Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Gocha 15:16, 20 paź 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Bogdzia napisał(a)


Tak masz racje na pokrój też trzeba zwrócic uwage co dobrze widac na tym zdjęciu.Mnie zachwyca.





Bogdziu właśnie miałam zacytować też to zdjęcie- bardzo mnie urzekło. Te pnie są cudne i do tego te kolory. Zazdroszczę takiej pięknej wycieczki. Niestety też już się zastanawiam gdzie i jak by tu wprowadzić klony do mojego ogrodu.Ale pewnie też mój ogród zbyt mały żeby mogły być tak wyeksponowane .Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Pszczelarnia 16:21, 20 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bogdzia, tam obok w lesie posadź klony. Albo faktycznie wytnij coś ze swojego ogrodu i posadź klony. Jestem za. Ale nie wiem co mogłabyś wyciąć u siebie?

Co proponujesz? Może róże?



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margarete 17:01, 20 paź 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Bogdzia napisał(a)


Małgosiu to mial byc zart, nie chce zebys sie tłumaczyła, wiadomo kazdy wstawia kiedy może.
Nie mam gdzie i ja wcisnąc , muszę cos wyrzucic by cos innego posadzic, dzis będe szukac miejsca.Do mojego shirasawy dawno nie zaglądałam przez tą brzydką pogoę ale dzis zobacze. Na wiosne bedzie jednak przesadzany.W Rogowie ich nie widziałysmy ale my biegalysmy od koloru do koloru , gdzie było widac dużą plamę.

My też biegałysmy od koloru do koloru. A Shirasawy widziałam małe, w sklepie do kupienia.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Bogdzia 18:45, 20 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jankosia napisał(a)


Na pewno widziałyście Tylko nie kojarzysz bo w Rogowie nie patrzysz na nie w dół tylko w górę


Moniko one mają charakterystyczne liście, chyba jednak poza jednym nie widziałyśmy , były oczywiscie w sklepie ale to sie nie liczy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 18:46, 20 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ZieloneWrota napisał(a)


Witam, kolorową wycieczkę miałyście cudowne barwy, o i w tym gąszczu odkryłam huśtawkę na której miło płynie czas, jak zwykle Bogdziu twoja relacja to miód na serce niczym malowane obrazy . Pozdrawiam


Szkoda ze Cię z nami nie było choc byłas telefonicznie
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 18:48, 20 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
pestka56 napisał(a)
Siedzę w ogrodzie. Co chwilę coś nowego wyskakuje do zrobienia i nie mogę się obrobić. Wizytówka czeka


No cóż poczekamy , zima długa a ja juz wiem jak ogród wyglada więc moge spokojnie czekac. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 18:51, 20 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gocha napisał(a)


Bogdziu właśnie miałam zacytować też to zdjęcie- bardzo mnie urzekło. Te pnie są cudne i do tego te kolory. Zazdroszczę takiej pięknej wycieczki. Niestety też już się zastanawiam gdzie i jak by tu wprowadzić klony do mojego ogrodu.Ale pewnie też mój ogród zbyt mały żeby mogły być tak wyeksponowane .Buziaki


Gosiu pewnie tak nie wyeksponujemy ale ten kolor w ogrodzie warto miec.Ja jestem zdecydowana ma przemeblowania tylko co na to powie M, on zawsze starego broni.Nawet mu się nie dziwię bo stare rośliny juz duze a te klony jak sie posadzi to niewidoczne bedą i latami trzeba czekac by zza innych roślin sie pokazały ale choc dwa (to minimum) muszę posadzic.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:02, 20 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pszczelarnia napisał(a)
Bogdzia, tam obok w lesie posadź klony. Albo faktycznie wytnij coś ze swojego ogrodu i posadź klony. Jestem za. Ale nie wiem co mogłabyś wyciąć u siebie?

Co proponujesz? Może róże?





W lesie nie dadzą rady , buki stare i mocne , nie ma szans. Ja bym najchętniej skasowała tego wielkiego cyprysika i ze trzy klony na jego miejsce posadziła ale az sie boje co M na to



Mam jeszcze inną opcję ale płot się odsłoni jak wytnę tuje a na klony długo poczekam zeby go zasłoniły i żeby dały jaki taki widok, trochę mi zal rujnowac to co juz jest dobrze ale muszę miejsce znaleźc.Miejsca po różach sie nie nadaja bo w miejsce krzaka nie bardzo się wsadzi drzewo.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:03, 20 paź 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margarete napisał(a)

My też biegałysmy od koloru do koloru. A Shirasawy widziałam małe, w sklepie do kupienia.


W sklepie tez widziałysmy
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
jolanka 19:09, 20 paź 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16456
Łoł, plany wycinania Ja planuję coby cokolwiek posadzić, a tu demolka być może. Chyba miałabym problem, najpierw pielęgnując a później...
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies