Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do odświeżenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odświeżenia

JulkAd 22:01, 19 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
BusyBee napisał(a)


Hi hi hi też im współczuję trzymam kciuki za imprezkę....baw się dobrze


Dzięki Kofana...imprezka raczej musi się udać, bo goście przesympatyczni...to takie wspomnienie studenckich lat
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 14:46, 20 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Wklejam specjalnie raz jeszcze, w tygodniu muszę zadzwonić i zorientować się jak wygląda sprawa bukszpanów...czy będę mogła podjechać w sobotę, i czy w ogóle coś załatwię tam...pytanie do wszystkich zaglądających...ile? mam posadzić pod tym świerkiem, bo nie za bardzo wiem

____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Sebek 15:06, 20 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Julita, to zależy jaki chcesz efekt Jeśli mają to być kulki ułożone liniami identycznej wielkości to około 15, jeśli różnej wielkości to wtedy wyjdzie mniej. Szczerze najlepiej ustawić szkolkarskie doniczki i wtedy zdecydować
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
JulkAd 15:19, 20 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Sebek napisał(a)
Julita, to zależy jaki chcesz efekt Jeśli mają to być kulki ułożone liniami identycznej wielkości to około 15, jeśli różnej wielkości to wtedy wyjdzie mniej. Szczerze najlepiej ustawić szkolkarskie doniczki i wtedy zdecydować


Dzięki Sebek, w poniedziałek wyjdę z doniczkami...15?...myślałam raczej o czymś nieregularnym, takich kulkach, które w efekcie końcowym (po urośnięciu), osiągnęłyby najwyżej 60-70 cm średnicy, zwłaszcza, że może(z naciskiem na może) dosadzę tam też trawy...dzięki raz jeszcze poganiam z tymi doniczkami i obfocę....
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Kasik 15:45, 20 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Jula- mój rozchodnik zaczyna od jasno zieli=onych, poprzez różowe, a na końcu bordowe. .Tak jak na zdjęciach u mnie.

Jeśli tylko będziesz chciała, to i dla Ciebie jakiegoś znajdę
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
JulkAd 15:51, 20 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Kasik napisał(a)
Jula- mój rozchodnik zaczyna od jasno zieli=onych, poprzez różowe, a na końcu bordowe. .Tak jak na zdjęciach u mnie.

Jeśli tylko będziesz chciała, to i dla Ciebie jakiegoś znajdę


Dzięki Kasiu za dobre chęci...najpierw fotkę strzelę moim i porównamy
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Kasik 17:04, 20 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Jula targi są jeszcze jesienne
V Lubuski Kiermasz Ogrodniczy

Data imprezy: 2014-09-28 - 2014-09-28

Miejscowość: Kalsk


Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku zaprasza do udziału w V Lubuskim Kiermaszu Ogrodniczym, który odbędzie się 28 września 2014 roku w godz. 9.00-16.00 na terenach parkowych LODR.

V Lubuski Kiermasz Ogrodniczy to:
•jesienna oferta ogrodnicza,
•architektura ogrodowa,
•degustacje produktów regionalnych i tradycyjnych oraz wina lubuskiego,
•pokaz i prezentacja starych odmian drzew owocowych,
•prezentacja produktów ekologicznych i degustacja żywności produkowanej metodami ekologicznymi,
•ekspozycja urządzeń do produkcji energii ze źródeł odnawialnych,
•wystawa gołębi i drobiu ozdobnego,
•rękodzieło ludowe i artystyczne,
•edukacyjny plener rzeźbiarski,
•konkursy,
•występy zespołów ludowych,
•mała gastronomia.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
BusyBee 17:53, 20 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
JulkAd napisał(a)
Wklejam specjalnie raz jeszcze, w tygodniu muszę zadzwonić i zorientować się jak wygląda sprawa bukszpanów...czy będę mogła podjechać w sobotę, i czy w ogóle coś załatwię tam...pytanie do wszystkich zaglądających...ile? mam posadzić pod tym świerkiem, bo nie za bardzo wiem



Ależ Ty masz tam pole do popisu....!!! A i korzenie pewnie konkretne- będzie kopanie kilofem..???. bo ja u siebie glinę to tylko tak... no ewentualnie łomem...

A poza tym Sebek dobrze radzi- poustawiaj doniczki i zfoć- będziemy myśleć
____________________
U BusyBee w ogródku...
Gardenarium 18:03, 20 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Proponuję tak:



1 hortensje Bobo lub Vanille Fraise
2 Miskanty Morning Light lub Variegatus jak spory cień, ewentualnie paprocie narecznica
3 berberysy Bagatelle cięte w kulkę lub bukszpany
4 Carex Ice Dance

Od ulicy przy płocie ewentualnie ekran z cisa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mirka 19:04, 20 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
O jo joj ale Danusia ci ładną rabatkę zaprojektowała nic tylko po rośliny do szkółki jechać kupować i posadzić Pozdrawiam Julka
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies