Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 19:28, 28 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
eliza3 napisał(a)
Bożenko, niesamowicie Ci kwitną, wszystkie krzewy mają tyle kwiatów, że mam wrażenie, że gałązki mają kłopot z utrzymaniem tego cudnego ciężaru.
Widać, że bardzo o nie dbasz i chyba mocno je podlewasz, bo przecież one potrzebują dużo wody , zwłaszcza gdy zawiązują pąki.
Jestem też zachwycona niskimi azaliami, które tworzą dywan kwietny. Zresztą wszystko co napiszę nie odda tego co czuję gdy oglądam te cudowne krzewy, więc idę znowu pospacerować, a Ciebie serdecznie pozdrawiam.


Ostatnie zdjęcia są z dzis po bardzo ulewnym deszczu i rzeczywiście kwiaty są pochylone od cięzaru ale w normalnych warunkach dobrze sie trzymają. Rh potrzebują dużo wody gdy kwitną , gdy rosna im przyrosty i gdy zawiązują pąki , często trzeba podlewac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:31, 28 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
popcarol napisał(a)
I ja te cuda widziałam ledwo 3 dni temu! Przepiękne
Bożenko, jak sie udało wczorajsze dogrywanie Mai? Nie zaglądałam, a pewnie pisałaś...

Pamiętasz może juz jak sie zwie ten jasny w tle, o tutaj?



Już wczoraj Ci napisałam --Laschegold
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
agniecha973 19:35, 28 maj 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Bogdzia napisał(a)


No nie przypuszczałam wcale ze mam błękitną rabatę. Ale jak już się dowiedziałam to zadbam o nią . Jeszcze się dowiedziałam że projektuje rabaty jak jakiś malarz (nie wiem już jaki) a układ mojego ogrodu nazywa się po francusku co w tłumaczeniu oznacza kaczą stopke i jest bardzo klasyczny. Dobrze sie tego dowiedziec ze sie ma co sie nie wie.


Mnie zastanawia ta ludzka skłonność do oznaczania stylów, rodzajów, doszukiwanie się odpowiedników itp. Dlaczego nie mówi się o ogrodach polskich tylko angielskich. Na wsiach pełno jest pięknych ogródków bylinowych i rabat, które wszyscy nazywają rabatami angielskimi. A one polskie są!!!
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Krys 19:35, 28 maj 2013


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Bogdzia napisał(a)







Bożenko orliki cudne kupiłaś,nie mogę się napatrzeć na Twój ogród a powiedz prosze brzozy które są u Ciebie to jakaś odmiana czy te pospolite?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Krys 19:36, 28 maj 2013


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Bogdzia napisał(a)


Nawozu sypię tylko raz do roku i trochę dolistnie wczesną wiosna . Kupuję około 20 kg może troszke więcej. najwiecej roboty mam z pieleniem bo nie mam ani grama kory , a kwiatostany wyłamuje mąz bo to lubi.


Bożenko pewnie przeoczyłam ale czy rh nie lubia ściólkowania korą ?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Betka 19:39, 28 maj 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Bogdzia napisał(a)









Coś pięknego
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
weronika77 19:40, 28 maj 2013


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Bogdziu, każda fotografia z Twojego ogrodu to obraz. Ogród najpiękniejszy, i powiem Ci, że wolę Twój choć jestem świeżo z Wojsławic i Japońskiego.
Ciekawe czy wiersz się urodzi z tych przeżyć... Nie odpisuj, wracam tu jak bumerang. Buziaczki.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
Bogdzia 19:42, 28 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
agniecha973 napisał(a)


Mnie zastanawia ta ludzka skłonność do oznaczania stylów, rodzajów, doszukiwanie się odpowiedników itp. Dlaczego nie mówi się o ogrodach polskich tylko angielskich. Na wsiach pełno jest pięknych ogródków bylinowych i rabat, które wszyscy nazywają rabatami angielskimi. A one polskie są!!!


No właśnie ostatnio czytałam że nauczyliśmy się od Anglików i Niemców zakładac ogrody. a gdzie na wsi by dom bez ogródka???Moim zdaniem były zawsze i wszędzie i piękne zadbane.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:44, 28 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
weronika77 napisał(a)
Bogdziu, każda fotografia z Twojego ogrodu to obraz. Ogród najpiękniejszy, i powiem Ci, że wolę Twój choć jestem świeżo z Wojsławic i Japońskiego.
Ciekawe czy wiersz się urodzi z tych przeżyć... Nie odpisuj, wracam tu jak bumerang. Buziaczki.


Na wiersze trzeba byc w miare wypoczętym a ja sie czuje jak galernik tyle ostatnio miałam obowiązków.Mogę zdradzic że wiersz będzie w Mai- 2 zwrotki jeśli czegoś nie zmienia bo mają prawo.

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:47, 28 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Krys napisał(a)


Bożenko orliki cudne kupiłaś,nie mogę się napatrzeć na Twój ogród a powiedz prosze brzozy które są u Ciebie to jakaś odmiana czy te pospolite?


Wykopane zza płotu. m się uparł miec je w ogrodzie . Dla mnie za wysokie ale czasem muszę ustąpic.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies