Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały zielony zakątek - czyli jak stałem się chłopem pańszczyźnianym w weekend

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały zielony zakątek - czyli jak stałem się chłopem pańszczyźnianym w weekend

Mirka 09:56, 13 paź 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Chłop zginał,zarobiony?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
gregx 01:55, 14 paź 2012


Dołączył: 07 paź 2012
Posty: 43
Rola się sama nie obrobi ... będą będą

zdjęcie: nac.gov.pl
____________________
Jak stalem sie chlopem panszczyznianym w weekend
monteverde 02:06, 14 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
gregx 22:35, 14 paź 2012


Dołączył: 07 paź 2012
Posty: 43
Wróciłem z pola - ogród wzbogacił się o thuje szmaragd i 40 cebul tulipanów, więc mogę dalej opisywać



Po wykonaniu tarasu czas na trawnik, pal licho ogrodzenie, ale po roku mieszkania na ugorze zatęskniłem za zielenią


Powstaje również pierwsza rabatka, ma być skromnie i nowocześnie Jak wydać nawet mała ogrodniczka pomaga

____________________
Jak stalem sie chlopem panszczyznianym w weekend
gregx 22:52, 14 paź 2012


Dołączył: 07 paź 2012
Posty: 43
A tymczasem z przodu, po zimie rabata wygląda nieciekawie, zacząłem się martwić.


Powstaje druga cześć tarasu i w zamierzeniu rabata bylinowa - teściowa ma mieć bardziej swojsko i kwietnie. Nie czekając na dewelopera, który zaplanował ogrodzenie z siatki technicznej, zaczynam stawiać swoje. W planach ogrodowy bajer, co zobaczycie na następnych zdjęciach.
Co cieszy ruszyła również wysiana trawka, na moją rodzima glinę, położona została podsypka piach ze żwirem, na to ziemia + ziemia ogrodnicza.



W nowo postawionym murze - pierwsze testy ogrodowego bajerku



Który w zbliżeniu wygląda, jak na poniższym zdjęciu



Jak widać powstało również ogrodzenie, z którym wiąże się ciekawa historia. Projekt pochodzi z Kalifornii, który otrzymałem dzięki uprzejmości Petera A. Kirsch-Korffa, do którego napisałem zmęczony oglądaniem polskich projektów typu OBI style. Peter okazał się sympatycznym stolarzem, chętnie dzielącym się swoja wiedzą na temat stawiania płotów. A ma chłop całkiem fajne pomysły. http://www.kirsch-korff.com/Pages/styles.htm

Nowo założona rabatka bylinowa zaczyna jakoś wyglądać, dając nadzieję że coś jednak z niej będzie Niestety bukszpany (z prawej) umieszczone w donicach po zimie zaczynają umierać. Do dzisiaj pomimo zakupu drugiego kompletu, który tez niestety nie wytrzymał, nie wiem co im w tychże donicach szkodzi.



____________________
Jak stalem sie chlopem panszczyznianym w weekend
nieszka 23:03, 14 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Witam!

Faaaaajny ten ogrodowy bajerek
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
gregx 23:38, 14 paź 2012


Dołączył: 07 paź 2012
Posty: 43
Natomiast moje obawy o przedogródek, okazały się nieuzasadnione, Dzięki modłom i podlewaniu i spec nawozom coś drgnęło.





.
.
.
.

..... . Nie, no żartuję to zdjęcia z tego roku
____________________
Jak stalem sie chlopem panszczyznianym w weekend
monteverde 23:46, 14 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
fajny ten wodotrysk tak drgnęło na rabatce , że aż gęsto pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
gregx 23:51, 14 paź 2012


Dołączył: 07 paź 2012
Posty: 43
Biedny RH, walczy o światło ze zmutowaną wiśnią, która pomimo przycinania rośnie jak szalona
W tej części założenie było na japońszczyznę, tak więc nie żałowałem kwaśnego torfu, aczkolwiek PH chyba jeszcze za wysokie, bo RH słabo kwitną.
____________________
Jak stalem sie chlopem panszczyznianym w weekend
KasiaWB 00:25, 15 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj świetny tytuł wątku mnie tu przywiódł ) najbardziej podoba mi się taras i mur z bajerem przedogródek rozrósł się ogromnie wygląda malowniczo, ale czy coś przez okno widać? a może to tak specjalnie mam taką refleksję jak patrzę na domy budowane w mojej okolicy przez deweloperów, że niestety ograniczają na maxa kawałki przydomowej zieleni na rzecz wciśnięcia jak największej ilości domów, szkoda. A bukszpany poprostu marzną w donicach i to w naszej strefie klimatycznej normalna rzecz niestety! Danusia radzi specjalnie ocieplać takie donice - jest chyba nawet gdzieś artykuł na ten temat, ale i tak nie daje to gwarancji że nie zmarzną. Można na zimę dołować w gruncie albo co roku kupować nowe. Marna to pociecha dla Ciebie, wiem... Może poprostu posadzcie bukszpany na stałe wokół tarasu, a w donicach (bardzo mi się podobają swoją drogą) jakieś sezonowe kompozycje kwieciste lub trawiaste?....
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies