Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Mala_Mi 21:11, 28 maj 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Będzie bez łubu-dubu.... ale dzięki za fotki... to grzech nie pokazać tego..... i nie ważne czy dziś czy jutro czy za miesiąc... o każdej porze warto obejrzeć te cuda......
Tak sobie oglądam, oglądam i co zobaczę Alfredka to się chichram jak Kondzio... to był mój drugi SZOK jak u ciebie byłam w marcu.... Pierwszy że rh są tak wielkie .... a drugi, że mój Alfredzik będzie ALFREDEM

Twój ogród teraz to jeden WIELKI BUKIET Dziękuję Ci za ten bukiet Kurcze.. aż nierealne by prawdziwe..

A że nie widzisz niebieskiej rabaty.... teraz patrzysz na swój wielki bukiet.. i takie malotki...... nie są w stanie przebić się przez urodę rh i azalii, ale towarzystwo orlika jest świetne, orliki się wysieją i nie będzie problemu z pieleniem.. wiem co mówię , bo też mam orlikowe dżungle miejscami Moje rh małe wiec widzę i te małe kwiatuszki....

A korę daje na rabatach, ale pod samymi rh już nie daję.... na wszelki wypadek, moje rh do tej pory mordowałam z zimną krwią... wiec tak jak korona kory nie ma..... słucham się tych z wielkim doświadczeniem

Teraz nie pryskamy i nie podlewamy i nie nawozimy rh...zapamiętałam

I masz rację foto tego całego uroku nie odda, to płaskie, bez perspektywy .. i to co mnie najbardziej zszokowało.. nie widać jakie one są wielkie To widać najlepiej na przykładzie jak pokazywałaś przesadzanego rodka za pomocą auta.. i jest foto z Tobą

Tak, to był szok numer jeden
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 21:19, 28 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
asc napisał(a)
Będzie bez łubu-dubu.... ale dzięki za fotki... to grzech nie pokazać tego..... i nie ważne czy dziś czy jutro czy za miesiąc... o każdej porze warto obejrzeć te cuda......
Tak sobie oglądam, oglądam i co zobaczę Alfredka to się chichram jak Kondzio... to był mój drugi SZOK jak u ciebie byłam w marcu.... Pierwszy że rh są tak wielkie .... a drugi, że mój Alfredzik będzie ALFREDEM

Twój ogród teraz to jeden WIELKI BUKIET Dziękuję Ci za ten bukiet Kurcze.. aż nierealne by prawdziwe..

A że nie widzisz niebieskiej rabaty.... teraz patrzysz na swój wielki bukiet.. i takie malotki...... nie są w stanie przebić się przez urodę rh i azalii, ale towarzystwo orlika jest świetne, orliki się wysieją i nie będzie problemu z pieleniem.. wiem co mówię , bo też mam orlikowe dżungle miejscami Moje rh małe wiec widzę i te małe kwiatuszki....

A korę daje na rabatach, ale pod samymi rh już nie daję.... na wszelki wypadek, moje rh do tej pory mordowałam z zimną krwią... wiec tak jak korona kory nie ma..... słucham się tych z wielkim doświadczeniem

Teraz nie pryskamy i nie podlewamy i nie nawozimy rh...zapamiętałam

I masz rację foto tego całego uroku nie odda, to płaskie, bez perspektywy .. i to co mnie najbardziej zszokowało.. nie widać jakie one są wielkie To widać najlepiej na przykładzie jak pokazywałaś przesadzanego rodka za pomocą auta.. i jest foto z Tobą

Tak, to był szok numer jeden


Dziś kupiłam sobie Kalinę Wantabe i nie mam jej gdzie posadzic. Tragedia, a ja tak lubię kupowac. te bordowe piwonie w tym roku jednak mi nie zakwitną mimo że sadzonka była duża ale pączków nie ma ale najważniejsze ze je mam.Błekitna rabata nagle staje się ważna., też liczę na wysianie orlików.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 21:32, 28 maj 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jeszcze raz obejrzeliśmy z M twoje królestwo rododendronowe I wiesz co?? Nawet jak mi się po raz kolejny nie uda z rh.. to przynajmniej nie będę żałować, że mogłam mieć a nie mam Ale pierwszy rok patrzę z optymizmem na ten mój eksperyment z rh na glinie I co fotka, to krzyczę "O mój Alfredzik"
I dalej nie wierzę, że mi taki urośnie ..hi, hi, hi... bo inaczej musiałabym przesunąć ścieżkę o 2 metry i wysadzić wszystko wokół Z drugiej strony obserwuję przyrosty , tak przyrosty i zeszłoroczne i tegoroczne.. to zaczyna to być realne.... przyrosty maja od 10 do 20 cm.. w skali 10 lat.. jaje to średnio 1,5 metra.. to już prawie JA.

Niebieska rabata stała się celebrytką

A piwonia bordowa mia pączki, ale od początku są tej samej wielkości.. i też mam wątpliwości, czy zakwitną Krzak rośnie łądnie, a pąki stoją

Kalina jest piękna i najładniej wygląda wyeksponowana, moja stłamszona Ale ja też tak lubię kupować..... za to w tym roku byłam tylko 4 razy w szkółce i ani razu w bylinowym..... raz z dziewczynami się spotkałam, 2 razy po bukszpany pojechałam, i raz po korę skoczyłam.... z tego tylko oraz nic nie przywlekłam do ogrodu Co uznaję za sukces.. wyrabiam się

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kondzio 21:43, 28 maj 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Jestem zakochany w twoim ogrodzie jest boski żałuje że nie obejrzę ogrodu ale będzie następna okazja chociaż zdjęcia obejrzałem są super
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Bogdzia 21:45, 28 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
asc napisał(a)
Jeszcze raz obejrzeliśmy z M twoje królestwo rododendronowe I wiesz co?? Nawet jak mi się po raz kolejny nie uda z rh.. to przynajmniej nie będę żałować, że mogłam mieć a nie mam Ale pierwszy rok patrzę z optymizmem na ten mój eksperyment z rh na glinie I co fotka, to krzyczę "O mój Alfredzik"
I dalej nie wierzę, że mi taki urośnie ..hi, hi, hi... bo inaczej musiałabym przesunąć ścieżkę o 2 metry i wysadzić wszystko wokół Z drugiej strony obserwuję przyrosty , tak przyrosty i zeszłoroczne i tegoroczne.. to zaczyna to być realne.... przyrosty maja od 10 do 20 cm.. w skali 10 lat.. jaje to średnio 1,5 metra.. to już prawie JA.

Niebieska rabata stała się celebrytką

A piwonia bordowa mia pączki, ale od początku są tej samej wielkości.. i też mam wątpliwości, czy zakwitną Krzak rośnie łądnie, a pąki stoją

Kalina jest piękna i najładniej wygląda wyeksponowana, moja stłamszona Ale ja też tak lubię kupować..... za to w tym roku byłam tylko 4 razy w szkółce i ani razu w bylinowym..... raz z dziewczynami się spotkałam, 2 razy po bukszpany pojechałam, i raz po korę skoczyłam.... z tego tylko oraz nic nie przywlekłam do ogrodu Co uznaję za sukces.. wyrabiam się



Ja wierzę ze Alfredzik i pozostali będą dorodnie rośli byś sie mogła cieszyc nimi.Przesuwanie ścieżki to dla Ciebie pestka a dla Alfredzika to chyba przesuniesz nawet drogę gminną jak bedzie potrzeba.Ja pilnie potrzebuję kawałka ziemi do nowych nasadzeń a tu nie ma nadziei.Też mało bywam w ogrodniczych bo nie mam gdzie sadzic.Pozdrówka i idę spac bo już mi oczy cakiem wysiadają.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:47, 28 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kondzio napisał(a)
Jestem zakochany w twoim ogrodzie jest boski żałuje że nie obejrzę ogrodu ale będzie następna okazja chociaż zdjęcia obejrzałem są super


Będzie okazja na pewno. U Ciebie strumień też wart obejrzenia na zywo. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 22:03, 28 maj 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dobranoc.. a ja tak sobie myślę.. ogród stanowczo za mały... nie ma gdzie sadzić, a to najprzyjemniejsze.. ale jak próbuję to jakoś uporzadkować.. to stwierdzam, że chyba duzy Ale nigdy nie powiem, że za duży
Muszę popracować nad sąsiadem by sprzedał ten wąski pasek Teraz nie sprzedaje ale może kiedy ???
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 22:44, 28 maj 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Bożenko nie dziwię się , że nie nadążasz... Ile miałam stron do nadrobienia
Ogród przecudnej urody, rzeczywiście wygląda jak z obrazu.
Nie odpowiadaj , odpocznija a ja buziam i tuliskam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Krys 22:54, 28 maj 2013


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Bogdzia napisał(a)


Wykopane zza płotu. m się uparł miec je w ogrodzie . Dla mnie za wysokie ale czasem muszę ustąpic.


Bardzo ładnie wkomponowałaś je u siebie w ogrodzie i rh slicznie pod nimi wygladaja i troche cienia im daja
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Krys 23:00, 28 maj 2013


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Bogdzia napisał(a)


Wszyscy pisza że lubią a ja kiedyś czytałam żeby ściółkowac torfem i przez to straciłam kilka roślin a inne musiałam długo leczyc. Nie wiem jak znosza korę bo nie próbowałam ale wiem ze nie znoszą równiez głębszego sadzenia niz w doniczce i niczego na korzeniach wiec logicznie mysląc bez kory powinno byc lepiej. Może warto by spróbowac z korą ale się zastanawiałam co ona by miała im dac. Mniejsze odparowanie wody? , ale przy podlewaniu zabierze im częśc wody. No moze zimą jest jakaś korzysc ale latem nie widzę. ja nie mam ani latem ani zima i nic złego sie nie dzieje.


Bożenko jak Ty to wszystko ogarniasz?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies