Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 20:54, 08 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
GorAna napisał(a)
Bożenko, rewelacyjne te łany krokusowe!
Muszę moje porozsadzać.
Pozdrawiam wiosennie


O Aniu własnie pisałam ze tulipany są jednoroczne a Twoje przeczą temu co piszesz, jestes mistrzynią w ich uprawie, ja oczywiscie nie wykopuję , w moich latach juz więcej roboty nie jestem w stanie wykonac.Twoje widoki juz niedługo, bedziemy sie zachwycac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:55, 08 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
madlen napisał(a)
Witam , kiedyś pytałam o te piekne dzbany na ogrodzie ale było to tak dawno że nie umiem znależć odpowiedzi . Czy napisałabyś mi gdzie mogłabym podobne zakupić , wydaje mi się że podawalaś mi strone sprzedawcy. z góry dziekuję


Madlen to nie u mnie widziałas te dzbany ,ja nie miałam i nie mam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:57, 08 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)
Nie dziwię się wycieczkom pod Twoim ogrodzeniem, sama chętnie powisiałabym na płocie Posłuchałam twojej rady i skoro świt porozsadzałam krokusy, może za rok namiastka łączki pod brzozą będzie. Powstała też mini łączka ceblicowo/puszkiniowa. Pozbierałam rozrzucone kępki to tu, to tam w jedno miejsce. Jeszcze został mi się ruch z przebiśniegami, pamiętam, obiecałam A nie masz może w nadmiarze troszkę liliowca Stella de Oro? Swoje podzieliłam tak, że nic już nie uskubnę No chyba że wcześniej spotkam u siebie, to nie będę zawracać głowy


Mam i chętnie dam Mariolko,ja za nimi nie przepadam bo zeby dobrze kwitły powinny byc często dzielone , nie na moje lata ta robota.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:58, 08 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
katel napisał(a)

Bogdziu na takie widoki spokojnie mogę całą zimę czekać - Twoje łączki krokusowe są cudowne!!!
Ja na szczęście posłuchałam Twoich rad i od kilku lat sadzę po kika - kilkadziesiąt cebulek jesienią i też już mam łączki - jeszcze miniaturowe ale już są


To juz sukces, prawda ze cieszą????
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:00, 08 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ewa777 napisał(a)


Teraz można porozdzielać krokusy? Jak jeszcze kwitną? W niektórych miejscach mam już za gęsto i chciałabym przesadzić kilka cebulek w inne miejsca. Nie wiem, kiedy to zrobić.


Jak kwitna lepiej nie dzielic , nie dlatego ze nie można bo mozna ale dlatego ze kwiat często zwiednie jak roślinka przesadzana, najlepiej zaraz po kwitnieniu, oczywiscie trzeba podlac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:05, 08 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ewa777 napisał(a)


Ta górka jest po południowo-zachodniej stronie, ale niedaleko płotu sąsiada. Dosyć szybko jest tam cień. Około 14.00 chyba zimą.
Planuję tam posadzić tylko Kermesiny, Orlice. Może jeszcze Canzonettę, Arabesk i Madame van Hecke.


Ewo tych które Ty podajesz nie mam wiec nie mogę nic powiedziec. W razie czego mozesz cieniowac w słoneczne dni tak mniej więcej od 10 stycznia az do czasu gdy ziemia rozmarznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:06, 08 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
AgnieszkaW napisał(a)
Bogdziu, ależ cudne masz te łączki krokusowe. Pierwsze kwiaty zawsze tak wytęsknione, wyczekane, a jeszcze w takiej ilości


Dzieki Agnieszko , u Ciebie pewnie jeszcze ładniej, musze zajrzec.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:08, 08 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
AgataP napisał(a)
Bożenko jestem, zaglądam... ale ostatnio nie miałam chęci na cokolwiek.
Krokusy masz cudniaste... cieszyniankę też widziałam groszek wiosenny mi już wypuszcza


Jakieś problemy? Ja tez mam , nie swoje ale i tak głowa pęka.Groszek u mnie tez duży az sie boje zeby przymrozku nie było , na szczęście nie zapowiadają, juz się cieszę , powinien byc piękny.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:09, 08 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
danuta_szwajcer napisał(a)
Piękny widok tych krokusów, ilość robi wrażenie. Mamy w końcu słoneczną wiosnePozdrawiam


Zrobiła sie nie wiosna ale lato, krokusy juz przekwitają ale groszek wiosenny zaraz zakwitnie ,magnolie , dobrze że juz w końcu po zimie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariposa 21:09, 08 kwi 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Podglądam i zachwycam się! Pozdrawiam Bogdziu serdecznie
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies