Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Zielona 09:40, 30 cze 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Aga, pod las jako najniższe piętro mogłabyś posadzić tatarak "Ogon". Nie dość, że uwielbia wodę, to jeszcze ma piękny kolor, który by rozświetlał tamto miejsce.

Teoretycznie rh lubią wodę. Ale odpowiednio posadzone, na takich delikatnych wzniesieniach. Może na tych rabatach pod lasem by sobie poradziły...? I do tego koniecznie tawułki. U mnie mają półcień i najbardziej wilgotną rabatę.
Czy Ty w ogóle masz rododendrony? Zawsze, kiedy jeździmy na turniej do Hamburga, zachwycam się rh w miejskim ogromnym ogrodzie. Rosną tam nad samą wodą, więc teren na pewno jest mokry. Myślałaś o tych roślinach?

Zdjęcia jak zawsze piękne. Podziwiam pielenie w kamykach. Wydaje mi się, że to jest uciążliwe.

Joaska 14:21, 30 cze 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
admete napisał(a)


Głównie tyczy się to wnętrz, ale ogrodu tez jak widać dotyczy hahahahahah.
Do tego wszędzie jeździki, wiaderka, paletki, łopatki i nie wiadomo co jeszcze
Mam też durnostojki Silvusia , wszędzie patyki, gumowe sery i kości i prawdziwe wielkie wołowe wędzone, zbieram dokładnie tylko przed koszeniem

Aga niestety takich durnostojków to się nigdy nie pozbędę u mnie tez coś wiecznie leży, stoi.. no niestety życie idealnie to tylko w folderach
u mnie Fisiek chory .... niech to szlag ....
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
nicol21 17:24, 30 cze 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Aga jest cudnie! A myślałaś nad tym żeby te hortki z łubinem i różami przedłużyć jeszcze z 1-2m? nie pamiętam co tam masz dalej, ale na zdj widać tam brązową trawę.. wtedy efekt będzie piorunujący. Bardzo spodobało mi się to połączenie bielo-zieleni z delikatnym żółtym kolorkiem.

Szkoda mi tych Twoich roślin..ale oby te co są rosły ładnie.
A brakiem stożka się nie przejmuj, ciut dalej masz drzewo i oko "prowadzi" od stożka na drzewo i potem znów w prawo na las
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
admete 07:29, 01 lip 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Zielona napisał(a)
Aga, pod las jako najniższe piętro mogłabyś posadzić tatarak "Ogon". Nie dość, że uwielbia wodę, to jeszcze ma piękny kolor, który by rozświetlał tamto miejsce.

Teoretycznie rh lubią wodę. Ale odpowiednio posadzone, na takich delikatnych wzniesieniach. Może na tych rabatach pod lasem by sobie poradziły...? I do tego koniecznie tawułki. U mnie mają półcień i najbardziej wilgotną rabatę.
Czy Ty w ogóle masz rododendrony? Zawsze, kiedy jeździmy na turniej do Hamburga, zachwycam się rh w miejskim ogromnym ogrodzie. Rosną tam nad samą wodą, więc teren na pewno jest mokry. Myślałaś o tych roślinach?

Zdjęcia jak zawsze piękne. Podziwiam pielenie w kamykach. Wydaje mi się, że to jest uciążliwe.



Marta coś czuję że za 2 tygodnie będę miała zaplanowane wszystkie brakujące nasadzenia hahahahahaha - bardzo bym się cieszyła i tylko działała według planu

a o tataraku myślałam, tylko o tym co Ty wklejałaś z ostatniej podróży .
jesli to w paski było tatarakiem

rh mam pod domem i pod płotem od frontu
ale wiesz co nie myślałam tam o rh - nie przyszło mi do głowy - a to może być dobry pomysł!!!!!

pielenie w kamykach jest znośne, ale zależy od chwasta
jak ma fajny zwarty korzeń który się nie urywa to wręcz jest to łatwiejsze od wyrwania z gołej ziemi, ale jeśli mamy do czynienia z mleczami których mam miliony grrrrrrrrrrr - to cholery wszystkie sie urywają, dlatego wczoraj działałam z randapem próbując zasłaniać rośliny szuflą do śniegu hahahaha - i mam nadzieję że nic innego poza chwastami nie zabiłam , dopiero jak się położyłam, zaczęłam się martwić o bukszpany . One mają korzonki bardzo płytko , a jak randap do nich dotarł???

Wczoraj rozmawiałam z moim ogrodowym wymieniając co mi padło itd, jak zapytał - a nie ma czegoś czym można się chwalić? jak żywopłoty bukszpanowe? - a ja że dobrze, ładne, rosną - bosze żebym nie wykrakała i nie zabiła
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:30, 01 lip 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Joaska napisał(a)

Aga niestety takich durnostojków to się nigdy nie pozbędę u mnie tez coś wiecznie leży, stoi.. no niestety życie idealnie to tylko w folderach
u mnie Fisiek chory .... niech to szlag ....


jejku Joasiu zdrówka dla małego <3 <3 <3
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 07:32, 01 lip 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
nicol21 napisał(a)
Aga jest cudnie! A myślałaś nad tym żeby te hortki z łubinem i różami przedłużyć jeszcze z 1-2m? nie pamiętam co tam masz dalej, ale na zdj widać tam brązową trawę.. wtedy efekt będzie piorunujący. Bardzo spodobało mi się to połączenie bielo-zieleni z delikatnym żółtym kolorkiem.



wiesz co myślałam
ale szkoda mi właśnie tego kawałka z brązową trawką
podoba mi się to co tam jest i ten kawałeczek trawkowy bym chciała zostawić...czekam na konwalniki żeby w końcu zaczęły cuś rosnąć bo marnie im to idzie, ale idzie bo mają nowe sadzonki

będę chyba jednak przesadzać hortensje...
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Mala_Mi 21:57, 01 lip 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
admete napisał(a)


Co to???
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
nicol21 17:33, 03 lip 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
admete napisał(a)


wiesz co myślałam
ale szkoda mi właśnie tego kawałka z brązową trawką
podoba mi się to co tam jest i ten kawałeczek trawkowy bym chciała zostawić...czekam na konwalniki żeby w końcu zaczęły cuś rosnąć bo marnie im to idzie, ale idzie bo mają nowe sadzonki

będę chyba jednak przesadzać hortensje...


rozumiem, rozumiem

u mnie konwalniki padly, nie będę więcej już ich kupować.
Fala upałów dociera do Was? odpoczywasz i focisz ogród ?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
admete 08:23, 04 lip 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Mala_Mi napisał(a)


Co to???


Aniu teraz mi umknęło, ale wiem że znalazłam nazwę, bo ktoś pytał w zeszłym roku, odnajdę i napisze u Ciebie
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 08:24, 04 lip 2015


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
nicol21 napisał(a)


rozumiem, rozumiem

u mnie konwalniki padly, nie będę więcej już ich kupować.
Fala upałów dociera do Was? odpoczywasz i focisz ogród ?


oj dociera
ja w swoim żywiole
chłopakom kupiłam wieli basen i niestety będzie mi psuł zdjęcia hahahahahaha

zdjęcia - nie miałam czasu , może dziś?
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies