Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zimozielony ogród przy białym domu » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zimozielony ogród przy białym domu

Ozz 22:42, 11 wrz 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
No ale sobie tak kombinuję jakby tam ekobord był, to może by trawa nie właziła ,,w zęby" kostce?
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
kaisog1 22:43, 11 wrz 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ozz napisał(a)
No ale sobie tak kombinuję jakby tam ekobord był, to może by trawa nie właziła ,,w zęby" kostce?


...to trza nozyk do kantów i juz nie będzie włazić
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kraania 22:43, 11 wrz 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Ech, powzdycham sobie... Ślicznie to mało powiedziane.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
MilenaP 22:43, 11 wrz 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
trawnik jak marzenie i znów fantastycznie wyszło. Nic, tylko leżeć na tej trawie i podziwiać ogród
____________________
Milena - zielonastrefa
monteverde 22:49, 11 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gardenarium napisał(a)
Witam Was w nowym wątku o białym domu i jego ogrodzie.

Młoda, fajna rodzina tu mieszka z 12 -to letnim synem (Mati), który na pewno będzie albo ogrodnikiem, albo architektem krajobrazu, ja to wiem Widzę jak się interesuje i jak lubi kwiaty

Wszyscy w tym domu kochają ładne ogrody i dopracowane detale. Mam nadzieję, a raczej to wiem, że ogród im się spodoba. Projekt został zrobiony zimą, realizacja już w toku, jedyną przeszkodą są braki w szkółkach, bo na kopane rośliny jeszcze za wcześnie, a z pojemnikowanych trochę się trzeba najeździć.


Ten ogród ma bogatą historię, bowiem kiedyś podobno był wspaniały, jednak kiedy obecni właściciele postawili dom, okazało się że wszystkie owocowe drzewa i krzewy sa mocno podniszczone i zaniedbane, a co najgorsze rosną chaotycznie porozrzucane po całym przyszłym trawniku i wyglądają niestety...kiepsko.

Panuje mały chaosik Czas ogarnąć go i uporządkować przestrzeń, wprowadzić wodę, kąciki do siedzenia. Zadbać o ładne widoki z okna i tarasu. No i front domu jest nie mniej ważny.





jaka niesamowita różnica, caculko


____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
myszorek 22:49, 11 wrz 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Gardenarium napisał(a)
Trzeba iść umyć lustro, ale jeszcze klej schnie i nie można

Jak lustro umyte będzie, to zrób zdjęcie w tej samej pozie, to zobaczysz o jakim ciachu mówię
dobranoc
____________________
ogród zmyślony
Madzenka 23:17, 11 wrz 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pokontemplowałam sobie w ciszy ten ogród Danusiu
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 23:18, 11 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podobne klimaty, u Ciebie też podlewa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 07:20, 12 wrz 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Ozz napisał(a)
No ale sobie tak kombinuję jakby tam ekobord był, to może by trawa nie właziła ,,w zęby" kostce?

Oczywiscie, że stosuje się ekobord jako obrzeża przy zakładaniu ścieżek z kostki, daje się wtedy inne szpilki.
Kładziemy gładką stroną do kostki a żebrowaną od strony trawniku, który bez problemu zarośnie żeberka wzmacniając w ten sposób stabilność całej konstrukcji.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 07:25, 12 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Widziałam coś takiego, owszem, ale dla mnie to bez sensu, my tak nie robimy.

Obwódka z kostki to obwódka z kostki, ona utrzymuje żwir i oddziela od trawnika. Mam tak u siebie zrobione, natomiast jeśli jest kostka, ale nie ma krawężnika z kostki to ekobord można zastosować, tylko wg mnie będzie go widać i jest to mniej estetyczne. Lepiej żeby plastiku nie było widać za bardzo.

Nie ma sposobu, żeby trawa nie właziła między szpary w kostce, ekobord też przerośnie i wlezie. Dlatego jeśli chcemy mieć idealne kanciki trawnika, najlepiej je utrzymać jeśli między trawnikiem a rabatą nic nie ma. Bo docinanie przy kostce jest bardziej pracochłonne.

Tutaj są podane za i przeciw

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/49-brzegi-trawnika-czyli-jak-uproscic-pielegnacje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies