Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Pokaż wątki Pokaż posty

Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Gardenarium 12:22, 05 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W sprawei starego zywopłotu ręczna robota będzie bardzo ciężka, musisz sporo mężczyzn załatwić do pomocy. My mamy taki sprzęt do wyrywania, podkopywania, który przejedzie przez 1,5 metrową szczelinę, ale normalnie się czegoś takiego nie ma. A więc przygotuj się na ciężką pracę.

Odnośnie sadzenia masz tutaj wskazówki w artykule, szkoda pisać to samo

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/355-iglaki-sadzenie-i-pielegnacja

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/334-zywoploty-iglaste-trwaly-element-ogrodu

Może i ten się przyda? http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/300-przygotowanie-gleby-pod-ogrod

Tujom trochę może zaszkodzić, zależy z której strony świata będzie mata, mogą się ogałacać. Odsuń od maty co najmniej 0,5 metra, tylko myślę sobie: mata też kosztuje a może za te pieniądze po prostu kupić większe tuje? Od razu wysłonią.

Szukaj porad także na stronie głównej, wpisując w wyszukiwarkę (musi być słowo bez błędu) lub po tagach po prawej stroni koło facebooka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gataa 12:45, 05 wrz 2013

Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 13
Bardzo dziekuje za expresowa odpowiedz. zaskoczona jestem :0 tzw mowisz-masz... Poszukam wyzszych roslinek, moze 150cm wystarcza, tylo te ceny. Obdzwonie szkolki w okolicy, moze poza Krakowem jest taniej.
____________________
Gataa 11:25, 09 wrz 2013

Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 13
i nie ma ligustru. Nie bylo tak żle jak się spodziewałam, ponieważ " dwóch chłopa" poradziło sobie z nim w 5h, oczywiście sprzatanie resztek dostałam gratis.

Jutro sadzimy tuje w pasie o dlugosci 25m, ALE w tymże pasie chce wybudować drewnianą donice bez dna, ktora ma byc zakonczeniem tarasu i podwyzszona czescia zywoplotu. Donica ma miec ok.wys 1m, dluga 6,2m i szeroka 0,7m. W tejze donicy takze chce zasadzic szmaragdy. Prosze poradzić czy dadza sobie rade tak jak ich siostry sadzone w ziemi, i czy oprocz ocieplenia od srodka styrodurem i wyłożenia folią powinnam o czyms pamietać?
____________________
Sebek 22:38, 13 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To powinno wystarczyć w zupełności
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gataa 10:42, 24 wrz 2013

Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 13
Dzieki za odpowiedz.. Licze, ze tuje w donicy beda rosly tak samo dobrze jak te w gruncie. Chce sie oddzielic od sasiada przy tarasie na wieksza wysokosc.

Czy do tej donicy, o tej wielkosci, bede mogla dosadzic jeszcze jakies rosliny na szerokosc, by uatrakcyjnic widok z okna? Co by pasowalo do tuj?
____________________
Gardenarium 15:40, 24 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może kolorowe żurawki, albo irga Major żeby zwisała z donicy?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paola1a 22:34, 04 paź 2013

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Czy można jeszcze teraz sadzić tuje? Niby jesienią fajnie się przyjmują ale u mnie teraz już co ranek przymrozki po -3. Nie zaszkodzą in? Chodzi mi konkretnie o aureospicatę młodziutką ( około 30 cm)
____________________
Prostokątna rabata
Kondzio 22:36, 04 paź 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
paola1a napisał(a)
Czy można jeszcze teraz sadzić tuje? Niby jesienią fajnie się przyjmują ale u mnie teraz już co ranek przymrozki po -3. Nie zaszkodzą in? Chodzi mi konkretnie o aureospicatę młodziutką ( około 30 cm)
tak możesz jeszcze
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
emka 23:07, 11 paź 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Witam
Poszukuję tui o niezbyt zwartym pokroju, takie "luźniejszej" może delikatnie przewieszającej się. Mniej więcej w stylu cyprysika Ivon, ale z zielonym ubarwieniem. Przychodzi Wam coś do głowy?
____________________
Zielonym do góry
Sebek 17:03, 12 paź 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może cyprysik nutkajski? Albo świerk Inwersa?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies