Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do odświeżenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odświeżenia

JulkAd 19:09, 21 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
BusyBee napisał(a)



Tak patrzę na bagatelle u różnych osób i widzę, że często mają tendencję do rozłażenia się- trzeba ich pilnować, buksy takie uładzone som- jak się tnie oczywiście .... ale to Twój ogród

Goście jeszcze som???


A to nie widziałam, że takie rozlazłe som...a buksy, no fakt takie bardziej ścisłe

goście już pojechali, inaczej bym tutaj nie siedziała
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Mirka 20:23, 21 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Julka czytałam u Bogdy o ogrodowej z którą nie wiesz co zrobić Jeśli ta sadzonka była by ukorzeniona bezpośrednio w ziemi to może zimować ale jak masz w donicy to musisz na zimę przechować w chłodnym pomieszczeni i wiosną przesadzić.To moje letnie z sadzonek zielnych co prawda nie ogrodowe ale też mus przechować do wiosny
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
JulkAd 22:31, 21 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Mirka napisał(a)
Julka czytałam u Bogdy o ogrodowej z którą nie wiesz co zrobić Jeśli ta sadzonka była by ukorzeniona bezpośrednio w ziemi to może zimować ale jak masz w donicy to musisz na zimę przechować w chłodnym pomieszczeni i wiosną przesadzić.To moje letnie z sadzonek zielnych co prawda nie ogrodowe ale też mus przechować do wiosny


Mirka, no mam problem z tą swoją hortką, rośnie w ziemi już trzeci rok, za każdym razem ma pecha...najpierw moja szczeniora (jeszcze wtedy)załatwiła mi ze swoim kolegą malusią hortkę, rok później odbiła, ale jak ją przesadziłam, to w pewnym momencie sama zapomniałam, że ona tam rośnie i sama ją złamałam, więc w tym roku przesadziłam ją w bezpieczne miejsce i jeszcze żyje, ale bida ma tylko kilka listków i to tak prawie przy ziemi....
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Madzenka 22:33, 21 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
BusyBee napisał(a)



Tak patrzę na bagatelle u różnych osób i widzę, że często mają tendencję do rozłażenia się- trzeba ich pilnować, buksy takie uładzone som- jak się tnie oczywiście .... ale to Twój ogród

Goście jeszcze som???


Moje ulubione kulki purpurowe z rozplenicami rubrum oraz z little bunny to właśnie bagatelle. Przez dwa lata sie formowaly same w kulki, w tm roku zaczęly mocniej przyrsatsać to jed dwuktornie orzycięłam. I tak rzadziej tnę je niż bukszpany... Zatem z czystym sumieniem polecam bagatelle

Julka co sie dzieje z bukszpnami? Cofnąć się chyba sporo musze?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mirka 22:44, 21 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Julka nie wykopuj zabezpiecz co by jej nie połamać. Weż większą doniczkę odetnij dno i wciśnij w ziemię tam gdzie masz hortensję na pewno nie zmarznie i nie zadepczesz
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
JulkAd 23:01, 21 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Marzena2007 napisał(a)


Moje ulubione kulki purpurowe z rozplenicami rubrum oraz z little bunny to właśnie bagatelle. Przez dwa lata sie formowaly same w kulki, w tm roku zaczęly mocniej przyrsatsać to jed dwuktornie orzycięłam. I tak rzadziej tnę je niż bukszpany... Zatem z czystym sumieniem polecam bagatelle

Julka co sie dzieje z bukszpnami? Cofnąć się chyba sporo musze?


Po prostu Madżenko prosiłam Cię abyś przyszła i zobaczyła ile kulek miało być pod świerkiem, bo nie wiedziałam....a później przyszła Danusia i zrobiła cały projekt tej rabaty właśnie z bagatelle ...

...dziękuję Madżenko za rady ...potrzeba mi wsparcia ogrodowiskowego
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 23:09, 21 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Mirka napisał(a)
Julka nie wykopuj zabezpiecz co by jej nie połamać. Weż większą doniczkę odetnij dno i wciśnij w ziemię tam gdzie masz hortensję na pewno nie zmarznie i nie zadepczesz


Osłonię ją najlepiej jak potrafię, ale na pewno dopiero w listopadzie
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
BusyBee 08:53, 22 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Marzena2007 napisał(a)


Moje ulubione kulki purpurowe z rozplenicami rubrum oraz z little bunny to właśnie bagatelle. Przez dwa lata sie formowaly same w kulki, w tm roku zaczęly mocniej przyrsatsać to jed dwuktornie orzycięłam. I tak rzadziej tnę je niż bukszpany... Zatem z czystym sumieniem polecam bagatelle

Julka co sie dzieje z bukszpnami? Cofnąć się chyba sporo musze?


.....czyli tak ze 2 razy w sezonie mus ciachnąć...no to buksy jednak częściej...
____________________
U BusyBee w ogródku...
JulkAd 12:17, 22 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
BusyBee napisał(a)


.....czyli tak ze 2 razy w sezonie mus ciachnąć...no to buksy jednak częściej...


cięcie mnie nie przeraża, ale dumam cały czas jakie kulki....czerwone czy zielone
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Milka 13:43, 22 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gardenarium napisał(a)
Proponuję tak:



1 hortensje Bobo lub Vanille Fraise
2 Miskanty Morning Light lub Variegatus jak spory cień, ewentualnie paprocie narecznica
3 berberysy Bagatelle cięte w kulkę lub bukszpany
4 Carex Ice Dance

Od ulicy przy płocie ewentualnie ekran z cisa.


Proste i rewelacyjne, bezobsługowe, dokładnie tak bym zrobiła
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies