Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nad Rozlewiskiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nad Rozlewiskiem

AgnieszkaBK 18:19, 23 lip 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Tess napisał(a)
Nie mogłam oderwać oczu.
Było magicznie.
Zdjęcia nie oddają tej magii i klimatu.








Piękne są te zdjęcia.... chociaż na pewno nie odzwierciedlają w stu procentach rzeczywistego widoku.
Ślicznie i magicznie......
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
Bogdzia 20:09, 23 lip 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Zdjecia przepiękne. Nastroje romantyczne. Chciało by się tam byc.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Martek 22:54, 23 lip 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Tess napisał(a)

Tak to się powinno było skończyć ...
Świetnie,że poczuliście ten klimat szkoda by było rodzicom,żeby to poszło w inne ręce niż wasze
Zdjęcia miło się ogląda,spowite tajemniczością


No, ja nie od razu "poczułam ten klimat", najpierw trochę się broniłam, ale może kiedyś opowiem. Na razie macie dość mojego gadania

Martek, miło mi bardzo, że odwiedziłaś rozlewisko


Przyjemność po mojej stronie ,umiejętnie zareklamowałaś rozlewisko.Lubię jak ktoś ciekawie opowiada ogród nie jest tylko kawałkiem zieleni i kwiatów,a czyjąś historią i pasją .Podzieliłaś się swoimi odczuciami, a mnie to wzruszyło i urzekło
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Tess 16:31, 24 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Agnieszko, Bożenko, to bardzo miłe, że zaglądacie nad rozlewisko

Matka Natura czyni tu takie cudności

(wiem, że czyni je w wielu miejscach, ale nie wszędzie to tak pięknie widać
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Bogdzia 21:04, 25 lip 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Tess napisał(a)
Agnieszko, Bożenko, to bardzo miłe, że zaglądacie nad rozlewisko

Matka Natura czyni tu takie cudności

(wiem, że czyni je w wielu miejscach, ale nie wszędzie to tak pięknie widać


To prawda. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
hanka_andrus 21:11, 25 lip 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nad rozlewisko przybędziemy razem z Tobą,bo znowu coś ciekawego tam znajdziesz i nam przedstawiać historię odkrycia będziesz......
Pozdrawiam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
marzena 21:17, 25 lip 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
witaj Tess, urokliwe zdjęcia zamieszczasz... świetnie - tajemniczo i intrygująco wygladaja fotki nad rozlewiskiem w oparach mgły...
będę zaglądała do Twojego ogrodu
____________________
marzena O....!
eliza3 21:42, 25 lip 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Witaj Tess, z dużym zainteresowaniem przeczytałam Twój wątek. To będzie piękny ogród, bo Ty już go kochasz. Ogród ma swoją historię, rośliny posadzone rękami rodziców polubią się z tymi, które zasadzicie sami...
Czeka Was sporo pracy, ale satysfakcja gwarantowana. Okolica piękna, widoki lepsze od środków uspakajających, życzę Wam powodzenia w realizacji Waszych planów i oczywiście będę zaglądać do ogrodu nad rozlewiskiem.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Tess 23:35, 25 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Bożenko, Haniu, miło mi, że zaglądacie
Marzenko, Eliza, witajcie nad rozlewiskiem

Nie będę dziś opowiadać Pokażę tylko małe-co-nieco

Przywitała nas w ostatni weekendowy piątek w nocy niezapomnianym zapachem mojego dzieciństwa
Wyruszyliśmy z domu w piątek, "po korkach", czyli około 20, więc nad rozlewisko dotarliśmy już nocą



Takie niepozorne, a jakie urokliwe:



Rudbekia. Taka... normalna. Pospolita. Ale taka właśnie miała być - wiejska, swojska














____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 00:12, 26 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Pierwszym miejscem, jakie odwiedzamy w okolicy, jest wierzba nad Jeziorem. Sprawdzamy, jak się miewa

A, prawda, przecież ja jeszcze nie pisałam, że w tej miejscowości jest Jezioro.

Tak się nazywa - Jezioro przez duże J. Nikt inaczej go nie nazywa, nawet najstarsi mieszkańcy wioski.
Starorzecze Bugu, oczywiście

A ja uwielbiam wodę i choć pływam jedynie żabką i w dodatku tylko "odkrytą" - pływam o każdej porze dnia i w każdej temperaturze

Wierzba rośnie nad brzegiem Jeziora. Jedno z nielicznych już tam drzew. I największe.

Z opowieści sąsiadów wiedzieliśmy, że od kilku lat plagą, z którą nikt nie może sobie poradzić, są bobry.
Tak, poczciwe bobry, będące pod ochroną.
Czynią ogromne szkody, ścinając drzewa rosnące nad ciekami wodnymi. Szkody nie w drzewach, lecz w uprawach rolnych, bo budując tamy, spiętrzają wodę, która zalewa pastwiska i pola uprawne.

Niby wiedzieliśmy, ale jakoś sobie tego chyba nie uświadamialiśmy.
Do czasu.

Podczas któregoś z pierwszych przyjazdów nad rozlewisko zobaczyliśmy to:



W trybie pilnym wysępiliśmy od sąsiada grubą folię i polecieliśmy nad Jezioro ratować to, co jeszcze uratować się dało.

Okręciliśmy każdy z pni filią, obwiązaliśmy dokładnie, żeby się trzymała.

Nie sądzilismy wprawdzie, że ta metoda może być dostatecznie skuteczna - ale była!

Wierzba nadal pochyla się nad wodą Ma się dobrze, choć oczywiście, co widać na zdjęcu - wyszczuplała

ha, ha, a miało nie być opowiadania
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies