Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Zielona 23:33, 20 maj 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Mughusy to były te za trawami??? To dla mnie dobra wiadomość, bo mam dla nich sporo miejsca. Jednak tyły robię "wygodne". Kosodrzewina zrośnie się z berberysami, derenie zrobią tło, a serby najwyższe piętro i będzie git. Kolejne 10m x 3m odhaczone jako "zrobione". Jak dobrze, że nie wpadłam na pomysł drobiazgowego planowania drugiej części ogrodu i sadzenia tam roślin tak, jak z przodu... Wciąż działam sama i... hmm... ledwo daję radę...
Syla 07:56, 21 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Zielona napisał(a)
Mughusy to były te za trawami??? To dla mnie dobra wiadomość, bo mam dla nich sporo miejsca. Jednak tyły robię "wygodne". Kosodrzewina zrośnie się z berberysami, derenie zrobią tło, a serby najwyższe piętro i będzie git. Kolejne 10m x 3m odhaczone jako "zrobione". Jak dobrze, że nie wpadłam na pomysł drobiazgowego planowania drugiej części ogrodu i sadzenia tam roślin tak, jak z przodu... Wciąż działam sama i... hmm... ledwo daję radę...


Marta już wiem, nie miałam odmiany o której napisałaś - mughusy . U mnie były pinus mugo var. pumilio .

Myślę , że ta kombinacja powinna być git. Może uda się jeszcze upchnąć odrobinkę trawki pomiędzy kosodrzewiną a berberysami z tych do 50cm na tzw. gdzie nie gdzie .
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Madzenka 11:09, 22 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Syla wszystkie odcienie zieleni obejrzałam, jak miłe to były widoki.
Ciekawa jestem twego zywopłotu z serbów, jak sie będzie starzał. Wreszcie moźmey powiedziec , ze ogrody nam dojrzewają



Ps. Radosci z Tośki sie wcale nie dziwię, to będzie Twoja wierna towarzyszka w ogrodzie. MÓj Tytus na widok zakładanych rękawiczek az podskakuje , bo wie ze idziemy działać w ogrodzie. stale monitoruje jakość moich prac
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Konieczki 10:46, 23 maj 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Do twarzy Ci z nożycami

A Twój ogród nas wszystkich zachwyca nieustannie
____________________
Zielonym do góry... :)
MAD 11:04, 23 maj 2016


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Jakoś to Twoje zdjęcie nie idzie mi w parze z synem, który siekierą kępę miskanta rozdzielał... Nie wyglądasz na matkę dziecia na tyle dużego żeby mogło dzierzyć siekierę.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Syla 10:40, 30 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Madzenka napisał(a)
Syla wszystkie odcienie zieleni obejrzałam, jak miłe to były widoki.
Ciekawa jestem twego zywopłotu z serbów, jak sie będzie starzał. Wreszcie moźmey powiedziec , ze ogrody nam dojrzewają



Ps. Radosci z Tośki sie wcale nie dziwię, to będzie Twoja wierna towarzyszka w ogrodzie. MÓj Tytus na widok zakładanych rękawiczek az podskakuje , bo wie ze idziemy działać w ogrodzie. stale monitoruje jakość moich prac


Jestem ciekawa , jak sobie za lat kilka poradzę z cięciem żywopłotów ? bo ogrody dojrzewają jak wspomniałaś i my również, niestety ....
Co do świerkowego zastanawiam się nad średnicą pni - kiedyś ... wówczas do grubości pni dopasuję szerokość, aby ich widać nie było , mam miejsce . Nie będą się świerki musiały ograniczać co do cm w talii . Też bym tak chciała

Piesio dołki kopie a potem w nie z przyjemnością wpada
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 10:45, 30 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Konieczki napisał(a)
Do twarzy Ci z nożycami

A Twój ogród nas wszystkich zachwyca nieustannie


____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 10:47, 30 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
MAD napisał(a)
Jakoś to Twoje zdjęcie nie idzie mi w parze z synem, który siekierą kępę miskanta rozdzielał... Nie wyglądasz na matkę dziecia na tyle dużego żeby mogło dzierzyć siekierę.


A jednak dzierży
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Olili 10:50, 30 maj 2016

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Będą fotki?
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Syla 10:52, 30 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Przycięłam sosnę ...


____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies