Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 07:21, 09 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ewa777 napisał(a)
Bogdziu, dziękuję za wszystkie rady
Krokusy przesadzę, jak tylko przekwitną A azalie będę cieniować. Nie ma co się bać


Do odważnych świat należy......podobno.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 07:21, 09 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mala_Mi napisał(a)
Przyszłam popilnować łączek krokusowych... by nikt nie zdeptał Śliczne są


Popilnuj , tylko czy Ty masz na to czas?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 07:22, 09 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
mira napisał(a)
Jak zwykle niezawodne krokusy u Ciebie a ja uwielbiam oglądać. Ty na dodatek nazwy pamiętasz to też ciekawe.
Bogdzia czy Ty zauważyłaś że krokusy się wyradzają? ja w jednym miejscu po prostu wykopałam te stare i posadziłam nowe bo już kiepsko kwitły.
Fakt że szybko się mnożą ale po kilku latach jednak są mniej dorodne. Jak uważasz?

pozdrawiam i czekam na Twoje buki


Dwa wpisy po Tobie jest cytowany mój wpis na temat krokusów a wszystkie gatunki jakie mam są w tym filmiku

https://www.youtube.com/watch?v=QJdddXsTfrw&index=26&list=UUZEVHTh0bMStfT3n_t6gedg
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 07:24, 09 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nikita napisał(a)
O ja cieeee!!!! Jakie cudne krokusy !!!! Super wyglądają....po prostu rewelacja.

Bogdziu, odwiedziła mnie dzisiaj w „szmaragdowym” para kosów. Pan Kos w czarnym fraku z pięknym żółtym dziubkiem oraz Pani Kos – zdecydowanie w tym małżeństwie to ona „nosi spodnie”. Latała po całej działce, wszędzie było jej pełno, zapędziła męża w kąt ogrodu i kazała mu zbierać jakieś suche liście. Chyba budują gniazdo i to pewnie ON jest od czarnej roboty a ONA wydaje polecenia. Śmiesznie to wszystko wyglądało. Muszę wyczaić gdzie mają to gniazdo, żeby ich przez przypadek nie wypłoszyć


Uwielbiam obserwowac ptaki a kosy bardzo pozwalaja by sie im przyjrzec. Samice często są nerwowe i rzadzą a ja miałam kiedys taką jedną że jak sie podchodziło w poblize jej gniazda to syczała jak wąż.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 07:26, 09 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
eee_taam napisał(a)


świetny wpis))) uffff ...bije z niego optymizm i nadzieja że w kolejnych sezonach będzie równie pieknie jak nie piękniej ...bo jesli nawet pojedyncze wyginą to i tak jakas partia zostanie co będzie cieszyc oko



Bardzo prawdziwie i optymistycznie .Krokusy są tanie więc zawsze można kilka paczuszek w sklepie dokupic a po przecenie to prawie darmo są.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 07:29, 09 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Miłego dnia wszystkim życzę.Zostawiam przebiśniegi (dzięki wielkie Aniu za kupienie) , to sa pełne kwiaty , pierwsze zaczeły kwitnac i ciągle są w dobrej formie a przekwitły juz ranniki i przekwitaja krokusy i pojedyncze przebisniegi.

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Robertop 11:17, 09 kwi 2018


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2110
Bogdziu, witam po dłuższej przerwie. Mam pytanie do Ciebie, Które pewnie miałaś zadawane juz setki razy. Masz jakaś listę gatunków Rh polecanych przez Ciebie?
Chce zrobić duża rabatę Rh z trzema piętrami: wysokie, średnie i niskie w odcieniach fioletu, czerwieni i bieli.
Liczę na Twoje propozycje.
____________________
Robert - Ogród - Azyl Amatora
Kojak 11:35, 09 kwi 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Podwieszam się pod prośbę Robetop. Sam nie śmiałem. I jeszcze jedna ważna sprawa. Może byłabyś tak dobra i zrobiła dla wszystkich w jednym miejscu(może wątku - Bogdzia uczy...) Wykład ściągawkę na temat uprawy rd krok po kroku z szczególnym naciskiem na Twoje mikstury. Pomimo dużych chęci nie jestem w stanie ich namierzyć w Twoich przebogatych wątkach.
____________________
TomekSosnowe zacisze
ren133 12:53, 09 kwi 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Bogdzia napisał(a)






Bogdziu U Ciebie zawsze najpiękniejsze łany krokusów!!!!!! Te są uroczeeeeee
Krokusy posadzone grupkami wyglądają jednak najlepiej))))Jakie tutaj masz odmiany?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Milka 17:31, 09 kwi 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wszystkie 3 łączki piękne i warte kopiowania, z tulipanami powoli się żegnam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies