Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 10:20, 22 sie 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21911
Gosialuk napisał(a)
U mnie też bodziszek Rozanne się wspina. Tym razem na sadźca.
Zdjęcia po burzy bardzo fajne. Nas burza już trzeci dzień omija. Grzmi, kropi i na tym się kończy.
I też będę rozmnażać, tylko nie wiem jeszcze jakim sposobem. Może spróbuję przysypać parę pędów jak Sylwia, choć te sadzonki z odciętych kawałków też mnie kuszą.


Popatrzyłam na sadzonkę w donicy, raczej żaden przyrost, ale spróbuję przysypać pędy na zimę i zobaczę co się wydarzy

Nie chciałabyś widzieć mojego arcydzięgla- zero liści, nadzieja w nasionach onocleę musiałam przesadzić bo też połowę liści zgubiła, na szczęście idą nowe z karpy jestem zadowolona z tawułki o kolorowych liściach Astilbe Color Flash, pójdzie do dzielenia
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:44, 22 sie 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21911
ewsyg napisał(a)
Ula, ciężko mi uwierzyć, że Twój ogród w większości powstał z dzielenia roślin. Już jest bujny i dorodny Molinie zaskoczyły mnie wielkością.


Oczywiście że część roślin trzeba kupić, no nie ma wyjścia. Część bylinowa to głównie z jednej sadzonki od kogoś, albo z siewek. Właśnie wszystko rozmnożone własnoręcznie. Oj dużo się tego uzbierało a byś widziała ile mi roślin padło. Choć myślę, że Madzia w kwestii dzielenia przebija nas wszystkich razem wziętych, u niej takie pipinki sadzonki wszystkie się przyjmują. Za chwilę otworzy sklep
Obecnie szkółki nas wyprzedzają w tworzeniu nowych odmian, to jest nie do ogarnięcia.

Molinia moja to chyba z tych najwyższych o czarnych kłosach, nazwy Ci nie powiem, ale jest bardzo dekoracyjna na liliowcowej. Zrobiłam 3 sadzonki w czerwcu, ale tylko jedna się ostała trzeba czekać do wiosny, u mnie się sprawdza bo ogród duży a ona potrzebuje przestrzeni żeby tą fontannę zrobić. Ścisku na pewno nie lubi
Chciałam na tej rabacie zostawić jedną, ale dziewczyny kazały mi zostawić trzy. Znów mam dylemat czy nie lepsza jedna może mniejsze obok niej posadzę, mam od Madzi sadzonkę innej molinii. Generalnie to jedne z traw które mnie zachwycają
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 11:29, 22 sie 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23636
Szkoda, że nie znasz nazwy tej ładnej kolonii.
Bardzo dekoracyjna.
Teraz trawy wchodzą w swój najpiękniejszy czas.
Ja jeszcze mam chęć na kilka traw. Ale teraz sobie upatrze. I na wiosnę kupię.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gosialuk 16:46, 22 sie 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5323
Aniu nie wiem czy taka sama jak u Uli, ale z czarnymi kłosami jest Molinia Black Arrow, wydaje mi się, że podobnej wielkości.

Ula u mnie arcydzięgiel też podsechł, ale jeszcze jakieś liście ma i zbiera się do kwitnienia z drugim kwiatostanem.
Bodziszek Rozanne jak nie przyrósł, to go lepiej nie dziel teraz, a spróbuj na wiosnę. Ja tak podzieliłam jesienią innego bodziszka Pink Penny i nawet wydawało mi się, że będzie ok, bo wypuścił młode listki. Niestety zimę przeżyło tylko dwie sadzonki, które teraz nawet się nie umywają do swojej mamusi.
Z bukiem faktycznie słabo, nie wiem co ci doradzić, bo po prostu nie mam doświadczenia z drzewami.
Fajnie, że Zerbinusy ruszyły.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ewsyg 20:58, 22 sie 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Urszulla napisał(a)


Buk Pendula zrzucił wszystkie liście



Przyglądam się zdjęciu i wydaje mi się, że mu utopiłaś szyjkę korzeniową i złapał chorobę. Odkop go trochę i podlej Astwitem, albo daj proszek do gleby.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kontonaogrod 21:21, 22 sie 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 2133
Bukowi daj szanse. Moj w ubiegłym roku podobnie wygladal. Nadal zyje
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
sylwia_slomc... 10:47, 23 sie 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
Ula molinię koniecznie zostaw trzy. Z naszego dzielenia jesiennego wszystkie u mnie żyją i rosną. Bo ja tą sadzonkę od Ciebie podzieliłam na kilka. Może spróbuj podzielić jesienią.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:49, 23 sie 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
Czytałam, że u Was w okolicy była w nocy trąba. Mam nadzieję, że jednak nie u Was.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 09:10, 24 sie 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21911
Kontonaogrod napisał(a)
Bukowi daj szanse. Moj w ubiegłym roku podobnie wygladal. Nadal zyje


Trochę mu ziemi od pnia zrzuciłam, daję zawsze szansę 2 lata to terminatory a chyba nie do zabicia jak już rozbudują korzenie chyba, że karczownik znów przyjdzie, oby nie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:17, 24 sie 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21911
sylwia_slomczewska napisał(a)
Czytałam, że u Was w okolicy była w nocy trąba. Mam nadzieję, że jednak nie u Was.


Sylwia, wiosną podzielę jak będzie startowała.

Burza przeszła, wiało strasznie wtedy. U mnie szybko przeszło, w Bielsku się uformowało na osiedlu na małe tornado. Szkody oczywiście były ale podobno nikt nie ucierpiał.

Patrzę dziś na prognozy i stwierdzam że ledwo skończyłam kosić to trzeba zacząć od nowa od przyszłego tygodnia znów deszcze. Nie ma jakiejś normalności, ciągłe skrajności.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies