Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

lucca 21:23, 28 maj 2017

Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 28
marcin_pacyna bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź na temat moich conic. Czyli to przędziorek, chociaż naprawdę w ogóle NIC nie widac na tych drzewkach, nawet przez lupkę.

Czyli działam, zastosuję ten Envidor, tylko pisałeś ze to w temperaturze do 25 stopni. Czy mogę je w takim razie spryskać wieczorem, bo w ciągu dnia jest teraz cieplej?

Czytałam tez tutaj na wątku ekologicznym, że na przędziorka działa gnojówka ze skrzypu. Próbował ktoś? Tylko az gnojówkę zrobię minie minimum 7 dni...

Elinka 23:24, 28 maj 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
A po czym rozpoznac ze misecznik zwalczony?
Mam na cisach spryskalam ale jak zagladam to badal sa te brazowe skorupy na pedach. To ma odpasc czy jak?
____________________
elinkowy-ogrod
Mazan 08:00, 29 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Elinka

Miseczki pozostaną i cały czas będą szpeciły. Są puste pod spodem, gdyż larwy żerują, a za ok. dwa tygodnie będzie nowe pokolenie. Dlatego maj jest przeznaczony do oprysku przeciw tym szkodnikom Ortusem lub Magusem czy Mospilanem.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
marcin_pacyna 09:34, 29 maj 2017

Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 131
lucca napisał(a)
marcin_pacyna bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź na temat moich conic. Czyli to przędziorek, chociaż naprawdę w ogóle NIC nie widac na tych drzewkach, nawet przez lupkę.

Czyli działam, zastosuję ten Envidor, tylko pisałeś ze to w temperaturze do 25 stopni. Czy mogę je w takim razie spryskać wieczorem, bo w ciągu dnia jest teraz cieplej?

Czytałam tez tutaj na wątku ekologicznym, że na przędziorka działa gnojówka ze skrzypu. Próbował ktoś? Tylko az gnojówkę zrobię minie minimum 7 dni...



Lucca, możesz wieczorem, ale sprawdź prognozę, żeby nie padało w nocy czy następnego dnia.
Weź podłóż białą kartkę pod gałązki i potrząśnij nimi i zobaczy, czy to co spadło nie rusza się. W ten sposób można prościej dojrzeć przędziorka.

Powodzenia
skarabeusz 10:19, 29 maj 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Kupiłam zabiedzone laurowiśnie i żółkną i opadają liście, ponadto na liściach od spodu są kropki. Pryskałam i HT i OW a nawet miedzianem 21.05. i nie wiem czym je potraktować.
Liście żółte obrywam, zbieram, ale i tak ciągle żółkną..
Walerek, co to za paskuda?



____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Mazan 10:49, 29 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Skarabeusz

Przypomina wczesną fazę drobnej plamistości liści drzew pestkowych. Opryskaj conajmniej dwukrotnie topsinem lub innym grzybobójczym, a z ekologicznych przemiennie OW/PW i RT lub IF ewentualnie roztwór jodynowy. Grzyb Blumeriella jaapi jest dość wrażliwy i można go zwalczyć, ale zaniedbany potrafi zniszczyć drzewko.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
lucca 08:34, 30 maj 2017

Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 28
Witam wszystkich,

Ja cały czas o moich conicach nieszczęsnych... nie mam sumienia pryskać ich chemią na przędziorka, to znaczy jak będe musiała, oczywiście w końcu to zrobię. Czy mozecie mi potwierdzić, ze na przędziorka działa gnojowka ze skrzypu? Bo jesli potwierdzicie, idę na pole i zbieram od razu
Mam też gotową gnojówkę z pokrzyw, moze tego najpierw spróbować? Podobno ta gnojowka nadaje się na wszelkie tałatajstwo... a moze mydlo potasowe z bioczosem? Poradzcie coś proszę bardzo początkującej, ekologicznej ogrodniczce

skarabeusz 11:18, 30 maj 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
lucca napisał(a)
Witam wszystkich,

Ja cały czas o moich conicach nieszczęsnych... nie mam sumienia pryskać ich chemią na przędziorka, to znaczy jak będe musiała, oczywiście w końcu to zrobię. Czy mozecie mi potwierdzić, ze na przędziorka działa gnojowka ze skrzypu? Bo jesli potwierdzicie, idę na pole i zbieram od razu
Mam też gotową gnojówkę z pokrzyw, moze tego najpierw spróbować? Podobno ta gnojowka nadaje się na wszelkie tałatajstwo... a moze mydlo potasowe z bioczosem? Poradzcie coś proszę bardzo początkującej, ekologicznej ogrodniczce



Nie wiem na co czekasz, nie masz sumienia pryskać, a pewnie trzymasz je pod matą? Mydłem, czosnkiem czy pokrzywą to już dawno powinnaś to zlać tak na wszelki wypadek.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
lucca 11:27, 30 maj 2017

Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 28
Spryskałam już mydlem potasowym z bioczosem i szalwią, dzisiaj spróbuję gnojówką z pokrzywy, chodzilo mi tylko o to czy ktoś próbował gnojowki ze skrzypu
Elinka 12:08, 30 maj 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Witajcie, witaj Mazan
Ostatnio katowalam Cie robalami to teraz dla odmiany plamy na lisciach
Jabloni, maliny, gruszki
Czy to to samo jakas szara plesn moze ? Czy kazde choruje na co innego i napisz prosze od razu czy jaki s ekologicznym da sie zwalczyC.
Dziekuje

Jablon


____________________
elinkowy-ogrod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies