie z w/w.
Trawy dzieli się wiosną. Rzeczywiście karpy miskantów są wielkie. Trzeba się namęczyć czasem, by je wykopać. A dzielić trzeba nożem a jak wielka karpa, to i siekiera się nada

Tak, pod Budleją jest cień. To co mogę sadzić?

No to mnie zasmuciłaś z trawami. Sama pewnie nie dam rady i nikt mi nie pomoże . Nie wiem co robić? Może już w przyszłym roku bez wykopywania obetnę nożem i tak co rok, żeby nie wykopywać.
Nic nie wiem o dzieleniu traw.
A co ile lat się je dzieli? Po czym poznam, że już dzielić?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Tess 16:16, 07 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12154
Agnieszko z Jurajskiego - dziękuję

Mirelko, dzielisz, kiedy uznasz, że są za duże. Albo kiedy potrzebujesz więcej, bo koncepcja się zmieniła albo na rabatke nową potrzebujez.
Ja mam krótko trawy, miskant tylko jeden dzieliłam. Carexy szybko przyrastają, więc te dzielę w zasadzie co roku.
Okrawanie nożem na pewno jest dobrym rozwiązaniem dla carexów. Miscanty tez można tak próbować, ale jednak lepiej dzielić z dużym korzeniem.
A dlaczego nikt Ci nie pomoże?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Milka 16:29, 07 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tess napisał(a)
nie usuwaj, instruktażowo je potraktujmy - mój wielki tak kiedyś własnie wyglądał

Problem w tym, Miła, że ja nie znam odpowiedzi na to pytanie. Po prostu nie pamiętam, jak wyglądał mój (czyli jakiej był wysokości) w wieku czterech lat. Może w domu pooglądam stare zdjęcia rodzinne, to mi coś się rozjaśni.
Twoim zdaniem zbyt wolno rosną?


No tak mi się właśnie zdaje zerknij, od razu fajne porównanie dziś i kiedyś, ja czasami tak wracam do początków
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Ensata 16:36, 07 sie 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Tess, cho do mnie, ja chyba inna kupiłam, moja na focie u nich juz jest zółta
____________________
W kolorze blue
Toszka 17:24, 07 sie 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
z mojego doswiadczenia z carexami to smialo mozna je dzielic od lipca do wrzesnia. Czasami, przy duzych kepach trzeba koniecznie przyciac:skrocic korzenie, bo inaczej wygniwaja; Tylko nie w taki upal! podlewac z glowa i wysciolkowac przekompostowana kora, ale tak by nie zasypac nasady, bo zima wygnije.

Do wykopania miskantow trzeba miec dobrze naostrzony szpadel, pomagac sobie w podniesieniu widlami amerykanskimi. Dla zobrazowania jak gleboki system korzeniowy maja trawy obrazek
https://pl.pinterest.com/pin/340021840594176495/
i to samo w oryginale

https://ttpermatuin.files.wordpress.com/2012/06/prairie-root-systems_large.jpg

wprawdzie nie ma miskantow, ale nie trudno sobie wyobrazic.

Hosty mozna caly czas dzielic - potrzeba noz kuchenny /np. szefa kuchni/ rozkladamy liscie i nacinamy jak ciastko. Mocno, bez strachu. Kompost plus kora w dolek jesli ziemia jest zwarta, gliniasta, podlac i juz. Nawet jak podeschnie, to na wiosne wystartuje. Zwlaszcza Patriot. To niebywale zywotna hosta.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MirellaB 17:40, 07 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Toszka napisał(a)
z mojego doswiadczenia z carexami to smialo mozna je dzielic od lipca do wrzesnia. Czasami, przy duzych kepach trzeba koniecznie przyciac:skrocic korzenie, bo inaczej wygniwaja; Tylko nie w taki upal! podlewac z glowa i wysciolkowac przekompostowana kora, ale tak by nie zasypac nasady, bo zima wygnije.

Do wykopania miskantow trzeba miec dobrze naostrzony szpadel, pomagac sobie w podniesieniu widlami amerykanskimi. Dla zobrazowania jak gleboki system korzeniowy maja trawy obrazek
https://pl.pinterest.com/pin/340021840594176495/
i to samo w oryginale

https://ttpermatuin.files.wordpress.com/2012/06/prairie-root-systems_large.jpg

wprawdzie nie ma miskantow, ale nie trudno sobie wyobrazic.

Hosty mozna caly czas dzielic - potrzeba noz kuchenny /np. szefa kuchni/ rozkladamy liscie i nacinamy jak ciastko. Mocno, bez strachu. Kompost plus kora w dolek jesli ziemia jest zwarta, gliniasta, podlac i juz. Nawet jak podeschnie, to na wiosne wystartuje. Zwlaszcza Patriot. To niebywale zywotna hosta.

Dziękuję za informacje
No to się urządziłam z tymi trawami już się boję. Nie wiedziałam, że mają takie wielkie korzenie
A co się stanie jak nie będę dzieliła tzn.jak duże urosną miskanty,carexy czy rozplenice. Chyba nie rozrastają się cały czas? Osiągną jakaś wielkość i przestają rosnąć?

Z hostami z tego co piszesz to nie będę miała problemu - dam radę
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies