Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do kwadratu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do kwadratu

gusiarz 07:37, 17 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725



hakone fajnie kwitnie... niepozornie


kostrzewa również pięknie rośnie... nawet trzeba będzie ją rozdzielić...






____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Gabrysia_ 09:04, 17 sie 2014


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Aga,piękne fotki
Trawy robią ogromne wrażenie,urzekły mnie również jeżówki wychylające główki zza traw

Miłej niedzieli
____________________
Juzia 10:30, 17 sie 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38955
O raju...!!!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Madzenka 11:05, 17 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
gusiarz napisał(a)
Zamorduję! Słowo Juzek!!!
Róże wg kolejności od góry: Heritage, William Shakespeare i Louise Odier ... lecę przetwarzać pomidorki


William taki czerwony u Ciebie czy aparat przekłamał kolor? U mnie purpura, gdyby nie trzymal tak krótko kwiatów dokupiłabym jeszcze kilka
Louis zaczyna wypuszczać pąki, to jego pierwsze kwitnienie jeśli nie liczyć 1 pąka po posadzeniu pod koniec lipca

O dojrzałam na kolejnym zdjęciu że William ma kolorek jak u mnie

Proszę podpisywać każde zdjęcie z rózami, dla mnie Bo ja się muszę nauczyć róż

Jak szybko uroslo Twoje niedżwiedzie futro do takich rozmiarów? Czy szybko się starzeje (łysieje? ) bo wszyscy na tę trawę narzekają a mi się marzą takie zilone jeżyki
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
gusiarz 16:47, 17 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Gabrysiu - dziękuję za życzenia... dla Ciebie również wszystkiego dobrego na nadchodzący tydzień . Późne lato i jesień należy do traw... zdecydowanie

Justi - nareszcie jesteś zadowolona

Marzenko... obiecuję solennie, że siem poprawię i zdjęcia różyczek będą podpisane . Starałam się robić tak do tej pory, ale teraz się pospieszyłam U mnie William trzyma kwiaty ok tygodnia a teraz gdy skończyły się upały nawet dłużej... mówisz że to krótko? Kolorek róż zależy od ustawień w aparacie... czasem fotka przekłamie
Co do niedźwiedziego.... mam je od ubiegłorocznej jesieni - bardzo ładnie przyrosło (miałam chyba 3 małe sztuki), na razie nie łysieje...nawet nie ma takiego zamiaru To ulubiona trawka eMa... niedługo je podzielę by było więcej kęp i tak fajnie się wypiętrzało.
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
katiaxx 17:29, 17 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
gusiarz napisał(a)
Ewciu... bezwstydnica jestem... też się zachwycam

Witaj Katiaxx - dziękuję za przemiłe słowa ... pisałam kilkakrotnie o murkach, ale przypomnę oczywiście ... wysoki mur ma ok 1,8m - pod nim jest metrowy fundament, niski murek - rabatowy na wysokość ok.40cm a fundament ok 0,4-0,5m. Nie chcieliśmy ryzykować - taki mur to zbyt duży koszt, by później łapać się za głowę, że fundament był zbyt słaby i mur pękł czy pokrzywił się. Oba były budowane z putaków max i wytynkowane. Podpowiem ci, że wiosną wstawiałam fotki jak wyglądał teren w czasie budowy... poszukaj
Wysoki mur jest obłozony styropianem mniej więcej do poziomu ziemi w donicy i wytynkowany tynkiem akrylowym (jak na domu) - ma mały daszek z blachy. Nie zacieka, nie pęka.
Murek niski nie ma styropianu, położony jest tynk cementowo-wapienny, nie ma żadnego zadaszenia. Widoczne są lekkie rysy na tynku zdażają się też zacieki, ale raz na rok, dwa lata malujemy go lekko rozwodnioną farbą. Ufff... mam nadzieję, że pomogłam.

J.


Przeogromnie i z całego serca dziękuję Ci za informację, już nawet sobie wyobrażałam,że mnie pogonisz - bo ile razy można odpowiadać na to samo pytanie - a byłam pewna że nie jeden pytał.
Tak więc dziękuję jeszcze raz, do wiosny się wrócę i dokładniej pooglądam.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
gusiarz 18:47, 17 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Katia... na zdrowie ... gdybyś czegoś jeszcze potrzebowała... wiesz gdzie mnie szukać
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Magda_ 18:53, 17 sie 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
w końcu się doczekałam zdjęć Twój ogród jest jak zwykle perfekcyjny
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
agatanowa 23:22, 17 sie 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Agnieszko, obejrzałam, poczytałam, pozachwycałam się i również upraszam o podpisywanie roślin!
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Tosia 15:44, 18 sie 2014


Dołączył: 28 sie 2013
Posty: 258
gusiarz napisał(a)
Zamorduję! Słowo Juzek!!!
Róże wg kolejności od góry: Heritage, William Shakespeare i Louise Odier ... lecę przetwarzać pomidorki

Boskie som, som przeboskie

Moja Louise Odier coś nie kwitnie tak obficie..pewnie dlatego, że "olałam" je totalnie prawie na 4 miesiące!

Pozdrawiam
____________________
Tosia - Weekendowa ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies