Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ogrodniczki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ogrodniczki

BarbaraM 12:10, 19 lis 2014


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Jeszcze coś wymyśliłam!
I co wy na to?















____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
Mala_Mi 13:31, 19 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Glicynia to solidne pnącze. Wymaga dobrych podpór. O ile sie zaadoptuje do miejsca.
U mnie kilka pnączy padło (chyba 3), może zbyt wietrzne stanowisko. Przez pierwsze 2 lata były gorsze niż w momencie zakupu. Miałam ochotę je wyciepać. Ale ostatnie dwa egzmeplarze sie trzymają, może dwie łagodne zimy pomogły. Kwitnie tylko przy łagodnej zimie i nie licz, że będzie co roku. Pąki zawiązuje jesienią, wiec jak mroźna zima to zniszczy. Poza tym na kwitnienie trzeba poczekać kilka lat. Dlatego warto pokusić sie o kupno już starszego egzemplarza. Znam ogród w Rzeszowie, gdzie glicynia jest ogromna.. ale jest otoczona wysokim żywopłotem i ścianami domu.
Moje, które przetrwały to tej pory sadziłam w 2010 roku, kupowałam egzemplarze już kwitnące. I zachwyciły dopiero w tym roku. W tym roku też nabrały przyspieszenia jeżeli idzie o pędy i masę zieloną. Tak jakby szły do tej pory w korzenie. W zeszłym roku miały po kilka kwiatów.
Czytałam, że glicynia albo sie przyjmie i będzie szalała, albo sie jej nie spodoba i nic z niej nie będzie. Drugi raz glicynii bym już nie sadziła.... za długo trzeba czekać na efekt. I jak zima sroga to i po efekcie.
Dzidka lub Poziomka maja okazała , wielką, wspina sie po murze (ma zacisznie, a na pergoli to tylko watr hula).. też pytałam sie jak jest z kwitnieniem.. ale jak zaglądałam to odpowiedzi nie było.. a potem tam sie już nie zabłąkałam.. Idz i się zapytaj.. bo mnie to też ciekawi.
Jedno jest pewne, miejsce musi być zaciszne i osłonięte od wiatrów, inaczej nic z tego nie będzie.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ewa004 13:56, 19 lis 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Basiu fajnie ze działasz i że Twoje marzenia sie spełniaja
Murek swietny ,jak dokończysz to bedzie cudownie .

Pomysł nasadzeń ten z czosnakami najbardziej mi sie podoba tylko dałabym do tego zestawu np szałwie czy przetacznik albo jedno i drugie (bo ponoć keitną zaraz po sobie ).....do tego rózowe jezówki .....ech ..pomaże

A takie połaczenie szałwi w trawkach jest przesliczne ....jak dla mnie

A może jakis zywopłocik z cisa np ,tak aby zasłonic troszke murek.......

Basiu kiedys Beatka mi przesłała zdjęcie pieknej realizacji Daniusi ,zaraz poszukam .
Myślę że pieknie by to wygladało na tle tego Twjego murku
Poczekaj....
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewa004 13:57, 19 lis 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Mam
Zobacz Basiu jakie to piękne



Może cos w tym stylu ?
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Piotr_ 16:25, 19 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Co do glicynii mam ich ok 7 szt każda prawie inna (biała, żółta, fiolet , ciemny fiolet, róż) narazie tylko kwitła biała różowa i fiolet
Co do stanowiska u nie słoneczne od rana do wieczora, moja 1 co obdarzyła mnie kwiatami najobficiej w tym roku to rośnie na przeciągu zimą to dylko wiatr po niej jedzie, ale zakwitła i dała radę podłoże mam przepuszczalne z domieszką gliniastego, co do konstrukcji to musi być masywna konstrukcja i dość duża powierzchniowo bo to jest szybko rosnące pnącze ja swoje tnę po kwitnieniu i potem jeszcze raz mi zakwita ale nie tak samo jak za 1 x ale kwitnie i na wiosnę przycinam ale delikatnie tylko te uszkodzone przemarznięte pędy wycinam
Zapraszam do mnie ostatnio wstawiłem foto mojej kwitnącej w 2014r.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4383-zwirowy-ogrod-na-skarpach?page=17#post_1
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
BarbaraM 19:07, 19 lis 2014


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Aniu i Piotrze,bardzo Wam dziękuję za szczegółowe doniesienia w sprawie glicynii.
Może lepiej jak posadzę milin? Też ładny.
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
BarbaraM 19:07, 19 lis 2014


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 3701
Ewa,śliczne to,rzeczywiście.
Dzięki za pomysła.


Widzę że jednak czosnki zrobiły furorę
Nawet białe róże ich nie przebiły
Róże się nikomu nie podobają?
Co wy na to?
Może róże z czosnkami wymieszać?

Albo tak jak Ewa podpowiada: byliny a zamiast glicynii posadzić miłorząb?
____________________
ogród ogrodniczki *** ogród ogrodniczki II
Iwk4 19:23, 19 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
BarbaraM napisał(a)



Basiu, mi się ta wizualizacja najbardziej podoba.

Szkoda, że ja tak nie umiem, a mam problem z rabatą północną. Może zerkniesz do mnie na ostatnie stronki?
____________________
Ogródek Iwony II
Malgosik 19:59, 19 lis 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Te fioletowe wyzsze akcenty sa fajne. Cos sie musi odbijac na tle jasnego murku.
____________________
Ogród na glinie
Mala_Mi 22:00, 19 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Milin kwitnie co roku bez problemów. I też rośnie potfffór
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies