Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

JoannA 21:11, 04 lip 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
ewsyg napisał(a)


Asiu, co to jest za trawka, ta przy drzewie ?

Ewo to Carex Montana 'Raureif'.
Polecam.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
ewsyg 23:08, 04 lip 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
JoannA napisał(a)

Ewo to Carex Montana 'Raureif'.
Polecam.


Joasiu, potrzebuję niewysoką trawę w kolorze limonkowym. Czy ta trawa spełnia te warunki. Ma rosnąć w słońcu.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
JoannA 19:33, 05 lip 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
ewsyg napisał(a)


Joasiu, potrzebuję niewysoką trawę w kolorze limonkowym. Czy ta trawa spełnia te warunki. Ma rosnąć w słońcu.

Ta turzyca nie jest limonkowa, a kolor na zdjęciu to kwestia światła.
Rośnie w słońcu i świetnie sobie radzi, ale jest zielona z biało kremowym paskiem. Mam ją w kilku miejscach i jak narazie jedna z bezproblemowych roślin.
Z limonkowa to będzie problem, ale może spodobają Ci się inne trawy.
Rozplenica Hameln Gold żółto cytrynowa niewysoka. W półcieniu będzie limonkowa.
Hakonechloa All Gold ale ta raczej w półcieniu daje radę. W cieniu byłaby limonkowa.
Trzcinnik Choju-Do; piękny niewysoki i na słońce. Kępa o jasno zielonych fontannowych liściach podobnych do hakonechloa, przebarwiających się na złoto jesienią.
No i jeszcze sasleria jesienna, ale jakoś za nią nie przepadam bo jest taka sztywna. Tu na forum bardzo popularna.
Gdybyś była zainteresowana to zdjęcia mogę zrobić. Nie mam tylko trzcinnika ale jest na liście zakupów.
Pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Sonka 08:10, 06 lip 2023


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
JoannA napisał(a)

Czyli dobry wybór Krysiu
A jak wysoka u Ciebie rośnie bo muszę pomyśleć i stałej miejscówce dla tej róży.



Angela rośnie u mnie kilka lat, przycinam ją dosyć nisko, w tej chwili ma ok.130 cm wysokości i trochę więcej szerokości, musze ją podwiązać, bo się za bardzo rozchyla.
Zdjęcie wstawiłam u siebie.
Widziałam ostatnio ją w ogrodzie była powyżej wysokiego parkanu z ogromną ilością kwiatów, lubi słońce, wtedy jest jeszcze okazalsza.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Agatorek 09:24, 10 lip 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Joasiu, bardzo ładne różyczki zakupiłaś
I ten ostatni widoczek super! Z turzycą Raureif przy drzewku

Znalazłam w wyszukiwarce forum, że miałaś werbenę Santos. Czy masz ją jeszcze? Ewentualnie czy pamiętasz, czy ona jest jednoroczna, czy da radę przezimować?

Tutaj jest zdjęcie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ewsyg 22:16, 10 lip 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
JoannA napisał(a)

Ta turzyca nie jest limonkowa, a kolor na zdjęciu to kwestia światła.
Rośnie w słońcu i świetnie sobie radzi, ale jest zielona z biało kremowym paskiem. Mam ją w kilku miejscach i jak narazie jedna z bezproblemowych roślin.
Z limonkowa to będzie problem, ale może spodobają Ci się inne trawy.
Rozplenica Hameln Gold żółto cytrynowa niewysoka. W półcieniu będzie limonkowa.
Hakonechloa All Gold ale ta raczej w półcieniu daje radę. W cieniu byłaby limonkowa.
Trzcinnik Choju-Do; piękny niewysoki i na słońce. Kępa o jasno zielonych fontannowych liściach podobnych do hakonechloa, przebarwiających się na złoto jesienią.
No i jeszcze sasleria jesienna, ale jakoś za nią nie przepadam bo jest taka sztywna. Tu na forum bardzo popularna.
Gdybyś była zainteresowana to zdjęcia mogę zrobić. Nie mam tylko trzcinnika ale jest na liście zakupów.
Pozdrawiam


Joasiu bardzo dziękuję za tak obszerną odpowiedź. Jeszcze się nie zdecydowałam.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kasya 08:58, 11 lip 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42018
Makao napisał(a)

No tak. Małż mówi żebym sobie u mamy drugi ogród zrobiła bo wszystko bym chciała a miejsca tu już brak.

A co mama na to ?
Bo mój sasiad ogromnie protestuje jak usiłuje cos u niego posadzić
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Makao 12:05, 11 lip 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4194
Kasya napisał(a)

A co mama na to ?
Bo mój sasiad ogromnie protestuje jak usiłuje cos u niego posadzić

Mama nie ma nic przeciwko. Z otwartymi rękoma przyjmuje wszystkie rośliny które jej daje. Teraz czeka na różaneczniki które u mnie się męczą.
Mam tam 1ha gruntu przylegającego do podwórka rodziców. Teraz wuj (daleki) to obrabia ale od dawna wspominam o zalesieniu terenu. Niestety ziemia jest zbyt dobrej klasy i agencja się nie zgadza. Ale kiedyś dopnę swego.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
JoannA 19:34, 15 lip 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Sonka napisał(a)



Angela rośnie u mnie kilka lat, przycinam ją dosyć nisko, w tej chwili ma ok.130 cm wysokości i trochę więcej szerokości, musze ją podwiązać, bo się za bardzo rozchyla.
Zdjęcie wstawiłam u siebie.
Widziałam ostatnio ją w ogrodzie była powyżej wysokiego parkanu z ogromną ilością kwiatów, lubi słońce, wtedy jest jeszcze okazalsza.

Dziękuję Krysiu za zdjęcie Angeli
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 19:38, 15 lip 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Agatorek napisał(a)
Joasiu, bardzo ładne różyczki zakupiłaś
I ten ostatni widoczek super! Z turzycą Raureif przy drzewku

Znalazłam w wyszukiwarce forum, że miałaś werbenę Santos. Czy masz ją jeszcze? Ewentualnie czy pamiętasz, czy ona jest jednoroczna, czy da radę przezimować?

Tutaj jest zdjęcie

Miałam werbeną Santos Rigida ale to tak dawno było
Tą werbeną zimuje i to bez okrycia, ale mnie denerwowało że się rozlazi klaczami jak perz i ja wykopałam. Długo odrastała i wyciągałam kłącza z innych roślin.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies