Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

anna_t 08:23, 06 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Edyta10 napisał(a)
jeśli to są brzydkie róże to ja jestem ksiądz-samica

dobre!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Katkak 08:39, 06 lut 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Bogdzia napisał(a)


Szekspira mam przez przypadek. Jak kupowałam miała to byc Nostalgia ale okazało sie ze to Szekspir, ale nie narzekam , ma ładny kolor i cudny zapach i w pierwszym roku dosc dużo kwiatów . Pod koniec sezonu liście złapały troszke plamistosc ale na pewno była to wina podlewania wężem.

Dzięki Bożenko
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
yolka 10:05, 06 lut 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
No więc zacznę od tego że w Twoim ogrodzie na żywo nie zauważyłam ani jednej róży, wniosek taki, że do puki nie przekwitną rododendrony nic innego nie jestem w stanie dostrzec klona czerwonego jeszcze pamiętam i świerka inwersę, a reszta to już tylko ze zdjęć
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
oliwka 10:46, 06 lut 2016


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Bogdzia napisał(a)


Oliwko nie wiem czy możesz ja posadzic w donicy. Tu gdzie ja mieszkam w donicy nic nie przezyje bo u mnie bardzo zimno a Wrocław wiadomo dużo cieplejszy. U mnie Edenki w pierwszym roku rosły tylko trochę ale w drugim wybijały juz wysoko , pewnie na te1,7m. Myslę ze Twoja New Dawn rosła w korzenie a wiosna zacznie w górę i przestaniesz sie martwic.


Dziękuję Bogdziu za odpowiedź, ach no fakt moze rzeczywiscie new dawn potrzebowala troche sie zakorzenic. bardzo dużo uczę się u ciebie bo ze mnie laik botaniczny wszystko tylko w rozmiarach "s" I pojedyncze sztuki. Stad te pytania o donice Za to wierzę, ze jak przyjdzie czas za kilka lat wprowadze sie do swojego ogrodu bardziej swiadomie

przy okazji: Jak na razie moj rododendron White Cunningham w donicy ładnie przezimowal. Paków ma mniej niż w ub roku. Ale może tylko mi sie wydaje, bo wiosną jego brata z donicy wysadzilam do gruntu. Teraz objętościowo wygląda skromniej. Czekam az zrobi sie cieplej zeby go zasilić.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Bogdzia 14:36, 06 lut 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Edyta10 napisał(a)
jeśli to są brzydkie róże to ja jestem ksiądz-samica


No i sama sobie narobiłas klopotu bo niestety są brzydkie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 14:40, 06 lut 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margarete napisał(a)
Pisz i mów co chcesz ale mnie się twoje róże bardzo podobają. U mnie krzewy róż też nie najpiękniejsze...trudno chyba róże już tak mają dlatego podsadza się je innymi bylinami albo trawami żeby to zakamuflować.
U ciebie mam w pamięci te wielkie pnące róże i marzyłabym abym j siebie w ogrodzie też się takich dochowała.
Pozdrawiam wekendowo


No mam duże pnące rosarium i jedną nieznaną, też mi sie podobaja bo jak sie nie ma lepszych to sie lubi co się ma




A mnie sie marzą takie jak u Vivy , nieskazitelne, wielkie i cudne.
Dzięki za dobre słowo o moich różach.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 14:43, 06 lut 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Aniu , Kasiu macham i róże nn dla Was









Ta ostatnia jest w rzeczywistosci ładniejsza.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 14:46, 06 lut 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
yolka napisał(a)
No więc zacznę od tego że w Twoim ogrodzie na żywo nie zauważyłam ani jednej róży, wniosek taki, że do puki nie przekwitną rododendrony nic innego nie jestem w stanie dostrzec klona czerwonego jeszcze pamiętam i świerka inwersę, a reszta to już tylko ze zdjęć


W moim ogrodzie nikt nie widzi różnawet jak ktos pamięta że ma ich szukac. Niestety ich wyglad pozostawia wiele do zyczenia i to pewnie dlatego.Yolka ale mi się dzis przypomniały Twoje pączki, tyle ich było i tak pięknie wyglądały , no i smak , szkoda ze nie mozna miec na zyczenieJa dzis tort piekłam ale cały czas o tych Twoich pączkach myśle.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 14:50, 06 lut 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
oliwka napisał(a)


Dziękuję Bogdziu za odpowiedź, ach no fakt moze rzeczywiscie new dawn potrzebowala troche sie zakorzenic. bardzo dużo uczę się u ciebie bo ze mnie laik botaniczny wszystko tylko w rozmiarach "s" I pojedyncze sztuki. Stad te pytania o donice Za to wierzę, ze jak przyjdzie czas za kilka lat wprowadze sie do swojego ogrodu bardziej swiadomie

przy okazji: Jak na razie moj rododendron White Cunningham w donicy ładnie przezimowal. Paków ma mniej niż w ub roku. Ale może tylko mi sie wydaje, bo wiosną jego brata z donicy wysadzilam do gruntu. Teraz objętościowo wygląda skromniej. Czekam az zrobi sie cieplej zeby go zasilić.


Jak rh zimę przetrzymał w donicy to i róza powinna. Pączki mogą jeszcze zgrubiec i zakwitnąc więc sie nie martw.Prawdą jednak jest ze one w jednym roku miewaja nieco więcej kwiatów a w następnym trochę mniej. U mnie są na przemian lata gdzie lepiej kwitną rh a w nastepnych azalie.


____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 14:57, 06 lut 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
I jeszcze dwie podpisane znalazłam

Lovely Fairy



____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies