Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Anity

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Anity

Monika76 10:04, 19 lis 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Anitko piękny masz ogród. Kwiaty mnie zachwycają, rozchodniki bomba i hortensje cudo. Pozdrawiam
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
bdan 10:04, 19 lis 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Anita1978 napisał(a)
Tak, nad drugim oczkiem, oczkiem, czyli widocznym zgrubieniem. Ogólnie tnie sie nad 3-4 oczkiem, ale jak miałaś długi pędy to możesz nad drugim. Nie bój sie, przecież to nie głowa, odrośnie


Dobre
Ale ja znam te dylematy początkującej ogrodniczki, bo mnie tez dotyczą
popcorn 11:26, 19 lis 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Anita1978 napisał(a)

Jadę napewno na Sardynię, na costa smeralda- szmaragdowe wybrzeże w płn - wsch części wyspy. Tam jest prawie jak w Meksyku - takie piękne plaże! Choć prawie robi oczywiście różnicę
Przewodniki po wyspach greckich ( nie wiem , która wybrać ) i po Cyprze . Może byłaś w Grecji? Wiem, ze jest popularna , ale ja jeszcze tam nie byłam


Anitko, Grecja jest piękna i wielka, wysp mają bez liku. Ja lubię ciszę i spokój, więc albo po sezonie, albo mniejsze wysepki. W tym roku byliśmy na Karpathos - kamieniście, ale dość pusto. I nudno, nie wiem co lubicie robić. Prócz spacerów, kąpieli, plażowania, dobrego jedzenia były tylko wycieczki statkiem w inne miejsca lub inne plaże i tyle.
Poprzednio byliśmy w okolicach kanału korynckiego, wtedy też trochę pojeździliśmy po okolicach - tam też pięknie. Ja bym wybrała jakiś mały ośrodek, a następnym raziem do Grecji zasadzam się na Zakynthos. Sama zmajstruję, czartery robi tam TUI.

Cypr też fajny, ale całe mnóstwo brytyjczyków, knajpy pod nich (śniadanie angielskie...), drogo (drożej niż w Grecji chyba, chociaż nie mam świeżego porównania). Ale jedzenie pycha i można trochę pojeździć i pooglądać. Jakbym miała wybierać, to Grecja zdecydowanie.
____________________
Mój nowy ogródek
Bogdzia 11:38, 19 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Twoje róze sa tak piękne ze mam wrazenie ze nie rosną w Polsce albo są ze szklarni. Cudne.Buziaki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Madzenka 21:02, 19 lis 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Anitka u Ciebie zawsze wzdycham na widok róż zdziwiła mnie taka niska Louis Odier, u mnie wsadzona w siepniu miała niemal 1,5 m wysokosci.

Jesli pierwszy raz wybierasz sie do Grecji, to zacznij od Rhodos - to mieszqnka średniowiecznych Krzyzowców, Tureckich minaretów i wloskiego okresu międzywojejnnego. A cołość okraszona przyjanymi Grekami.
Gorąco polecam! uwielbiam Grecję

____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Anita1978 07:34, 20 lis 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Margarete napisał(a)
Poczytałam i nacieszyłam oko tymi kwitnącymi obrazkami........śliczne, szkoda że tyle trzeba czekać do następnych takich widoków........u mnie też ziąb i mokro a wczoraj po raz pierwszy w tym roku wieczorem załozyłam beret i rękawiczki jak szłam z psem na spacer.......było tylko +2 stopnie.brrr
Buziaki!

Ja też zakolegowałam sie już z imową kurtką i szalikiem.....i tak długo było ciepło.....a teraz....zima....taka kolej rzeczy
____________________
ogródek Anity
Anita1978 07:35, 20 lis 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Monika76 napisał(a)
Anitko piękny masz ogród. Kwiaty mnie zachwycają, rozchodniki bomba i hortensje cudo. Pozdrawiam

Hej
Rozchodniki i hortensje to rośliny bezproblemowe....wiec .....rosną...bez problemu.....
____________________
ogródek Anity
Anita1978 07:36, 20 lis 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
bdan napisał(a)


Dobre
Ale ja znam te dylematy początkującej ogrodniczki, bo mnie tez dotyczą

Chyba każdy ma takie dylematy na początku.....szkoda ciąć wszystkiego....ale duzo roslin kocha cięcie....wiec.....nożyce w dłoń!
____________________
ogródek Anity
Anita1978 07:43, 20 lis 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
popcarol napisał(a)


Anitko, Grecja jest piękna i wielka, wysp mają bez liku. Ja lubię ciszę i spokój, więc albo po sezonie, albo mniejsze wysepki. W tym roku byliśmy na Karpathos - kamieniście, ale dość pusto. I nudno, nie wiem co lubicie robić. Prócz spacerów, kąpieli, plażowania, dobrego jedzenia były tylko wycieczki statkiem w inne miejsca lub inne plaże i tyle.
Poprzednio byliśmy w okolicach kanału korynckiego, wtedy też trochę pojeździliśmy po okolicach - tam też pięknie. Ja bym wybrała jakiś mały ośrodek, a następnym raziem do Grecji zasadzam się na Zakynthos. Sama zmajstruję, czartery robi tam TUI.

Cypr też fajny, ale całe mnóstwo brytyjczyków, knajpy pod nich (śniadanie angielskie...), drogo (drożej niż w Grecji chyba, chociaż nie mam świeżego porównania). Ale jedzenie pycha i można trochę pojeździć i pooglądać. Jakbym miała wybierać, to Grecja zdecydowanie.

Ja ze względu na dzieci w wieku szkolnym muszę jeździć zawsze w szczytowych sezonach - czy to latem czy zimą.....opuszczanie szkoły przerabiałam i to nie jest dobre- za dużo nadrabiania dla dzieci....nawet po wystawieniu ocen na początku czerwca tez nie bardzo- bo wycieczki szkolne, a dzieci chcą jechać z kolegami- wiadomo.... Więc w wysokim sezonie w wielu miejscach za gorąco na zwiedzanie - zostaje plażowanie.....zawsze jakąś wycieczkę zaliczymy, ale stricte zwiedzanie odpada....no i ceny - najwyższe....
Szukam fajnej plaży w Grecji wiec....lefkada fajna , ale mało ofert i to z biur o wątpliwej reputacji. A ja już z takimi biurami miałam do czynienia- i dziękuje.....wole zapłacić więcej i mieć spokój. No i szukam oferty dla 5 osób- 2 dorosłych + 3 dzieci, a takich ofert też niewiele.....
Na razie zaklepaliśmy Sardynię, na Costa Smeralda, w mieścinie Palau - pięknie tam jest. Bilety na samolot też kupione . Lecimy z Wiednia, a do Wiednia autem.
____________________
ogródek Anity
Anita1978 07:44, 20 lis 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Bogdzia napisał(a)
Twoje róze sa tak piękne ze mam wrazenie ze nie rosną w Polsce albo są ze szklarni. Cudne.Buziaki.

No popatrz.....to zupełnie tak jak twoje rododendrony
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies