Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 22:48, 05 lut 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
oliwka napisał(a)
Ta eden Rose jest cudna. Ciekawa jestem jakby zachowała się w donicy. Bogdziu doczytałam ze na rośnie do 170 cm. Czy to jest przyrost roczny???? U mnie rośliny w dużej donicy w słońcu. Czy ona da radę ??? Dodam jeszcze ze nowo kupiona New dawn w tym roku nie miała prawie zadnych przyrostow


Oliwko nie wiem czy możesz ja posadzic w donicy. Tu gdzie ja mieszkam w donicy nic nie przezyje bo u mnie bardzo zimno a Wrocław wiadomo dużo cieplejszy. U mnie Edenki w pierwszym roku rosły tylko trochę ale w drugim wybijały juz wysoko , pewnie na te1,7m. Myslę ze Twoja New Dawn rosła w korzenie a wiosna zacznie w górę i przestaniesz sie martwic.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:55, 05 lut 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
chelll napisał(a)
Ło matko, piękne róże. Mam Chopina oraz Edenkę od jesieni i może mieć chore liście, byleby tak kwitła

Wpadłam, żeby poprosić o wskazanie najmniej wymagającego rododendhrona. Mam takie miejsce, pod świerkami, nad brzegiem oczka. Chciałam posadzić szpaler rodków. Dać im linię kroplującą i dobrą ziemię, żeby tylko chciały rosnąć. Do tego celu szukam najmniej wymagającej odmiany z wymagąjących Podpowiesz coś???


Mam nadzieje ze to nie jest pod świerkami tylko przed swierkami bo pod świerkami bedzie miał za mało wody, one wszystko zabiorą.A te rh chcesz miec wszystkie jednakowe czy różne? Dobra ziemia dla rh nie jest ptrzebna , natomiast potrzebna jest kwasna tzn ziemia z ogrodu zmieszana pól na pół z kwaśnym torfem. W pierwszym roku nie dawaj żadnych nawozów bo łatwo spalisz korzenie. Takich rh jest dosc dużo np Cunningham's White, Peter Tigersted, Haaga, Helsinki University, Roseum Elegans, Nova Zembla oraz cała seria rh królewskich

http://www.cieplucha.com.pl/pl/krolewskie-rododendrony
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 22:58, 05 lut 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Katkak napisał(a)
Bożenko, ale zjawiskowe róże. A cobpowiesz o Szekspjrze? Zadowolona z niego jesteś?


Szekspira mam przez przypadek. Jak kupowałam miała to byc Nostalgia ale okazało sie ze to Szekspir, ale nie narzekam , ma ładny kolor i cudny zapach i w pierwszym roku dosc dużo kwiatów . Pod koniec sezonu liście złapały troszke plamistosc ale na pewno była to wina podlewania wężem.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
sylwia_slomc... 22:59, 05 lut 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Bogdzia napisał(a)


Nie lubię róż bo one mnie nie lubią (źle u mnie rosną) ale mam bo cos musi kwitnąc przez cały rok.

Jak się patrzy na te zdjęcia to trudno uwierzyć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Bogdzia 23:00, 05 lut 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anna_t napisał(a)

słuchaj a moze te Twoje zaje.... rodki puszczaja jakies złe fluidy, zazdrosne małpy są!


To by było dobre wytłumaczenie szczególnie ze nie byłoby w tym mojej winy.Prawda jest taka że mam za bardzo piaszczystą ziemię ,za ubogą jak dla róż.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 23:01, 05 lut 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jak się patrzy na te zdjęcia to trudno uwierzyć


Na zdjeciach tego nie widac ale po krzakach bardzo widac
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Madzenka 23:12, 05 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Piękne te Twoje roże !
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Bogdzia 23:28, 05 lut 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Madzenka napisał(a)
Piękne te Twoje roże !


Marzenko.........
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Edyta10 23:42, 05 lut 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
jeśli to są brzydkie róże to ja jestem ksiądz-samica
____________________
Ogródek nad jeziorem
Margarete 00:58, 06 lut 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Pisz i mów co chcesz ale mnie się twoje róże bardzo podobają. U mnie krzewy róż też nie najpiękniejsze...trudno chyba róże już tak mają dlatego podsadza się je innymi bylinami albo trawami żeby to zakamuflować.
U ciebie mam w pamięci te wielkie pnące róże i marzyłabym abym j siebie w ogrodzie też się takich dochowała.
Pozdrawiam wekendowo
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies