Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały zielony zakątek - czyli jak stałem się chłopem pańszczyźnianym w weekend

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały zielony zakątek - czyli jak stałem się chłopem pańszczyźnianym w weekend

Mala_Mi 16:31, 19 paź 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Delikatnie dopiszę.... tu są ogrodniczki często samozwańcze.... a nie wykwalifikowana kadra projektantów... pokręć się po wątkach.. zaprzyjaźnij się z ogrodami, które Ci się podobają i wtedy po przyjacielsku będzie więcej rad i pomysłów... Popytaj się innych o ich wykonane realizacje które Ci się podają..... .. nikt nie odmówi pomocy, ale czasu brakuje by śledzić każdy wątek... Coś zaproponuj... poproś o opinię..
Gąsz rośnie szybko.. za rok pęcherznice zasłonią ogrodzenie..... moje cięte co roku... przyrastają minimum 1,5 metra.. zaczynam ciąć częściej
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
gregx 16:40, 19 paź 2012


Dołączył: 07 paź 2012
Posty: 43
Jak widzę wasze ogrody, to zaczynam w to wątpić Niektóre po prostu powalają
Oczywiście nie liczę na gotowy projekt, ale rady w stylu Kasi .... czyli "ja bym tu widziała" .......,

Pozdrawiam

PS

po prostu "brain storm"
____________________
Jak stalem sie chlopem panszczyznianym w weekend
AniaK 08:32, 23 paź 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Wpadłam z rewizytą, a tu ogród w pełni rozkwitu, bardzo ładne rabatki skomponowałeś, mała ogrodniczka do pomocy bezcenne.

Odpowiedziałam na temat rabaty u siebie.

Pozdrawiam
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
popcorn 08:54, 23 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Chlopie Panszczyzniany
Przeczytalam wątek od początku, ale zmiany! Woda w murku super, ogrodzenie rewelacyjne - z jakiego drewna je robiłeś? Sam? Wow...
Nie napisałeś chyba w jakiej części PL takie łądne osiedla powstają? Fajnie. I działka wcale nie mała - ile ma metrów?
Żeby uzyskać konkretne porady, proponuję - wrzuć plan działki, ze stronami świata, wymiarami i naniesionymi nasadzeniami. Zajmij się każdą rabatą po kolei - zrób dokładne zdjęcia, napisz co na niej chcesz mieć, jak jest nasłoneczniona, doradzimy!
Mała ogrodniczka cudna, trawnik też! LAwendowa rabata bardzo fajna

Na froncie - wykopałabym wszystkie te iglaki przed zimą. Zdarłabym całą darń i posadziła iglaki na nowo - grupami, po 3-5-7-9 szt takich samych, żeby stworzyły plamy jak się rozrosną. Pomiędzy nie wysypałabym korę na razie. To chyba nie jest Inversa, ten niebieski świerk na środku? Mam inversę i ma inny pokrój, mniej jaskrawy kolor i drobniejsze igły...
Nad oczkiem posadziłabym po bokach hortensje np Limelight, za nimi po miskancie Variegata jak radziła Kasia - żeby "wchodził" na cegłę i się łądnie na jej tle prezentował.

pozdrawiam, powodzenia, będę zaglądać!
____________________
Mój nowy ogródek
gregx 16:10, 12 lis 2012


Dołączył: 07 paź 2012
Posty: 43
Witam po przerwie

popcarol napisał(a)
. Zdarłabym całą darń i posadziła iglaki na nowo - grupami, po 3-5-7-9 szt


Darń częściowo podkopałem i obrocilem korzeniami do góry, co sadzicie o takim pomyśle?
____________________
Jak stalem sie chlopem panszczyznianym w weekend
Justyna 17:43, 12 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Witaj!
a wiesz, ze jeśli chłop pracował z dwoma synami, zaliczano mu 4 dni
a poki co gratuluję rozkosznej córci. Pięknie się prezentuje jako mała ogrodniczka.
Bardzo ciekawie zagospodarowałeś przód w stylu japońskim. Ekspansywną wisterię przycinasz?
"bajerek" efektowny, podobny jest w ogrodzie szmaragdowym.
serdecznie
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Gardenarium 17:48, 12 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
gregx napisał(a)
Witam wszystkich. Jak już napisałem chętnie poczytam wasze sugestie, co by tu jeszcze posadzić. W tym roku zatrzymałem się z nasadzeniami, bo przyznam szczerze nie mam pomysłu, co dalej.

Danusiu, gdyby przez przypadek zajrzała Pani na ten wątek , bardze chętnie posłuchałbym Pani zadania. Takiej pierwszej myśli, jaka przeszła profesjonaliście po obejrzeniu zdjęć.

Pozdrawiam


Zajrzałam dziś, bo watek na wokandzie Moim zdaniem to co jest - czyli taras, donice, ściana wodna - super, ale za mało roślin. To się da zrobić, bo zawsze można dosadzić. Trzeba wykroić większe rabaty, bo są nieproporcjonalne do całego ogrodu.

Wzoruj się na ogrodzie http://www.ogrodowisko.pl/watek/1491-kiedys-bedzie-tu-pieknie, zwłaszcza z końcówki zdjęć. Ale obejrzyj od początku. To ten styl.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:50, 12 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
gregx napisał(a)


Darń częściowo podkopałem i obrocilem korzeniami do góry, co sadzicie o takim pomyśle?


Dobrze, poszatkuj ją szpadlem i przysyp czymkolwiek, ziemią, korą, żeby się rozłożyła. Użyźni glebę.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:10, 12 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli chodzi o proste nasadzenia (rządkami, paskami, kwadratami) pooglądaj ogródek miniaturowy, który przeprojektowałam i przerobiłam,
był w Mai w ogrodzie

http://www.ogrodowisko.pl/watek/826-miniaturowy-ogrodek?page=205
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Enya73 18:31, 12 lis 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Witaj, zaintrygowana tytułem wpadłam się przywitać.
I strasznie się zdziwiłam, bo chyba rozpoznaję Twoje osiedle, to nie może być przypadek, że osiedle wygląda tak samo i nawet kinkiety przy wejściu identyczne, jak u mojej koleżanki z miasta R.Śl- K.
Czy mam rację? Jeśli tak, to tymbardziej się cieszę, bo proszona czy nie i tak zobaczę go w realu, bo już mi bardzo się podoba Masz szansę na najładniejszy ogród na tym osiedlu
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam Cię do mnie
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies