Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

zabaewa 23:45, 07 lip 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Problem os chyba mamy z głowy. Wystarczyło jedno pryskanie wieczorem tą gaśnicą na osy. Następnego dnia kilka sztuk wleciało ale już nie wyleciało . A teraz jest spokój. Mayka tam się nie interesowała. Tylko zwinki musiałam przepłoszyć w inne miejsce - żeby się nie zatruły. Uff - tak się bałam ...

Dzisiaj wieczorem była u nas burza i wlało dużo deszczu. Dzień był koszmarnie gorący. Wszystko usycha, mdlej i się gotuje. Żadne podlewanie nie pomagało . Ten deszcz było zbaienie dla ogodu.
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 09:41, 08 lip 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Moje tegoroczne polianty.


____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Donia72 12:26, 08 lip 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
zabaewa napisał(a)
Moje tegoroczne polianty.




Śliczności
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Gardener27 16:36, 08 lip 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Fajnie że problem os już rozwiązany

Polianty w tej odsłonie piękne

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
zabaewa 00:09, 09 lip 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Dzięki Przemku za antyosowe wsparcie. Poszukam jutro jakiegoś robaczka dla Ciebie w podzięce - w mojej szuflandzie oczywiście
Wieczorkiem ładnie podlało mi ogród - tak w sam raz. A potem Niemcy napukali Brazylii. Oj będzie się tam dzisiaj w nocy działo - strach myśleć...
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Iwk4 14:57, 15 lip 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
zabaewa napisał(a)
Moje tegoroczne polianty.



Cudne zdjęcie, cudne róże, uwielbiam ten pudrowy róż
Cieszę się, że z osami wam się udało.
Ewo, czemu skoszonej trawy nie wyrzucacie na kompost? To najlepszy materiał kompostowy. I szybko się przerabia razem z odpadami kuchennymi.
____________________
Ogródek Iwony II
zabaewa 23:33, 15 lip 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Iwk4 napisał(a)

Ewo, czemu skoszonej trawy nie wyrzucacie na kompost? To najlepszy materiał kompostowy. I szybko się przerabia razem z odpadami kuchennymi.


Ależ kompostuję A nadmiary kiszą się właśnie za płotem na zakwaszanie gleby pod kwasolubne. u nas trochę tych trawników jest i skoszonej trawy też, ale nic się nie marnuje - tylko miejsca na kolejne kompostowniki brakuje, więc mamy taki układ z sąsiadem
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Alisonek 23:10, 16 lip 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
buziaki Ewuś piękne te polianty, takie romantiko
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Iwk4 09:42, 17 lip 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
zabaewa napisał(a)


Ależ kompostuję A nadmiary kiszą się właśnie za płotem na zakwaszanie gleby pod kwasolubne. u nas trochę tych trawników jest i skoszonej trawy też, ale nic się nie marnuje - tylko miejsca na kolejne kompostowniki brakuje, więc mamy taki układ z sąsiadem

Aha, teraz rozumiem.
Ja mam kompostownik od zeszłego roku. Wiosną niewiele z niego skorzystałam, było chyba za wcześnie. Ale teraz, jak sadziłam nowe nabytki, aż ręce zacierałam, tyle dobrego kompostu wygrzebałam ze spodu. Ciężko tylko mi się dobrać do spodu, bo górka się zrobiła wielka. Muszę też pomyśleć o drugim kompostowniku
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 16:49, 17 lip 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
zabaewa napisał(a)
...

Krótki widok na moją skalniakową angielską rabatę.







Ewuniu, mam pytanie o fioletowe kwiatki:
Widzę tu szałwię. Czy ona rośnie u ciebie nisko i ma mocny kolor?
Bo moja jest wysoka, sama się wysiewa i mam nowe roślinki. Ale interesowałaby mnie niższa szałwia. Chyba to inny gatunek?
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies