Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

olaw 11:41, 07 lip 2015


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Witam
na mojej śliwie oprócz mszycy pojawiały się białe malutkie "pajączki" i nie jest chyba to przędziorek, z liści kapie jakby rosa. szukam w necie ale nie mogę zidentyfikować tego szkodnika a zaczyna się rozłazić po ogrodzie
Czym to prysnąć? dodam że w pobliżu mam owocujące jeszcze truskawki i wystartowały maliny, które codziennie zbieram

Bardzo proszę o pomoc
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
tomekb 14:56, 09 lip 2015

Dołączył: 25 cze 2014
Posty: 14
Małe kopczyki na trawniku, zaczęły pojawiać się ok 2 tygodni temu, teraz jest ok 20 sztuk na ok 2m kwadratowych.



Nie widzę żeby chodziły przy tym mrówki, czy też osy. Czytałem o pszczołach samotnicach, ale też nie widzę żeby tu krążyły jakieś pszczoły.
olaw 15:47, 09 lip 2015


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
A ja ponawiam prośbę o identyfikację szkodników na śliwie
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
Mazan 21:00, 09 lip 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Olaw

Zapytam: co to jest na 1 fotce w lewym górnym rogu? Wylinki, oprzęd czy jeszcze coś innego?


Pozdrawiam



Tomekb

Widziałem bardzo podobne w sadzie, ale tam były też turkucie - czyli sprawa była wyjaśniona - ale tu?


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Akowal 21:05, 09 lip 2015

Dołączył: 09 lip 2015
Posty: 1
Witam mam problem z drzewkami owocowymi a mianowicie coś je atakuje. Nie bardzo sie na tym znam dlatego bardzo proszę o poradę co to za choroba i czym to można zwalczyć. Zamieszczam zdjęcia zaatakowanych drzewek.
olaw 21:53, 09 lip 2015


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Mazan napisał(a)
Olaw

Zapytam: co to jest na 1 fotce w lewym górnym rogu? Wylinki, oprzęd czy jeszcze coś innego?


Pozdrawiam


Z tego co wygooglałam (bo pierwszy raz spotykam się z fachową terminologią) to chyba są wylinki... czy to może wylinki mszyc? i wystarczy np. herbatka tymiankowa?

Pozdrawiam
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
Mazan 21:57, 09 lip 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Akowal

Choroba: 1 - drobna plamistość liści drzew pestkowych - zwalczać syllitem lub kaptanem, 2 - parch gruszy - zwalczać dithane i kaptanem, 3 - kędzierzawośc liści brzoskwini - jesienią /po opadnięciu liści/ miedzianem oraz podczas ociepleń na przedwiośniu syllitem dwukrotnie, 4 - drobna plamistość liści jabłoni - zastosować dithane i po 14 dniach kaptan lub syllit. W przeciwnym razie dojdzie do przedwczesnej defoliacji.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 22:01, 09 lip 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Olaw

Nie wiem jakiej wartości jest HT dlatego - jeśli nie poskutkuje - zastosuj calipso lub mospilan. Mogą być w osłonce woskowej, a wtedy przydatne jest mydło ogrodnicze potasowe.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
olaw 15:36, 10 lip 2015


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Dziękuję bardzo za pomoc
pozdrawiam
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
basia3 15:53, 10 lip 2015


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
To chyba mączniak prawdziwy czy się mylę juz podlałam i opryskalam środkiem przeciw grzybom
w tle zdrowe rośliny
____________________
JEST DOBRZE :D
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies