Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

Kawa 11:04, 03 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
heloł heloł!!!


Jola piękne te Twoje limy i jeżówy różówe mus ci nakraść
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
jolka 13:20, 03 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Marzenaka napisał(a)
Hortensje robią wyjątkowe wrażenie. U mnie nie są aż tak okazałe ale ładniejsze i więcej kwiatów mają niż w tamtym roku. Miskanty ML też fajnie mi rosną za to Gracki jakby w miejscu stały... Jeżówki śliczne!

U mnie gracki też stały w miejscu przez cały poprzedni sezon (po podzieleniu), ale teraz dosyć ruszyły. Mam je w jeżówkach. A hortki teraz rzeczywiście przyciągają wzrok To dobrze, bo nikt na chwasty nie patrzy

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 13:26, 03 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
sylwia_slomczewska napisał(a)
Piękne te limki

Dzięki Sylwia Dla odmiany pokażę wanilki
Jedne seledynowe, inne białe, a jeszcze inne już różowieją




Małe jeszcze są, pokładają się po rozchodnikach i giną obstawione werbenowym lasem, ale lubię je Pewnie w przyszłym roku będą już wyższe


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 13:32, 03 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Donia72 napisał(a)
Ależ Ty masz las jeżówkowy

Oj, tak Tyle, że po ostatnich deszczach las poległ nieco
Wspiera się na grabach i trawach


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Kawa 14:14, 03 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
jolka napisał(a)

Oj, tak Tyle, że po ostatnich deszczach las poległ nieco
Wspiera się na grabach i trawach




piękne sommm wiesz
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Marzenaka 17:46, 03 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Jola, no boskie masz te jeżówki!
____________________
Ogród Marzeny
jolka 19:00, 03 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
nicol21 napisał(a)
Limki ma pani wypaśne! Jeżówki też, dobrze im tam to się wdzięczą. Ja wczoraj się skusiłam na 2 fatal attraction, no ale u mnie miejsca maluteńko. No i 2 klony też przyciągnełam Brzoza do odratowania? W sumie to fajna może być, taka po przejściach

Limki i jeżówki teraz królują Jeżówki strasznie bujnęły od ub roku. Ale ponoć nie są one długowieczne, więc nie wiem ile ta dobra passa potrwa. Twoje nowe klony i jeżówki widziałam. Wszystkie śliczne, ale dla mnie najśliczniejszy ten zielony klonik

Brzoza żyje, tylko przewodnik ma złamany bidulka, będzie musiała się odbudować. A w ogóle to brzozy się teraz ślicznie na biało wybarwiły. Jutro wkleję fotkę, bo sobie pendrive ze zdjęciami w pracy zostawiłam.

Edit: dorzucam brzózki wspomniane, moje ukochane

Dokładnie rok temu wsadzaliśmy takie chudziutkie patyczki
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 19:07, 03 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Msazalka18 napisał(a)
Kto by pomyślał że panowie od kostki interesują się kwiatkami ale jak tu w takim pięknym ogrodzie o nich nie rozmawiać nawet faceci nie wytrzymali a powiedz mi czy te jeżówki to wszystkie można z nasionek rozmnażać???? próbowałaś może??? co miałaś na myśli pisząc odmianowe? ładniutko zieleniutko u Ciebie

No ci panowie byli wyjątkowo rozgarnięci ogrodowo i co najważniejsze bardzo uważali przy pracach ziemnych, żeby roślin nie uszkodzić. To się chwali. Co do rozmnażania jeżówek, to ponoć wszystkie można rozmnażać, ale różnymi metodami. Najłatwiejsze do rozmnożenia są te tradycyjne białe, wystarczy rozrzucić nasiona jesienią i na wiosnę masz pełno siewek. A te "wymyślne, odmianowe", czyli czerwone, zielone, różowe, pełne, półpełne itd.. ja próbowałam rozmnożyć odkopując kawałek krzaczka. Niby się udało, ale [jak już pisałam wcześniej], nie jestem zadowolona, bo mi się bardzo te główne krzaczki osłabiły.

PS. dziękuję za miłe słówka
Edit: pisząc "odmianowe", miałam na myśli wszystkie poza tymi:
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 19:10, 03 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Msazalka18 napisał(a)
Masz może posadzone jeżówki razem z rododendronami?? Czy raczej jedno z drugim nie pasuje???

Nie wiem czy pasuje, czy nie, ale ja mam tak właśnie posadzone. Początkowo chciałam, żeby jeżówki wypełniły puste przestrzenie pomiędzy rododendronami, więc posadziłam je na przemian z nimi, cofając lekko do tyłu. Ale prawda jest taka, że rododendrony od początku kapryszą, a jeżówki zdominowały tę rabatę
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 19:15, 03 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Msazalka18 napisał(a)
a z jaką trawką byś jeżówki posadziła???
Ja mam posadzone z tyłu za nimi miskanty (morning light, gracilimus, zebrinus). Fajnie to wygląda, jeżówki ładnie się wtapiają w miskantowe źdźbła, tak jakby się o nie opierały. W ub roku pomiędzy jeżówkami miałam też stipę, i też było OK. Teraz w sumie też ją mam, ale jeżówki bardzo urosły i stipa została przez nie pochłonięta

Myślę, że każda trawa będzie z jeżówkami dobrze wyglądać, tylko trzeba pamiętać o jednym:
- jak trawa niska to ją przed jeżówki,
- jak wysoka - to do tyłu
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies