Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

bogumila 17:18, 02 lis 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
JoannA napisał(a)

Ten na zdjęciu ma 2 lata, z całej torebki nasionej wzeszło zaledwie osiem ale sie udało. Warto próbować.
Wiosną wysiałam z własnych nasion rozplenicę 'Moudry' i wiesz że wschodziła pół roku. Teraz mam 15 cm rozpleniczki ale zabrałam je na zimę do garażu
...cierpliwość to cecha dobrej ogrodniczki...i zakończona sukcesem!
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
yolka 17:20, 02 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Gość niecodzienny jak na tę porę roku, Trawy śliczne, U mnie Morning Light zaczyna puszczać kwiaty (bordowe) ale z pewnościa ne zdąży, zabrakło z 2-3 tygodnie ciepła, Gdzieś czytałam, że u nas nie kwitnie, więc i tak sukces - można u mnie zobaczyć. Pozdrawiam i udanego tygodnie zyczę
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
JoannA 17:21, 02 lis 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
bogumila_bienko napisał(a)
...cierpliwość to cecha dobrej ogrodniczki...i zakończona sukcesem!

eksperymentującej ogrodniczki Bogusiu
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Mirka 18:29, 02 lis 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Joasiu piękna jesień jeszcze dużo koloru u ciebie.Fajnie że napisałaś o sianiu rozplenicy i że tak długo ci wschodziła też będę próbować mam nasionka.Napisz jak siałaś i kiedy itd
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
JoannA 18:32, 02 lis 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Mirka napisał(a)
Joasiu piękna jesień jeszcze dużo koloru u ciebie.Fajnie że napisałaś o sianiu rozplenicy i że tak długo ci wschodziła też będę próbować mam nasionka.Napisz jak siałaś i kiedy itd

Mirko,
siałam w lutym do doniczki. Długo nie wschodziła więc odstawiłam w kącik i czasami podlewałam. O dziwo po pół roku powschodziła i rosnie powolutku. Zobaczę co z niej wyrośnie.
Nasionka zbierałam z swojej rośliny jesienią.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Mirka 18:39, 02 lis 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Robiłaś jej szklarenkę na doniczkę ?Czy z inna trawką próbowałaś no oprócz stipy oczywiście
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
JoannA 18:41, 02 lis 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Mirka napisał(a)
Robiłaś jej szklarenkę na doniczkę ?Czy z inna trawką próbowałaś no oprócz stipy oczywiście

Nie robiłam szklarenki. Ot tak bez przekonania nasiona wrczuciłam do ziemi.
Oprócz stipy z powodzeniem wyhodowałam kostrzewę siną i miscanta nn.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Iwk4 18:46, 02 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Joasiu, przyszłam się przywitać wieczorkiem.
Mi sadzonki bukszpanów pięknie rosły, póki ich latem nie przesadziłam, potem doznały szoku i trochę zmieniły kolor, ale patrzyłam w środku, żyją. Poczekam, co wiosna przyniesie. Lato jednak było zbyt gorące .
____________________
Ogródek Iwony II
Viola 18:48, 02 lis 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
JoannA napisał(a)

Mirko,
siałam w lutym do doniczki. Długo nie wschodziła więc odstawiłam w kącik i czasami podlewałam. O dziwo po pół roku powschodziła i rosnie powolutku. Zobaczę co z niej wyrośnie.
Nasionka zbierałam z swojej rośliny jesienią.

A ja Asiu, wysiałam trawę pampasową do doniczki z kupnych nasion, ale po miesiącu stwierdziłam, że nic nie urośnie i "zaorałam" doniczkę . A trzeba było czekać.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Mirka 18:48, 02 lis 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Kupiłam nasiona kostrzewy, stipy i miskanta u Legutko i Irenka przysłała mi nasionka rozplenicy będzie trawkowe sianie oj będzie
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies