Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Zielona 22:43, 20 maj 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Sylwia - kiedy tniesz sosnę, usuwasz całe przyrosty, czy połowę? Mam taki zakątek z kosodrzewiną i berberysami, ale chcę trzymać kosówkę jako zwarte poduchy, więc już teraz chcę ją ciąć.
Luki 22:44, 20 maj 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Nieustannie zachwycam się Twoim ogrodem, nie jestem w stanie powiedzieć co lubię najbardziej, bo wszystko odpowiada mi bardzo bardzo
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pawlus 22:44, 20 maj 2016


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
U Ciebie zawsze można oko nacieszyć. Dobrze że częściej bywasz
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Syla 22:52, 20 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Zielona napisał(a)
Sylwia - kiedy tniesz sosnę, usuwasz całe przyrosty, czy połowę? Mam taki zakątek z kosodrzewiną i berberysami, ale chcę trzymać kosówkę jako zwarte poduchy, więc już teraz chcę ją ciąć.


Jutro - tak zaplanowałam . Koryguję tak aby zostały poduszeczki . Całe przyrosty na pewno a gdzie nie gdzie więcej ....

Mam w ogrodzie kosodrzewinę mops ... Taka wielka kula przy tulipanowcu ( nie wiem czy kojarzysz ? ) Ją również mocno koryguję . Sygnałem do cięcia są właśnie te młode przyrosty i ich wysokość . Sosna na już a co do kosodrzewiny to jutro zdecyduję .

Tnę nożycami szpalerowymi. Załączę zdjęcia przed i po . Zapowiada się ładna pogoda , dlatego nie będę dłużej zwlekać .
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 22:54, 20 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Luki napisał(a)
Nieustannie zachwycam się Twoim ogrodem, nie jestem w stanie powiedzieć co lubię najbardziej, bo wszystko odpowiada mi bardzo bardzo


Bardzo dziękuję Łukasz . U Ciebie po cichutku również podglądam . Prace u siostry także
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 22:55, 20 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Pawlus napisał(a)
U Ciebie zawsze można oko nacieszyć. Dobrze że częściej bywasz


Senkju Odrobiłam się z pracami ogrodowymi na tyle , że mogę sobie z Wami częściej posiedzieć dziękuję jeszcze raz
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Zielona 23:04, 20 maj 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Mops sam w sobie jest dość zwarty. Ja posadziłam mughus. Na razie mikrusy, ale wiem, że od początku muszę zadbać o to, by były gęste. Fotki zrób - pół Polski przybiegnie je obejrzeć
Syla 23:16, 20 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Udało mi się podzielić największego miskanta gracillimusa w moim ogrodzie . Wyszło 5 ładnych traw...
Ku mojemu zdziwieniu , wykopałam ją z łatwością . Spodziewałam się , że będzie się mocno trzymał miejsca w którym rósł .
Z dzieleniem i podniesieniem już nie było tak przyjemnie. Na szczęście pojawił się syn . Wyciągną , siekierą pokroił i gotowe

Tak teraz wygląda odmłodzona roślina

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 23:27, 20 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Zielona napisał(a)
Mops sam w sobie jest dość zwarty. Ja posadziłam mughus. Na razie mikrusy, ale wiem, że od początku muszę zadbać o to, by były gęste. Fotki zrób - pół Polski przybiegnie je obejrzeć


Tak , koniecznie uszczykuj dla zagęszczenia . Wówczas uzyskasz zwarty efekt .Ja również miałam mughus , w tym roku usunęłam tzn. oddałam ... Bo za dużo dobra rosło mi na rabacie i właściwie widziane były jedynie na wiosnę . Nie korygowałam i były mocno "rozlazłe".
Mops był zwarty ale nie tworzył kształtnej kuli i dlatego skorygowałam . Teraz pozbędę go młodych przyrostów całkowicie bo nie chcę aby rósł .
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 23:32, 20 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Początkiem wiosny dorwałam u kolegi taki okaz , nie mogłam się powstrzymać ...


Dobranoc
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies