Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Urszulla 01:48, 06 kwi 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
Twojej łączki krokusowej nikt nie przebije Śnieżyce są cudowne, oglądałam u sąsiadki. Mus kupić cebulki, ona ma je z lasu stą wniosek że uwielbiają leśny klimat- są pod ochroną.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
hanka_andrus 09:19, 06 kwi 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408

Moja krokusowa łączka już przekwitla, naciesze oko Twoją,bo masz cudowny widok
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Kindzia 09:31, 06 kwi 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Pokazuj jeszcze Bogdziu te kolorowe łączki...napatrzeć się nie mogę, przepięknie to wygląda!!!
Ciekawe ile tysięcy cebulek daje taki efekt

A ja się cieszę, że mam miejsce spokojne (bo tam już dosadzać nie da rady) na nowe krokuski Żebym tylko nie zapomniała, że tym razem mam białe kupić!

Dzisiaj zimnica, przerwa od roboty Bogdziu!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Ewa777 11:06, 06 kwi 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18537
Bogdzia napisał(a)


Ewo smutno mi że tak Ci sie przydarzyło.


Bogdziu, zastanawiam się teraz, czy realizować mój plan. Chciałam niedaleko tego CW obsadzić całą górkę azaliami. Warunki bardzo podobne. Miejsce nasłonecznione i osłonięte od wiatrów. Czy są takie odmiany, że dałyby radę? Czy zrezygnować z tego pomysłu?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Basilikum 13:34, 06 kwi 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
bajkowa ta laczka moje krokusy juz przekwitly wiec napatrze sie u Ciebie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Bogdzia 20:20, 06 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dorota123 napisał(a)
Prześliczna ta Twoja łączka krokusowa. Z pewnością nie jedna osoba chciała by mieć tak cudny obraz na swojej działce. Ja bardzo bym chciała, chyba zrobię coś w tym kierunku. Tylko, czy będą chciały rosnąć pod świerkami?


Trudno powiedziec czy pod świerkami będą rosły , u mnie pod bukami ziemia była bardzo sucha i twarda, przerośnięta korzonkami buków że nie dało by się posadzic cebulek wiec nasypałam nowej ziemi tak by nie zasypac podstawy buka i posadziłam krokusy ale po kilku latach widze ze przydało by sie powtórzyc tą operację bo drobne korzenie buka rosną w górę do tej dobrej ziemi i w tej chwili juz nowych cebulek posadzic tam nie mogę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:21, 06 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Waclaw napisał(a)


Pod moim modrzewiem nie rosną


Z modrzewiem chyba tak samo , jedynie nowa warstwa ziemi może pozwolic na posadzenie cebulek.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:24, 06 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
m_gocha napisał(a)
Bogdziu cudne te Twoje łączki krokusowe Nie trzeba w Tatry na hale jechać aby się zachwycać
U mnie też już mini łączki się zrobiły (oczywiście nie dorastają Twoim do pięt) i tak się zastanawiam, że w wielu miejscach już bardzo im tłoczno - tworzą gęsty dywan. Jak myślisz rozdzielać je po przekwitnięciu i obeschnięciu liści? Czy można tak zostawić - tylko czy nie zdrobnieją kwiaty (na razie piękne duże)


Kwiaty nie zdrobnieją ale łatwiej wymarzają jak są tak zbite bo wypychaja sie w górę. Mozesz podzielic kępki.Ja tez powinnam ale jak pisałam juz nie mam szans by tam je dosadzic więc nic nie robię, kombinuję jak dosypac ziemi a nie wykopywac krokusów ale to niemożliwe.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:26, 06 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Urszulla napisał(a)
Twojej łączki krokusowej nikt nie przebije Śnieżyce są cudowne, oglądałam u sąsiadki. Mus kupić cebulki, ona ma je z lasu stą wniosek że uwielbiają leśny klimat- są pod ochroną.




Przebiśniegi i śniezyce to rośliny lubiące rosnąc w terenie zakrzaczonym, mają ciepło ale korzenie nie przeszkadzaja im tak jak korzenie drzew.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:32, 06 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
hanka_andrus napisał(a)

Moja krokusowa łączka już przekwitla, naciesze oko Twoją,bo masz cudowny widok


Haniu zaglądam do Ciebie i czytam , wiem że byłas w ogrodzie. Dzis u mnie zimno było i kwiaty na najwiekszej łączce pozamykały sie , na mniejszej były otwarte bo bardziej w słońcu jest.Bardzo szybko przekwitły ranniki , jak był czas kwitnienia to było zimno a później juz podmrożone były , nie wiem nawet czy będą nasionka bo chyba owady nie zdążyły ich zapylic. Kilka zdjec dla Ciebie.
Łączka nr1

łączka nr2


i powstajaca łączka nr3

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies