Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

natka098 17:25, 03 lip 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Mam takie pytanie odnośnie śliwy wiśniowej Nigra. Czy jeśli podczas wiosennych przymrozków zmarła to jest szansa że jeszcze odbije. Miała zielonkawe gałązki po zdjęciu kory miesiąc temu. To nie moje drzewa więc nie wiem jak teraz.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Kawa 21:46, 03 lip 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Dziękuję bardzo Walerku. Mam amistar to zastosuje. Pozdrawiam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Mazan 22:07, 03 lip 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Natka098
Czy usuwane były zmrożone końcówki i zabezpieczone środkiem przeciwgrzybicznym? Należy wątpić, a to może stać się przyczyną moniliozy. Na takie sytuacje należy uważać - niewielki koszt i śladu nie byłoby, teraz może być dużo gorzej.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 22:09, 03 lip 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kawa

Jeżeli masz saszetkę Aliette daj zamiast Mildexu i dopiero Amistar.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
natka098 22:29, 03 lip 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Mazan napisał(a)
Natka098
Czy usuwane były zmrożone końcówki i zabezpieczone środkiem przeciwgrzybicznym? Należy wątpić, a to może stać się przyczyną moniliozy. Na takie sytuacje należy uważać - niewielki koszt i śladu nie byłoby, teraz może być dużo gorzej.


Pozdrawiam


Nic nie było robione, one były w maju zakupione w donicach już z liściami i kwiatem posadzone, po czym podczas majowego przymrozku zmroziło je, i teraz nadal badylami straszą. z 3 posadzonych jedna ładnie rośnie, nic jej nie było.
____________________
Natalia - Mój zakątek
lucca 14:29, 04 lip 2017

Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 28
Witam wszystkich,

Pokonałam swojego przędziorka Ortusem, Mazan dziękuję za radę

Tym razem piszę do Was w sprawie rododendronów. Biały i ciemnoróżowy w ogóle mi w tym roku nie kwitły.
Teraz od dołu liście robią się żółtoczerwone i spadają - zbieram kilka co kilka dni. Nowe liście ładnie wypuszczają.
Łysieją od dołu, czytałam że to normalne na jesień, ale nie teraz. Może czegoś im brakuje?

Będę bardzo wdzięczna za diagnozę i rady

Aha, kilka razy podlewałam je gnojówką z pokrzyw, może to przez to?


Kawa 14:51, 04 lip 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Mazan napisał(a)
Kawa

Jeżeli masz saszetkę Aliette daj zamiast Mildexu i dopiero Amistar.


Pozdrawiam

po jakim czasie moge zastosować Amistar? po Aliette?


Walerku coś mi hortkę "żre" nie zauwazyłam żadnych robaków mszyc gąsienic chcociaż cała pooglądałam
opuchlaki?

____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Mazan 20:46, 04 lip 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kawa

Amistar po 14 dniach.
Nie masz przypadkiem ślimaków? Szkoda, że nie pokazałaś co jest pod liściem.
Dopiszę, że nie ma co oskarżać ogrodnicy. Ona wygryza dziurki, a tu mogły się zainteresować nią ślimaki, np pomrowik mały, który robi to nocą, a w dzień chowa się do dziurek w pobliżu. Są jakby zrobione ołówkiem.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
anitan 08:31, 05 lip 2017


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
Pomóżcie, proszę zdiagnozowac problem z jodla. Obok rosną inne egzemplarze, bez podobnych objawów.

____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
irys 22:17, 05 lip 2017


Dołączył: 05 lip 2011
Posty: 85
Powracam z bliższymi zdjęciami cyprysika, który niepokojąco żółknie. Czy to może być efekt nadmiaru nawozu? Nie widać tu żadnych szkodników.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies