Gdzie jesteś » Forum » Donice i pojemniki » Drzewa, krzewy, byliny zimujące do donic...

Pokaż wątki Pokaż posty

Drzewa, krzewy, byliny zimujące do donic...

abiko 12:41, 05 wrz 2013


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
odgrzebałam wątek, bo za nic nie wiem co posadzić do donic.. duże, ładne, ale co posadzić oprócz bylin? Już wiem, że ketmia się nie uda, kosówki - na to stawiam, brakuje mi jednak jakiegoś drzewa, tylko tak jak Ozz zauważyła, one się chya raczej tam męczą. Macie jeszcze jakieś pomysły?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Sebek 23:36, 11 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zależy na jaki okres czasu to chcesz Raz widziałem wierzby Hakuro ustawione na balkonie i wyglądały świetnie, zimą można do nich umiejętnie powtykać gałązki iglaków i wyglądałyby jak szczepione okazy Do tego podsadziłbym je teraz wrzosami lub trawami, żeby były ładne przez zimę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:51, 12 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
abiko napisał(a)
odgrzebałam wątek, bo za nic nie wiem co posadzić do donic.. duże, ładne, ale co posadzić oprócz bylin? Już wiem, że ketmia się nie uda, kosówki - na to stawiam, brakuje mi jednak jakiegoś drzewa, tylko tak jak Ozz zauważyła, one się chya raczej tam męczą. Macie jeszcze jakieś pomysły?


Kordylinę australijską o bordowych liściach, ale nie zimuje

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/314-kordylina-australijska-doskonala-roslina-nie-tylko-na-taras

Wiem co możesz posadzić - karłowe iglaki na pniu, różne świerczki albo sosenki na kiju.

Fajną czuprynę ma cyprysik groszkowy Filifera Aurea Nana, też można spotkac na pniu.



Spirale z tui Smaragd



Trzmielinę na pniu



Kulki na kulkach



Miłorząb Mariken



Młodą brzoze himalajską



Trawy miskanty np. Gracillimus lub Variegatus.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ogrodmowi 14:59, 01 paź 2013


Dołączył: 26 wrz 2013
Posty: 7
ja właśnie przygotowałam sobie jesienną -zimową donicę z wrzosami, golterią(która spokojnie poradzi sobie zimowa porą(chociaż donicę lepiej obłożyć w środku styropianem ),kiścień curly red który dodaje kolor, stewardię (ale to tak na chwilkę zanim zgubi liście) i paprykę ozdobą...ach i jeszcze chryzantemy...też na chwilkę, później wymyślę zamienniki(pewnie jakieś iglaki bądź bluszcz)
____________________
frumek 09:50, 07 maj 2014

Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 7
Witajcie
Potrzebuję Waszej pomocy. Mieszkam w szeregowcu, taras przez siatkę sąsiaduje z następnym, ponieważ taras będzie z drewna, zamówiłam też u stolarza donice drewniane, duże, jedna oddzielająca nasz taras od sąsiadów - 4m i druga od frontu tarasu - 5m. Myślałam, żeby z tych donic stworzyć zimozielone sciany, Podpowiedzcie co możnaby tam wsadzić, zimozielone i o wysokości min 1m od podłoża. Jak na razie mam pomysł na szpaler szmaragdów i uzupełniany drobnymi bylinami. Donice będą miały nawodnienie i odprowadzenie nadmiaru wody, będą tez ocieplone styropianem od środka. Na wizualizacji jest tylko jedna donica, ta od sąsiadów, aktualnie ma dojść jeszcze jedna od frontu aż do schodka tarasowego.
Czekam na Wasze pomysły )
Ludmiła
frumek 22:58, 08 maj 2014

Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 7
załączam wizualizację z obydwoma donicami.
Gardenarium 19:51, 09 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do bylin dodaj trawy lub turzyce, dodadzą lekkości kolumnom zywotników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
frumek 20:10, 09 maj 2014

Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 7
Dziękuję Pani Danusiu! Tak, myślałam również o jakiś trawach, a co ewentualnie moznaby umieścić w tej dużej donicy na przodzie tarasu zamiast szmaragdów?
Gardenarium 23:06, 09 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Karłowe odmiany świerków, choiny kanadyjskie, zółte tuje, drzewa liściaste niewielkie o koloorowych liściach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
frumek 07:48, 10 maj 2014

Dołączył: 07 maj 2014
Posty: 7
Mam jeszcze pytanie, jeżeli planuję te iglaczki poprzeplatać bylinami i trawami to jak często powinnam je sadzić w donicach, czy co 1m będzie ok?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies