Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

frezja 19:20, 03 sie 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Msazalka18 napisał(a)

a powiedz mi czy te jeżówki to wszystkie można z nasionek rozmnażać???? próbowałaś może??? co miałaś na myśli pisząc odmianowe?
ładniutko zieleniutko u Ciebie


Jeśli mogę wtrącić...moje rozmnażałam z nasion i z powodzeniem
____________________
Ewa - Ogrodowy song
jolka 19:40, 03 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Msazalka18 napisał(a)
A jak tam Twoja skarpa jakieś plany jeszcze na ten rok??? Czy już jesień u Was czuć

Kurczę, chyba w tym roku skarpy nie tknę. Jesieni jeszcze nie czuć, jak dla mnie pełnia lata

Ale skoro poruszyłaś temat planów na ten rok, to chciałabym jakoś się przymierzyć do jednego kawałka, który leży odłogiem Nie mam na razie na niego pomysłu

Wrzucę brzydkie fotki, u mnie nie jest tak, że wszystko od razu jest śliczne.

Tam, gdzie teraz leżą deski planowana jest granitowa dróżka, od domu, wzdłuż rabaty z rozchodnikami, aż do kompostownika. Zaznaczony na czerwono fragment jest do obsadzenia. Chciałabym tam też niewielki zakątek wypoczynkowy (mały stolik, dwa krzesła lub coś w ten deseń). Nie wiem w ogóle jak to ugryźć..


Tak to wygląda patrząc z drugiej strony. Wzdłuż chodnika są miskanty ML a pod nimi rh. No i bonzaj <lol> I to na pewno ma zostać. Do kostrzewy nie jestem szczególnie przywiązana. A co więcej.. nie wiem, nie wiem
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 19:42, 03 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
frezja napisał(a)
Jeśli mogę wtrącić...moje rozmnażałam z nasion i z powodzeniem

Ojj Ewka, no pewnie że możesz się wtrącić No to ja może też spróbuję coś wysiać z tych odmianowych w tym roku, zobaczymy co będzie. A powiedz, kwitły Ci już te rozmnożone z nasion?? Ciekawa jestem czy powtórzą cechy odmianowe?
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 19:45, 03 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
chagall napisał(a)
Nieustannie podglądam i podziwiam A hortensjowa jest moją niedoścignioną inspiracją w tworzeniu swojej trójkątnej pod oknem.
Pozdrawiam zielonym

Dziękuję za miłe słówka i za pozdrowienia A ta trójkątna rabata hortensjowa jest łatwa
Jakbyś coś potrzebowała dopytać, to wołaj Zresztą idę zobaczyć, co działasz
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 19:47, 03 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kawa napisał(a)
heloł heloł!!! Jola piękne te Twoje limy i jeżówy różówe mus ci nakraść

Hello Twoje limki i jeżówki też dają czadu, widziałam A co do "nakraść", no to widzisz ... Ewka pisze, że rozmnażała jeżówki wysiewając nasiona. No to my też może popróbujemy. Nasion Ci dam ile będziesz chciała
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
anbu 19:52, 03 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Jolu znowu grzeszysz pismem obrazkowym, nie będę cytować bo musiałabym wszystko
Cudnie
____________________
Ania Ogród Ani :)
jolka 20:42, 03 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
anbu napisał(a)
Jolu znowu grzeszysz pismem obrazkowym, nie będę cytować bo musiałabym wszystko Cudnie

Haha, no właśnie nie grzeszę, bo sobie pendrive z fotkami w pracy zostawiłam Buziaki
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
anna_t 21:23, 03 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
jolka napisał(a)

Kurczę, chyba w tym roku skarpy nie tknę. Jesieni jeszcze nie czuć, jak dla mnie pełnia lata

Ale skoro poruszyłaś temat planów na ten rok, to chciałabym jakoś się przymierzyć do jednego kawałka, który leży odłogiem Nie mam na razie na niego pomysłu

Wrzucę brzydkie fotki, u mnie nie jest tak, że wszystko od razu jest śliczne.

Tam, gdzie teraz leżą deski planowana jest granitowa dróżka, od domu, wzdłuż rabaty z rozchodnikami, aż do kompostownika. Zaznaczony na czerwono fragment jest do obsadzenia. Chciałabym tam też niewielki zakątek wypoczynkowy (mały stolik, dwa krzesła lub coś w ten deseń). Nie wiem w ogóle jak to ugryźć..


Tak to wygląda patrząc z drugiej strony. Wzdłuż chodnika są miskanty ML a pod nimi rh. No i bonzaj <lol> I to na pewno ma zostać. Do kostrzewy nie jestem szczególnie przywiązana. A co więcej.. nie wiem, nie wiem

Jola ależ Ty masz to wszystko wypasione..
a tutaj to moze jak chcesz stolik z krzesłami to moze kolo wytyczyć, wysypać żwirem czy jeszcze jakie płyty w nim zatopić a wokół tą kostrzewę rozrzucić
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
jolka 21:43, 03 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
anna_t napisał(a)
Jola ależ Ty masz to wszystko wypasione..
a tutaj to moze jak chcesz stolik z krzesłami to moze kolo wytyczyć, wysypać żwirem czy jeszcze jakie płyty w nim zatopić a wokół tą kostrzewę rozrzucić


Dzięki Ania

A z tym niezagospodarowanym kawałkiem, to owszem - myślałam, żeby koło wytyczyć i żwirem wysypać. Ale to jest taki niesymetryczny kawałek.. Trzeba by to koło jakoś z całością skomponować... Muszę to chyba przenieść na kartkę, zwymiarować albo przynajmniej zrobić zdjęcie z wysokości

Albo zrobić po głupiemu, czyli zacząć od koła a potem kombinować
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
anna_t 21:53, 03 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ja bym poprostu wpisała koło w trójkąt tak aby koło było jak najwieksze a te "rogi" czymś obsadziła
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies