Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Anabell 23:38, 29 cze 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Asiu - jak masz pięknie różyczki mimo deszczu trzymają się dzielnie
kanciki równiutkie dostrzegłam

Cleome trafiło się też w ciemnym kolorze do tej pory miałam dwa kolory różu, w tym jeszcze jeden fioletowy.

Dość mam już deszczu i burz, wczoraj zdążyłam włączyć laptopa i trzasnęło, światło zgasło, myślałam że w mój dom huknęło.
Mało mogę zrobić w ogrodzie bo mokro a wyjeżdżam co dzień.
Dziś sypnęłam nawozem trawnik, to tylko korzyść z deszczu bo podlało.
Więcej nie chcę bo wypłucze.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
JoannA 23:45, 29 cze 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Dziękuję Haniu
Zlikwidowałam obrzeża z kostki granitowej i teraz się bawię w kancikowanie. Nawet nieźle mi to idzie. A przy okazji rabaty poszerzam bo rosliny się rozrosły i miejsca na nowe chciejstwa coraz mniej. Andrzej już nawet nie marudzi bo mniej pracy (koszenia) mu zostaje.
Cleome śliczne, zakochałam się w tych roslinkach i ciagle chodzę i je podglądam.
Leje i nas od dwóch dni, burze takie gwałtowne przechodzą aż boję się o drzewa bo wyginało je dzisiaj prawie do ziemi.
Buziaki Haniu
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Makao_J 23:47, 29 cze 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
U Ciebie Soul pięknie rośnie a u mnie nawet nie obudziła się po zimie Ale przynajmniej u Ciebie popatrzę.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
JoannA 23:51, 29 cze 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Makao_J napisał(a)
U Ciebie Soul pięknie rośnie a u mnie nawet nie obudziła się po zimie Ale przynajmniej u Ciebie popatrzę.

U mnie dwie posadzone jesienią (golaski) ładnie się przyjęły i zaczynają kwitnąć. Bardzo mnie dzisiaj ucieszył ten pierwszy kwiatuszek, ale czy ta róża będzie moją faworytką czas pokaże.
Myślę Aniu że ta twoja wypuści i będzie rosła bo pędy ma żywe. Tylko nie przesadź z nawożeniem.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Gosiek33 13:14, 30 cze 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Przepięknie się klon wpasował w miejsce, które mu wybrałaś Fantastyczny okaz
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gocha 14:12, 30 cze 2017


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Asiu ale u Ciebie nacieszyłam oczy widokiem pięknych róż. Jedną z nich nie podpisaną - taką o kolorze ceglastym z żółtym środkiem to mam u siebie- Celebration Time. Cleome też mi się strasznie podoba ale zawsze jakoś mi nie po drodze z wiosennym wysiewaniem jej. Dwa lata temu miałam i białą i różowe i taki piękny ciemny fiolet. Pozdrawiam
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
JoannA 15:06, 30 cze 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Gocha napisał(a)
Asiu ale u Ciebie nacieszyłam oczy widokiem pięknych róż. Jedną z nich nie podpisaną - taką o kolorze ceglastym z żółtym środkiem to mam u siebie- Celebration Time. Cleome też mi się strasznie podoba ale zawsze jakoś mi nie po drodze z wiosennym wysiewaniem jej. Dwa lata temu miałam i białą i różowe i taki piękny ciemny fiolet. Pozdrawiam

Czy chodzi Ci Gosiu o tę różę?

Jeśli tak to bardo dziękuję za pomoc w rozszyfrowaniu odmiany. Nie ulbie kupować róż jak nie znam odmiany, ale czasami Andrzej tak się upiera jak już się coś spodoba w ogrodniczym, że muszę ulec.
Nasionka cleome mogę Ci wysłać jesienią i spróbuj wysiać wiosną. A może akurat będziesz miała do nich rękę. Ja dostałam gotową rozsadę od Hani (Anabel) i tak pięknie mi zakwitła.
Dziękuję Gosiu za wizytę Ogród o kapitalnego remontu odwiedzam. Jest piękny i bardzo mi się podoba ale nie zawsze mam czas coś skrobnąć. Muszę koniecznie to nadrobić.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 15:12, 30 cze 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Gosiek33 napisał(a)
Przepięknie się klon wpasował w miejsce, które mu wybrałaś Fantastyczny okaz

Jak go zobaczyłam w szkółce to od razu wiedziałam że będzie idealnie pasował.
Muszę jeszcze ten kącik dumania dopieścić. Narazie tak na prędce posadziłam tego klona żeby go wiatr nie przewracał.
Mam jeszcze do wsadzenia takiego graba, wczoraj przez te wichury ciągle do przewracało, mimo że przwywiązałam w dwóch miejscach
Ale to już jak się pogoda ustabilizuje bo teraz wietrznie i zbyt mokro żeby grzebać w ziemi.
Weekend wyjazdowy więc wszelkie prace narazie w odstawkę.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
asiak 20:15, 30 cze 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Jakie piękne równiutkie kanciki
Różyczki cudne
____________________
AsiaDziałeczka Asi
JoannA 20:23, 30 cze 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Dziękuję Asiu
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies