Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku cz.II

Martek 17:45, 03 lut 2013


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Syla napisał(a)
No właśnie dziewczyny .... plastikowe, wesołe i proste w formie ..... czerwony i szary czy oba czerwone?..... bez stolika Anetko bo to ma być umieszczone na kole żwirkowym czerowym z otoczką szarości ..... hmmmm .... będzie dobrze !!!

o tym miejscu piszę .... tam gdzie huśtawka mają być foteliki .... i myślę , że może oba czerwone ???




I gdzie ja się teraz będę huśtać co ? ;(

Czytam,że cyt.: "Rewolucja się szykuje". No tak czerwona na dodatek )))))))))))))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
emka 20:57, 03 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Sywia, dalej wertuję Twój wątek, ale już mam do Ciebie pytanko, czy żywopłocik trzmielinowy jest mniej/ bardziej wymagający , niż bukszpanowy? jak prezentuje się zimową porą?
chcę posadzić sobie taki na frontowej rabacie (tuż przy wejściu) i zależy mi na ładnym wyglądzie przez cały rok.. oczywiście w miarę możliwości
____________________
Zielonym do góry
zbigniew_gazda 22:20, 03 lut 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
emka napisał(a)
Sywia, dalej wertuję Twój wątek, ale już mam do Ciebie pytanko, czy żywopłocik trzmielinowy jest mniej/ bardziej wymagający , niż bukszpanowy? jak prezentuje się zimową porą?
chcę posadzić sobie taki na frontowej rabacie (tuż przy wejściu) i zależy mi na ładnym wyglądzie przez cały rok.. oczywiście w miarę możliwości


Podłączę się z pytaniem Emki . Jaką odmianę zastosowałaś i w jakim rozstawie sadziłaś ?
Emka ze swojej strony tylko powiem że trzmielina jest bezproblemowa . Mam kilka kulek. W zimie listki robią się różowe i nie opadają.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Zeta 22:22, 03 lut 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Mnie też zainteresował trzmielinowy żywopłot a jaką odmiane trzeba kupić na żywopłocik???
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Ozz 15:44, 04 lut 2013


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
to ja wrzucę swoje 3 grosze

trzmielina będzie mniej ,,problemowa" od bukszpanu (choć w sumie on też do wybrednych nie należy), jeśli chodzi o choroby, zacienienie, czy np przemarzanie, ale taki żywopłot będzie mieć tendencję do ,,rozłażenia się" pędami na boki i ukorzeniania się to tu to tam
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Syla 16:08, 04 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Emka, Zbysiu, Zeta

Trzy obrazki z miejsca gdzie posadzony jest żywopłot trzmielinowy ....





Emka
- wybór należy do Ciebie ..... Na front domu posadziłabym żywopłot bukszpanowy choć i trzmielinowy ładnie się prezentuje ale na pewno nie wyrośnie wysoki w porównaniu z bukszpanowym
Trzmielina w zimie przybiera kolor bordowo brązowy .... czasami wymarza ale na wiosnę pięknie się regeneruje ..... Przycinanie żywopłotu identycznie jak w bukszpanowym.....

Zbysiu
- żywopłot trzmielinowy w tym miejscu posadziłam w dwóch rzędach ... właściwie system korzeniowy stykał się ze sobą , mniej więcej odległość sadzenia co 10cm....


Zeta
- odmiana którą zastosowałam to Trzmielina "Emerald'n Gold" Euonymus fortunei


____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 16:13, 04 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ozz napisał(a)
to ja wrzucę swoje 3 grosze

trzmielina będzie mniej ,,problemowa" od bukszpanu (choć w sumie on też do wybrednych nie należy), jeśli chodzi o choroby, zacienienie, czy np przemarzanie, ale taki żywopłot będzie mieć tendencję do ,,rozłażenia się" pędami na boki i ukorzeniania się to tu to tam


Jest przy nim troszkę pracy jeśli chodzi o podcinanie .... potwierdzam .... I przy jednym i przy drugim trzeba "grzebać"
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Zeta 16:14, 04 lut 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Piekne dzieki za odpowiedź.....fajnie wyglada ta trzmielina zapisuję sobie i chyba na wiosnę też posadzę taki żywopłocik ...przed wejściem pod brzozami...
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Martek 16:48, 04 lut 2013


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
U mnie trzmielinę coś lubi podjadać taką płożącą ;(
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Syla 16:50, 04 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Martek napisał(a)
U mnie trzmielinę coś lubi podjadać taką płożącą ;(


Może ślimaczki ???? tak się głośno zastanawiam .......
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies