Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 19:48, 28 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Betka napisał(a)



Coś pięknego


Beatko zdjęcia nie oddają przestrzeni , są płaskie, lepiej na żywo zobaczyc.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:54, 28 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Krys napisał(a)


Bożenko pewnie przeoczyłam ale czy rh nie lubia ściólkowania korą ?


Wszyscy pisza że lubią a ja kiedyś czytałam żeby ściółkowac torfem i przez to straciłam kilka roślin a inne musiałam długo leczyc. Nie wiem jak znosza korę bo nie próbowałam ale wiem ze nie znoszą równiez głębszego sadzenia niz w doniczce i niczego na korzeniach wiec logicznie mysląc bez kory powinno byc lepiej. Może warto by spróbowac z korą ale się zastanawiałam co ona by miała im dac. Mniejsze odparowanie wody? , ale przy podlewaniu zabierze im częśc wody. No moze zimą jest jakaś korzysc ale latem nie widzę. ja nie mam ani latem ani zima i nic złego sie nie dzieje.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Magda70 20:17, 28 maj 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Bogdziu...zerknij do mnie na str 289...i proszę zidentyfikuj moje rh
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Bogdzia 20:25, 28 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Magda70 napisał(a)
Bogdziu...zerknij do mnie na str 289...i proszę zidentyfikuj moje rh


Byłam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
danuta_ 20:28, 28 maj 2013


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Bożenko, u Ciebie w ogrodzie najpiekniejsza pora roku - zachwyca wszystko! Zawsze jestem pod wielkim wrażeniem Twoich rh - zobacz jak będą wyglądały za kilkaset lat... specjalnie dla Ciebie świeżutkie zdjęcie z KEW GARDENS - to kwitnące na czerwono drzewo to oczywiście rododendron
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
monteverde 20:52, 28 maj 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Bogdziu przeszukałam internet, bo chciałam się z bliska przyjrzeć Laschegold i nie ma
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
an_tre 20:54, 28 maj 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Bożenko oglądam...oglądam...i mam wrażenie, ze jestem w krainie czarów, cudownej kolorowej i wesołej krainie dziękuję
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Bogdzia 20:57, 28 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
danuta_ napisał(a)
Bożenko, u Ciebie w ogrodzie najpiekniejsza pora roku - zachwyca wszystko! Zawsze jestem pod wielkim wrażeniem Twoich rh - zobacz jak będą wyglądały za kilkaset lat... specjalnie dla Ciebie świeżutkie zdjęcie z KEW GARDENS - to kwitnące na czerwono drzewo to oczywiście rododendron


A to widzę ze wróciłaś z Anglii. Kiedys takie same zdjecia tych rh przywiózł mi syn .No niestety ja już tego nie zobaczę jak będą wyglądały ale teraz tez mi się podobają.W Kew Gardens jest sporo pięknych widoków. Dzięki Danusiu , serdecznie pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:59, 28 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
monteverde napisał(a)
Bogdziu przeszukałam internet, bo chciałam się z bliska przyjrzeć Laschegold i nie ma


Aniu sama mi podałaś ten link

http://www.hirsutum.info/rhododendron/hybrids/index.php?start=L
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:01, 28 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
an_tre napisał(a)
Bożenko oglądam...oglądam...i mam wrażenie, ze jestem w krainie czarów, cudownej kolorowej i wesołej krainie dziękuję


Może to głupie ale jak chodzę teraz po ogrodzie to tak samo myślę i bardzo nierealne wydaje mi sie że one sa takie wielkie i całe w kwiatach i te kolory , tyle barw.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies