Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

lenka 21:30, 22 wrz 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
admete napisał(a)
Zachwyciło nas morze jeżówek stojących w jednym rzędzie



Aguś, u nas to dopiero bida z nędzą była..... Pojechałam na targi z nadzieją, że właśnie uda mi się zakupić jakieś jeżówki. Wyobraź sobie, że na jednym! tylko stoisku było sztuk 7 i to takie byle jakie sadzonki... . Wróciłam dodomu zła. U Ciebie to był wybór ech....!!
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
jola_B 22:24, 23 wrz 2014


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87

Dzieki za informacje
admete napisał(a)


Pod korą też sadziłam, ale o nią się nie martwię, bo w tamtym roku ładnie wyszły .
Najwyżej profilaktycznie po śniegach na wiosnę odsłonię trochę , bo w niektórych miejscach mam sporo kory i dużo też w niej większych kawałków.
Bo tez nie chciałabym żeby tulipany wyszły powyginane we wszystkie strony

Pozdrawiam
____________________
Jola - Ogród od zera
admete 07:03, 26 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
lenka napisał(a)


Aguś, u nas to dopiero bida z nędzą była..... Pojechałam na targi z nadzieją, że właśnie uda mi się zakupić jakieś jeżówki. Wyobraź sobie, że na jednym! tylko stoisku było sztuk 7 i to takie byle jakie sadzonki... . Wróciłam dodomu zła. U Ciebie to był wybór ech....!!


Tyle jeżówek naraz też wiedziałam pierwszy raz - więc u nas tez to był jakiś ewenement .

Szkoda że nic nie kupiłaś
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:03, 26 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
jola_B napisał(a)

Dzieki za informacje


____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Mathildis 02:10, 27 wrz 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Miałam zajrzeć wieczorkiem, ale nie wytrzymałam...
Agnieszko, pięknie posadziłaś cebulowe.... muszę się wziąć w garść i chociaż kilka kupić, bo jeszcze ani jednej cebulki nie mam... byłoby miło oglądać wiosną coś u siebie a nie tylko podziwiać Twoje precyzyjne nasadzenia

P.S. Wróciłam... nadrobiłam... mam nadzieję dłużej pozostać na forum

____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
nicol21 17:40, 28 wrz 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Aga,dziś przypadkiem byłam na targu staroci - na pewno byś parę rewelacji tam znalazła. I od razu pomyślałam o Tobie jako

Koleżanka coś tam sobie wygrzebała [zanim się spotkałyśmy] i potem mi pokazała - stwierdzam że te starocie wcale tanie nie są!
Ale widziałam klatki dwie - bardzo fajne, szkoda że mi do ogrodu nie pasują! Ale pomyślałam o tej Twojej z bluszczem. Dziś się oparłam... ale może tam wrócę.

Większa i mniejsza - ładne prawda? Obie dość spore i raczej prawdziwe - kiedyś pewnie na ptaki były
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
admete 19:42, 28 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Mathildis napisał(a)
Miałam zajrzeć wieczorkiem, ale nie wytrzymałam...
Agnieszko, pięknie posadziłaś cebulowe.... muszę się wziąć w garść i chociaż kilka kupić, bo jeszcze ani jednej cebulki nie mam... byłoby miło oglądać wiosną coś u siebie a nie tylko podziwiać Twoje precyzyjne nasadzenia

P.S. Wróciłam... nadrobiłam... mam nadzieję dłużej pozostać na forum



Ciesze się że wróciłaś i że wszystko w porządku

Trzymam kciukasy za fajne zakupy cebulowe
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 19:43, 28 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
nicol21 napisał(a)
Aga,dziś przypadkiem byłam na targu staroci - na pewno byś parę rewelacji tam znalazła. I od razu pomyślałam o Tobie jako

Koleżanka coś tam sobie wygrzebała [zanim się spotkałyśmy] i potem mi pokazała - stwierdzam że te starocie wcale tanie nie są!
Ale widziałam klatki dwie - bardzo fajne, szkoda że mi do ogrodu nie pasują! Ale pomyślałam o tej Twojej z bluszczem. Dziś się oparłam... ale może tam wrócę.

Większa i mniejsza - ładne prawda? Obie dość spore i raczej prawdziwe - kiedyś pewnie na ptaki były


Aleeeeeeeeeeeeeeeeee Ci zazdroszczę!!!!!
Klatki cudne!!!!
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 19:47, 28 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Mnie weekend minął baaaaaaaaaaaaaaardzo pracowicie.
Jak ja dziekuję pani przyrodzie że dała nam taki cudowny dzien jak dziś!!!!

Zrobiłam ponad zamierzaną normę, ale to tylko dzieki mojemu tacie.
Przyleciał na tydzień i odwalił najczarniejszą robotę .
Wykopał mi 8 dołów pod róże, a nie było łatwo .
Tylko 20 cm ziemi nadawało się do uzycia, reszta to glina i kamienie które trzeba było wywieźć.

Zakopaliśmy przy warzywniku 38 koszyków z tulipanami

A dzisiaj zrobiliśmy rabatę na froncie

Fotorelacja na pamiatkę naszych zmagań.
Ja czuję każdy mięsień , ale zadowolona jestem jak nie wiem co

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 19:55, 28 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Lewa strona warzywnika
Część koszyków, reszta wykopana jak zasypałam ziemią te co widać



Prawa strona.....



W piatek, pogoda nie bardzo, ale udało nam sie odchwaścić 2 rządki warzywnika, wyrwać starą już fasolę , i tata na koniec wszystko przekopał - gdyby nie ona sama bym to musiała robić.......i sama nie wiem iedy bym to wszystko skończyła



____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies