Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Babci Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Babci Jasi

Joku 23:37, 18 paź 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12191
gardenarium napisał(a)









Danusiu, co robisz z murawą? Wyrzucasz, przekopujesz korzeniami do góry? Nie wydaje mi się żeby ziemi brakowało jak po usunięciu wierzchniej warstwy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ana_art 08:25, 19 paź 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
bardzo fajnie to zrobiliście, nie dziwie się że babcia uszczęśliwiona a Ty czujesz robotę w kościach. Widać że Grześ miłość do roślin i pracy przy nich wyssał z mlekiem matki
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Gardenarium 15:38, 19 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Joku napisał(a)










Danusiu, co robisz z murawą? Wyrzucasz, przekopujesz korzeniami do góry? Nie wydaje mi się żeby ziemi brakowało jak po usunięciu wierzchniej warstwy.


Jolu. Tę część najbliżej brzegu odwracam pochyło, aby powstał kant. Pozostały trawnik zasypałam ziemią wydobytą z kopania dołów pod rośliny.

Aniu, szkoda, że nie dojechałaś
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grazka 17:27, 19 paź 2011


Dołączył: 29 sie 2011
Posty: 39
dobrze wiedzieć, ja mam zawsze dylemat jak robię nową rabatę. Nie daję rady zdjąc darni, zwykle pryskam randapem, ale jest zawsze obawa, że zniszczę jakąś roślinę która jest blisko. Przysypywanie niewielką ilością ziemi wystarcza, aby trawa się nie przebiła?
____________________
Grażka- Ogród Grażki
Gardenarium 17:34, 19 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest znacznie lepszy sposób, właśnie ten.
Widzisz, że zasypuję trawnik, to dodatkowe żródło materii organicznej.

Instrukcja jak to się robi w większej skali jest Tutaj w galerii zdjęciowej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 17:37, 19 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie, nie wystarcza. Danusia zdjęła darń, a brakujący poziom uzupełniła ziemią z dołków od sadzenia roślin. A tylko brzegi odwróciła pod kątem (przekopała). Tak myślę.
Lepiej przekopać rabatkę, nie randapować. Pamiętajmy o tym, że jest to chemia zupełnie niepotrzebna na rabacie (śmieszy mnie zawsze stwierdzenie działanie systemiczne). Przepraszam Grażka, za tę wstawkę ale forum służy wymianom myśli. Na broń chemiczną jestem przeczulona.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:38, 19 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, ale nic nie sadzisz od razu w ten tort darniowy z posypką ziemi?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
grazka 17:53, 19 paź 2011


Dołączył: 29 sie 2011
Posty: 39
Nie gniewam się Ewo, wiem że masz rację i dlatego szukam innych rozwiązań niż chemia, jednak przy tak zbitej gliniastej ziemi jak moja nie daję rady przekopać. Przy niewielkiej rabacie tak, ale przy większej wysiadam fizycznie. Ostatnio w miejscu rabaty wyłożyłam folię i czekam aż trawa zginie i dopiero wtedy wezmę się za nasadzenia.
____________________
Grażka- Ogród Grażki
Gardenarium 18:06, 19 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O, folia w tym przypadku jest jak najbardziej zalecana, zamiast chemii.
U mnie ziemia lekka, zasypanie darni od razu powoduje jej rozkład.
Dalsze sadzenie Ewo będzie niebawem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaprys 18:12, 19 paź 2011


Dołączył: 06 cze 2011
Posty: 135
Danusiu depczemy sobie po piętach. Dziś miałam wolne w pracy więc szybciutko pognałam odreagować w centrach ogrodniczych. pędzę do cisów a tu na wszystkich stożkach powiewają żółte metki rezerwacja GARDENARIUM . No tak myślę była tu Danusia Na pociechę kupiłam żurawki jakimi mnie zaraziliście Wszyscy no i Twój Danusiu ostatni hit hortensję "Silver dollar ", bo jak tu istnieć w szanownym gronie bez żurawek i hortensji. Nadwyżki wydane pora siedzieć grzecznie w domu i podziwiać ogrody na Ogrodowisku.
____________________
Jola - ogrody mojego dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies