Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 00:21, 05 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kurczę, idę spać bo ja już nie kontaktuję o tej porze!
Dziękuję, że jesteście i dobrej nocy


Jeszcze dodam taką ciekawostkę dnia dzisiejszego.
Mój Tata kosił mi dziś trawnik w całym ogrodzie.
Przy okazji skosił W S Z Y S T K I E żurawiny!
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
achimee 08:03, 05 sie 2016


Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 483
Witaj,
doczytałam że zastanawiasz się nad wrzosowiskiem, ja sadziłam w zeszłym roku we wrześniu i jak na razie jestem z mojego zadowolona, wszystkie wrzosy przezimowały i ładnie rosną, zobaczymy po kilku latach... a co do żurawinek hm to masz porządnie przycięte... w tym roku owoców nie uświadczysz ale odrosną gęściejsze i zawsze jakiś pożytek jest
____________________
Ewa Stylowe Nordowisko
dominika_ 08:30, 05 sie 2016


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Kurcze Jola Ty masz ogromną działkę
Skąd Pani wiedziała, że lubię bladoróżowe róże?
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Marzenaka 09:47, 05 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Jola, ja na przyszłym placyku zabudowy żadne nie widzę. Stolik i krzesła owszem. Ale to moje zdanie a podwórko twoje. Opinie zawsze są jednak mile widziane. Ja mojego placu nie zadaszam, chociaż wszyscy w rodzinie radzili altanę. No nie mogę... Lubię przestrzeń i tyle. Ewentualnie nad żaglem myśleliśmy albo jak trzeba będzie to parasol przenośny. Jest drzewo, podrośnie to i więcej cienia będzie. Te hosty twoje białe tak mi się podobają. Mam inne ale też niezbyt fajnie u mnie na tym słońcu rosną.
____________________
Ogród Marzeny
jolka 14:45, 05 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
achimee napisał(a)
Witaj,doczytałam że zastanawiasz się nad wrzosowiskiem, ja sadziłam w zeszłym roku we wrześniu i jak na razie jestem z mojego zadowolona, wszystkie wrzosy przezimowały i ładnie rosną, zobaczymy po kilku latach... a co do żurawinek hm to masz porządnie przycięte... w tym roku owoców nie uświadczysz ale odrosną gęściejsze i zawsze jakiś pożytek jest

Poszłam do Ciebie szukać wrzosowiska, wrzuć jakieś aktualne fotki
A z żurawinami .. daj spokój W sumie może i jest to trochę moja wina, bo jakbym je solidnie wyplewiła, to by się Tacie z trawą nie pomieszały! Myślisz, że odbiją?? Ja raczej w to wątpię, ściachane do suchej ziemi
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 14:46, 05 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
dominika_ napisał(a)
Kurcze Jola Ty masz ogromną działkę Skąd Pani wiedziała, że lubię bladoróżowe róże?


Dominika, mam 20 arów A z różyczką, że trafiłam ... bardzo się cieszę
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 14:54, 05 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Marzenaka napisał(a)
Jola, ja na przyszłym placyku zabudowy żadne nie widzę. Stolik i krzesła owszem. Ale to moje zdanie a podwórko twoje. Opinie zawsze są jednak mile widziane. Ja mojego placu nie zadaszam, chociaż wszyscy w rodzinie radzili altanę. No nie mogę... Lubię przestrzeń i tyle. Ewentualnie nad żaglem myśleliśmy albo jak trzeba będzie to parasol przenośny. Jest drzewo, podrośnie to i więcej cienia będzie. Te hosty twoje białe tak mi się podobają. Mam inne ale też niezbyt fajnie u mnie na tym słońcu rosną.

Ja też mam takie zdanie jak TY, zabudowy żadnej nie będzie. Może faktycznie żagiel/parasol.. zobaczymy, ale przy tych wiatrach u mnie wieją, nie wiem czy jest sens. A te hosty takie świeżutkie, to właśnie w cieniu takie są. W słońcu jednak liście bardziej poniszczone.


Jak podrosną to najwyżej jakoś pokombinujemy, żebyś też miała. Dzieliłam je późną wiosną, ale ładnie się poprzyjmowały. Przypomniało mi się, że chyba coś tam rozmawiałyśmy o jeżówkach przed Twoim urlopem, jeśli temat aktualny to odezwij się na priv (po deszczu!)
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
MirellaB 14:56, 05 sie 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Jola wrzosowisko chcesz zakładać? Ja zlikwidowałam.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
jolka 15:00, 05 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
A ja dziś siedzę w domu, trochę sprzątam. Na zewnątrz ponad 30 stopni. Po południu stolarze mi przyjeżdżają szafę montować na wsi. Będę się mogła przenieść "jeszcze bardziej"

Miłego popołudnia wszystkim Zostawiam "chłodne zielone" przy tych 30 stopniach!
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 15:02, 05 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
MirellaB napisał(a)
Jola wrzosowisko chcesz zakładać? Ja zlikwidowałam.

No wiem że zlikwidowałaś. Ja nie mówię, że chcę, tylko się w dyskusji temat wrzosowy wywiązał. Wiem, że ze swojego nie byłaś zadowolona. Choć już nie do końca pamiętam dlaczego...
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies