Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Mentha 11:10, 16 sie 2016


Dołączył: 15 sie 2016
Posty: 223
Mazan napisał(a)
Mentha

To mączniak prawdziwy. Zastosuj Topsin i po 7 - 10 dniach Signum. Należy usuwać opadające liście.


Pozdrawiam



Dziękuję Mazan! Pewnie przeszedł z buka :/
Mazan 13:24, 16 sie 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mentha

Jeżeli mączniak jest na innych roślinach staraj się zapanować nad nim, gdyż atakuje niezdrewniałe pędy, a zimuje w pączkach, co ujawnia się wiosną zniekształceniem liści i pędów, a buk startuje późno dlatego teraz trzeba chorobę zwalczać.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Pszczelarnia 14:02, 16 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mentha napisał(a)



Dziękuję Mazan! Pewnie przeszedł z buka :/


Może na buku nie było mączniaka (mączniak na buku?) tylko mszyca, która podobnie wygląda na spodniej stronie liścia?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mentha 22:13, 16 sie 2016


Dołączył: 15 sie 2016
Posty: 223
Pszczelarnia napisał(a)


Może na buku nie było mączniaka (mączniak na buku?) tylko mszyca, która podobnie wygląda na spodniej stronie liścia?



Ogrodnicy mi powiedzieli, ze to mączniak. Okropną białą mąkę rozsiewał i takie jakby pajęczyny, pełno go było. Oni go zwalczyli ale znowu go widzę.
Ja w ogóle nie znam sie na szkodnikach to mój pierwszy sezon
Mentha 22:14, 16 sie 2016


Dołączył: 15 sie 2016
Posty: 223
Mazan napisał(a)
Mentha

Jeżeli mączniak jest na innych roślinach staraj się zapanować nad nim, gdyż atakuje niezdrewniałe pędy, a zimuje w pączkach, co ujawnia się wiosną zniekształceniem liści i pędów, a buk startuje późno dlatego teraz trzeba chorobę zwalczać.


Pozdrawiam


Dzięki, teraz już będę uważać. Ale dopiero zaczynam z ogrodnictwem i chyba jeszcze nie wiem, co mnie czeka
Ela147 07:39, 17 sie 2016

Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 5
Dzień dobry,
jestem nowa na forum, ale śledzę go od jakiegoś czasu. Proszę o pomoc w rozpoznaniu chorób azalii i czy da się je uratować.
Ogródek późną jesienią zakładał ogrodnik, który w tym roku "zniknął" i nie odbiera telefonów. ziemia była gliniasta, dużo gruzu budowlanego, ogrodnik miał ją przekopać, oczyścić, użyźnić, etc. aby rośliny mogły rosnąć. Niestety po tym jak padło sporo tuj, mam podejrzenia, że gleba nie została jednak dobrze przygotowana, a może po prostu mamy pecha i wszystkie choroby zawitały do naszego ogródka.
Opuchlaka już rozpoznałam i z nim walczę, ale nie wiem czy da się uratować azalie, które robią się takie czerwone. Niedawno pryskałam previcurem ale co jeszcze mam zastosować> I martwią mnie te zaschnięte końce na jednej z odmian azalii. Takie zasuszone końcówki mam też na hortensjach, zdjęcia umieściłam w innym wątku. Proszę o poradę co mam jeszcze zastosować aby uratować krzaczki.
magdaw 11:40, 17 sie 2016

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Witajcie moje pomidory oo gigantycznej wspaniałej ilości owoców mają myślę oznaki choroby grzybów. Brazawieja od inki pędów i liście.mam pytanie bo na ulotce topsinu pisze ze dla pomidorów okres karencji wynosi 3 dni. Gdybym zerwała wszystkie czerwone i prawie czerwone i poproś, ala co myślicie? ??? Nie mam ochoty jeść chemii z drugiej strony to co jest w sklepach zapewne pryska jest d o przesady. A może to zamieranie pędów co wtedy?
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Pszczelarnia 11:44, 17 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
"nie wiem czy da się uratować azalie, które robią się takie czerwone"

Pokaz zdjęcie. Normalne jest, że azaliom na jesień czerwienieją liście.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:47, 17 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mentha napisał(a)


Ogrodnicy mi powiedzieli, ze to mączniak. Okropną białą mąkę rozsiewał i takie jakby pajęczyny, pełno go było. Oni go zwalczyli ale znowu go widzę.
Ja w ogóle nie znam sie na szkodnikach to mój pierwszy sezon


Objaw mąki się zgadza ale pajęczyny przy mączniaku to już chyba nie.

Miałaś zdjęcia?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mentha 12:02, 17 sie 2016


Dołączył: 15 sie 2016
Posty: 223
Pszczelarnia napisał(a)


Objaw mąki się zgadza ale pajęczyny przy mączniaku to już chyba nie.

Miałaś zdjęcia?



Tutaj tak nie widać a maczniaka już nie mam na buku.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies