Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród do odświeżenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odświeżenia

BusyBee 08:36, 23 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
JulkAd napisał(a)


Kasiu, bo to jest północna strona, a jeszcze ten świerk, pomimo podcięcia od dołu daje spory cień, a sąsiedzi(mieszkam w bliźniaku) mają po swojej stronie też niemałą choineczkę i przy ogrodzeniu spore jałowce....


Warto o tym pamiętać, bo to trudne warunki dla roślin- mało światła i korzeni pewnie sporo...Ja za bardzo się nie znam- czy te roślinki, które proponowała Danusia sobie poradzą...tak klepisko jest, czy w miarę dobra ziemia...??

...jedno jest pewne - rozświetlenie się przyda, więc albo jasne rośliny na korze, albo ten jasny żwirek...
____________________
U BusyBee w ogródku...
JulkAd 10:11, 23 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
BusyBee napisał(a)


Warto o tym pamiętać, bo to trudne warunki dla roślin- mało światła i korzeni pewnie sporo...Ja za bardzo się nie znam- czy te roślinki, które proponowała Danusia sobie poradzą...tak klepisko jest, czy w miarę dobra ziemia...??

...jedno jest pewne - rozświetlenie się przyda, więc albo jasne rośliny na korze, albo ten jasny żwirek...


Na pewno część korzeni trzeba będzie świerkowi przyciąć i usunąć...z tym się liczę, ziemia nie jest najgorsza, ale na pewno dodam każdej roślince taką jaką lubi, no i konieczne będzie podlewanie, zwłaszcza przy samym pniu i koło domu, bo jeszcze od góry jeden balkon jest który ogranicza naturalne nawadnianie...też myślę, że jasny żwirek się tam sprawdzi...myślę, że Danusia wzięła to pod uwagę, bo napisałam, że pod świerkiem.....no cóż łatwo nie będzie....

....za żwirkiem przemawia jeszcze fakt, że nie będzie kusił kotów, bo spulchniona ziemia teraz je bardzo przyciąga
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Kamajla 16:07, 23 wrz 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
i jak, czerwone czy zielone?? a mogła Danusia nie dawać wyboru

____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Kamajla 16:07, 23 wrz 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
i też myślę, że żwirek tutaj fajnie rozjaśni
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
JulkAd 17:42, 23 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Kamajla napisał(a)
i jak, czerwone czy zielone?? a mogła Danusia nie dawać wyboru



Oj... Kamila cały czas trudny wybór...w sobotę jadę na buksy pod Wrocław...jak będą odpowiedniej wielkości i ładne, no i w dobrej cenie to wezmę...jeszcze dumałam nad pomieszaniem, ale raczej nie zaryzykuję....ale pomysł z czerwonym przypadł mi do gustu....i jak nie czerwone kulki tutaj to z dugiej strony schodów
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 17:43, 23 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Kamajla napisał(a)
i też myślę, że żwirek tutaj fajnie rozjaśni


Liczę na to
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Pszczelarnia 18:03, 23 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Hortensja Bobo - moje odkrycie u Ciebie. Świetnie da plecy moim bylinom i rozplenicom.
Przedogródek piękny będzie, czytelny, delikatny a jednocześnie odpowiednio mocny dla świerka.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
gierczusia 21:12, 23 wrz 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Juleczko .. Aleś podgoniła , norrrmalnie .. Lecem czytać , bo tu podobno jakieś dylematy kolorystyczne

Ściskam moocno
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 21:19, 23 wrz 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
JulkAd napisał(a)


Plan jest, ale nie przewidziałam dodatkowych zakupów oprócz bukszpanów, więc czy dam radę wszystko kupić w tym sezonie?...no nie wiem, ale na pewno rabatę wg Danusi zrobię jak nie teraz to na pewno wiosną

Nooo teraski rozumię po co był ten planowany napad na bank ..
Projekt max geometryczny , wiec jeśli nawet nie uda Co się kupić wszystkiego za jednym razem to chyba bez problemu dosadzisz .. Ciekawam jestem , który wariant kolorystyczny przeważy... W sumie buksy ozdobne cały rok...berberysy są łyse zima...a decyzja należy do Ciebie
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
JulkAd 21:26, 23 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Pszczelarnia napisał(a)
Hortensja Bobo - moje odkrycie u Ciebie. Świetnie da plecy moim bylinom i rozplenicom.
Przedogródek piękny będzie, czytelny, delikatny a jednocześnie odpowiednio mocny dla świerka.


Witaj Ewo u mnie...pewno już kiedyś byłaś, ale wieki temu (ja u Ciebie zresztą też)....ja na ten przedogródek liczę, bo to ma być wizytówka, więc musi być poukładane, ale też ciekawie, więc sama jestem ciekawa tego następnego roku
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies