Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały zielony zakątek - czyli jak stałem się chłopem pańszczyźnianym w weekend

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały zielony zakątek - czyli jak stałem się chłopem pańszczyźnianym w weekend

KasiaWB 22:32, 16 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Nooo, dozujesz nam zdjęcia ale fajnie działasz w ogrodzie bardzo estetyczne ogrodzenie przy bajerku bajerek na tym murze jest moim faworytem ) uwielbiam cegłę czy to nie belgijska? dostrzegłam przy murku hosty co tam jeszcze planujesz posadzić? może miskanty variegata? a może stożki z cisa? a kanciki będą? )) może jeszcze skusisz się na lustro? widziałeś wątek o lustrach w ogrodzie? ) ufff, no to sobie popisałam ))........

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Mala_Mi 22:37, 16 paź 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Taras.. wodny bajer... extra klasa.... to już nie chłop pańszczyźniany, a przynajmniej Pan ekonom.....

Niestety budowy trzeba pilnować bo kradną na potęgę...... sąsiadowi właśnie ukradli ...... itd itp niestety użytkowanie obiektu jest karalne i to bardzo.... lepiej wydać na roślinki.... 24 godziny na edycję posta

Nieszka już ubiegła i dobrze poradziła.... usuń darń.. puki jeszcze się da... wysyp korą.... bo potem trawa będzie do 10 pokolenia..... coś na ten temat wiem.. i nawet przesadzanie niewiele pomogło... ucz się na cudzych błędach..... Mi taki kawałek przycinanie trawy zajmowało więcej niż koszenia całego trawnika... mam 29 arów.. ... a rośłinki szybko rosną.... ale trawa jest zdecydowanie szybsza.
Pozdr.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
gregx 23:29, 16 paź 2012


Dołączył: 07 paź 2012
Posty: 43
Kasia

cegła to klinkier nuts 0.. cośtam. Nie mam kompletnie koncepcji jak to oczko obsadzić, hosty nie wytrzymują. Czy mogłabyś podać jakieś linka do tych miskantów?

A w międzyczasie kolejna porcja zdjęć ...... obiecuję niedługo już koniec

Rabatka wreszcie zakwitła



Druga też nieźle, tak mi się wydaje, wyglądała tego lata. W rogu dosadziłem dwie pęcherznice i liliowce, ale ten kąt jakiś taki bez sensu wyszedł



Rzut okiem z głębokiej perspektywy




... i to koniec wycieczki po moim ogrodzie.
____________________
Jak stalem sie chlopem panszczyznianym w weekend
KasiaWB 00:12, 17 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Ślicznie Ci rabatka zakwitła - fajny zestaw kolorów. Druga rabata - ta lawendowa bardzo ładna, co chcesz od tej lawendy? te kwiatki przy murku to lilie albo jak kto woli "lelije" liliowce wyglądają troszkę inaczej Dopiero na tych zdjęciach zobaczyłam, że działka wcale taka mała nie jest super wcześniej chyba coś mi się na oczy rzuciło )
Czy oprócz powojników zamierzasz coś sadzić przy tym drewnianym ogrodzeniu?
I napisz tak ogólnie jaką masz wizję ogrodu, jakie rośliny chciałbyś tam mieć (już trochę widzimy) i jakie kolory
A młody miskant Variegatus wygląda tak


a tu z hortensją Limelight


Tak sobie o nim pomyślałam, bo ładnie by wyglądał przy tej ciemnej cegle.... ale otoczenie źródełka trzeba starannie zaplanować, nic na szybko wszak to bajer ważne też jest właśnie to czy coś będzie sadzone równolegle z ogrodzeniem.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 00:24, 17 paź 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
gregx napisał(a)




śliczne zdjęcie - mała ogrodniczka przy lawendzie.
A tu gdzie te lilie widzą mi się małe trawki lub... ze wzlędu na to, że pasek dość wąski jest to może niski żywopłocik z bukszpanu żeby cegły były jednak widoczne, no chyba że zdecydujesz się poszerzyć tą rabatkę, ale zdaje się, że tam jest przejście na ogród i nie ma miejsca. A może kulę z cisa na pniu?.....
Pęcherznice - słyszałam, ze jak się je tnie to pięknie się rozrasta można też formować w kule ale nie jest zimozielona nie wiem czy nie za blisko są posadzone.

Inni napewno podrzucą też jakieś pomysły ale przeanalizuj realizacje Danusi, napewno coś dla siebie znajdziesz.

Pozdrawiam lecę spać
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
gregx 00:03, 18 paź 2012


Dołączył: 07 paź 2012
Posty: 43
Witam wszystkich. Jak już napisałem chętnie poczytam wasze sugestie, co by tu jeszcze posadzić. W tym roku zatrzymałem się z nasadzeniami, bo przyznam szczerze nie mam pomysłu, co dalej.

Pani Danusiu, gdyby przez przypadek zajrzała Pani na ten wątek , bardze chętnie posłuchałbym Pani zadania. Takiej pierwszej mysli, jaka przeszła profesjonaliście po obejrzeniu zdjęć.

Pozdrawiam

Eh, kiedy się doczekam takiego gąszczu

Mój stary ogródek
____________________
Jak stalem sie chlopem panszczyznianym w weekend
monteverde 00:48, 18 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
gregx napisał(a)
Dokładnie tak, coś w ten deseń



pierwsze zdjęcie jako tako, ale drugie za gęste i za smutne, koloru potrzeba, o widze , że Justi linki dosłala, to oki
A ciek w tej obudowie i podświetlony bardzo mi się podoba
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
gregx 19:49, 18 paź 2012


Dołączył: 07 paź 2012
Posty: 43
Te zdjecia to raczej poglądowe - w jaki sposób chcę żeby zarosło.
____________________
Jak stalem sie chlopem panszczyznianym w weekend
gregx 01:43, 19 paź 2012


Dołączył: 07 paź 2012
Posty: 43
KasiaWB napisał(a)


śliczne zdjęcie - mała ogrodniczka przy lawendzie.



inklinacje miała od małego
[
____________________
Jak stalem sie chlopem panszczyznianym w weekend
gregx 16:09, 19 paź 2012


Dołączył: 07 paź 2012
Posty: 43
Witam ogrodników (chociaż jak czytam to formum to raczej ogrodniczki) - naprawdę nie macie więcej sugestii , a tak na was liczyłem

Czy może po prostu w złym dziale proszę o pomoc.
____________________
Jak stalem sie chlopem panszczyznianym w weekend
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies