Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zimozielony ogród przy białym domu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zimozielony ogród przy białym domu

Gardenarium 22:42, 04 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Monia_B napisał(a)
czy przy takiej linii kroplującej stosuje sie rownież czujnik wilgotności gleby??


nie becz nie becz ja to znów ryczęeeeeeeeee


Co do czujnika jest ogólny czujnik deszczu.

W miejscach pod drzewami, gdzie dociera mniej deszczu, albo wcale, zakładamy gęściej linię kroplującą, aby rośliny podczas podlewania dostawały o wiele więcej wody niż w terenie otwartym.

A czujnik odłącza podlewanie kiedy na 1 m2 spadnie tyle deszczu na ile ustawimy (to jest zależne od rodzaju gleby, pogody i pory roku).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Urszulla 22:59, 04 wrz 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Fenomenalne z linią kroplującą- pierwszy raz na Ogrodowisku o niej usłyszałam. Wspaniale jest widzieć ją podczas Waszej realizacji.
O ogrodzie, który Danusiu tworzysz nie wspomnę. Bo w rankingu ogrodników zasiadasz w najlepszej loży nie tylko za projekt i realizację ale za to że dzielisz się swoją wiedzą z nami wszystkimi i innymi.....
Pozdrawiam całą pracującą ZAŁOGĘ "Gardenarium" i czekam na efekty finalne tego ogrodu w 4D
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 23:01, 04 wrz 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Pwl napisał(a)

a jakie fajne zestawienie kolorystyczne, co Pawełku?


Jasne, mi prawie gały wylatują, nie wiem na co mam najpierw patrzeć Ale to bardzo dobrze! Dla mnie hitem
jest też rabata frontowa, z pozoru prosta ale mi się bardzooooo podoba Jeśli komuś umknęła to przypomnę

Gardenarium napisał(a)
Rabata frontowa






Dołączę i ja z zapytaniem:
-jakie odmiany Rh tu posadziłaś?
-czy te mniejsze te same?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gardenarium 23:03, 04 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj rosną Cunningham's White oczywiście, te mniejsze też te same, chociaż liście mają ciemniejsze minimalnie. Kwitną drugi raz teraz, zaczynają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MilenaP 23:14, 04 wrz 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Danusiu jakie odmiany żurawek sadziłaś w tym ogrodzie? Wiem, że Lime Rickey i Mint ....a reszta?
____________________
Milena - zielonastrefa
monteverde 23:37, 04 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Łoosiuu napisał(a)


Ogród piękny!!! Jakość roślin zniewalająca !!! Poprosty ideał

Ciekawi mnie tylko czym zasypyawliście dołek pod buka? próchnica odkwaszona+rodzima ziemia?


Mieszanka, próchnica kwaśna, próchnica odkwaszona, torf kwaśny, fioretorf odkwaszony, plus niewielka domieszka ziemi polnej.


a buki nie wolą bardziej zasadowego podłoża?

Buk dobrze toleruje gleby zawierające wapń, może również rosnąć na podłożu skalnym, ale niezbyt kwaśnym
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 23:55, 04 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
eee_taam napisał(a)

Co WY z tymi dołami????? Zobaczcie ile inspiracji!



uff )

te realizacje raczej pozytywnie nastrajają,



oczywiście a my mamy to szczęście, że możemy to wszystko oglądać, ja to się cieszę, że ludziska mogą sobie tak pięknie ogród zrobić i aby jak najwięcej było jeszcze do oglądania innych projektów
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 00:09, 05 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
No coś wspaniałego skończyłam dzisiejsze oglądanie tyle mi się nasadzeń podoba, że byłoby tego z 5 stron, z tych kawałków już widać ,że ogród będzie śliczny, jutro zajrzę, pozdrawiam całą wspaniałą ekipę oraz Mateusza dla niego za odwagę przy kulkowaniu dzisiejszy motyl

____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Monia_B 07:11, 05 wrz 2012


Dołączył: 26 cze 2012
Posty: 82
Danusiu ponawiam pytanie odnośnie irg

kupiłam również taką irgę i u mnie troche listki zbrązowiały, czy to coś nie tak czy roślinka musi sie zaakomodować
____________________
Monia amatorka rozpoczyna przygodę ogrodową
anieszka 08:37, 05 wrz 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Gardenarium napisał(a)


Taki punkt czerpalny





To jest patent z kranem Suuuuuuuuuuuuuper
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies