Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

sylwesterk 20:43, 19 sie 2016

Dołączył: 25 lis 2013
Posty: 2
Witam,
uprzejmie proszę o pomoc w zdiagnozowaniu, co dolega mojej kosodrzewinie. Nie ma owadów, mszyc na roślinie.







Z góry dziękuję.
____________________
Mary 22:25, 19 sie 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Mazan napisał(a)
MariBere

Opryskałaś zgodnie z zaleceniem?



Pozdrawiam

Przygotowałam roztwór siarczanu magnezu 20g na 4l wody i opryskałam liście.
Następnie, po trzech dniach, opryskałam Topsinem na plamistość.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Kasya 22:35, 19 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41860
Mazan napisał(a)
Kasya

Jarząb - prawdopodobnie szkodnik przepoczwarza się w pobliżu pnia.
Magnolia - niedokładne foto. Podejrzewam, że to mączniak prawdziwy, choć na liściach może wyglądać podobnie szara pleśń.
Szyszki - między nimi ekskrementy prawdopodobnie szyszkówki świerkóweczki.



Pozdrawiam


okropnosc z tymi szkodnikami, a co powinnam zastosowac ? co polecasz ?

na lisciach magnolii nie ma bialego nalotu, tylko takie brazowe kropki zlewajace sie w plamy
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
magdaw 23:03, 19 sie 2016

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Mazanieczyszczeń na stronie 131 pokazałam moje pomidory możesz zajrzeć, będę wdzięczna zaczynają j u z gnic owoce
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Mazan 08:22, 20 sie 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sylwesterk

To osnuja sadzonkowa, zwalczanie środkami owadobójczymi /Karate, Mospilan, itd/.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 08:28, 20 sie 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
MariBere

Wielokrotnie pisałem, że pojedynczy oprysk jest zabiegiem profilaktycznym, często dopisuję, że w razie potrzeby powtórzyć. Dodatek siarczanu magnezu miał być wzmocnieniem doraźnym dla rośliny przy zakłóceniach pobierania powodowanych przez niewłaściwy odczyn.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 08:34, 20 sie 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kasya

Srodki owadobójcze. W szyszce jest otwór wygryziony przez larwę. Jednak najpewniejszy sposób to zerwanie takich szyszek.
Na magnolii może być bakteryjna plamistość lub grzybowa. Proponuję Curzate Cu przemiennie z Gwarantem lub Dithane bądź Topsinem co 7 dni.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 08:44, 20 sie 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Magdaw

To ZZ /zaraza ziemniaczana/ wersja łodygowa, bardziej szkodliwa od liściowej. Próbuj stosować Rewus lub Infinito i Mildex ale to typowa "musztarda po obiedzie". Tej chorobie należy zapobiegać, jej zwalczanie przypada na okres zbioru owoców i trzeba się liczyć ze stratami. Możesz jeszcze stosować te środki, które podałem wówczas nie ma okresu karencji.




Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 08:48, 20 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwesterk napisał(a)
Witam,
uprzejmie proszę o pomoc w zdiagnozowaniu, co dolega mojej kosodrzewinie. Nie ma owadów, mszyc na roślinie.




Z góry dziękuję.


Osnuja osnują, ale popełniłeś wiele błędów pielęgnacyjnych.

Przede wszystkim posadziłeś za głęboko..to widać jak na dłoni, druga sprawa - zasypałeś je kamieniami po sufit, już więcej chyba nie mogłeś nasypać, a jak jeszcze położyłeś agro ??, to już załatwiłeś je na amen.

Chłopie, rozgrzeb te kosodrzewiny, zobacz co tam masz u nasady pnia, podnieś je wyżej celem dania im szansy na życie,. potem obetnij suche gałęzie, zapomniałam napisać - daj ziemię do iglaków. Jeszcze jedna sprawa czy nie rosną w glinie, to powoduje zatapianie korzeni.

Żal patrzeć jaki los im zgotowałeś. Może ten post jest radykalny, ale może się opamiętasz i inaczej zaczniesz sadzić rośliny

Rozumiem, że wygodnie jest wyłącznie wykonać oprysk, ale to sprawy nie załatwi i sosny padną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mentha 11:53, 20 sie 2016


Dołączył: 15 sie 2016
Posty: 223
Proszę o pomoc. Czy tej trzmielinie coś dolega czy czuje jesień? Różowe listki zółkną a potem opadają.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies