Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogródek Andzi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogródek Andzi

andzia1606 08:22, 15 maj 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Z tyłu trwa przesiewanie z kamyczków nasion trawy z ziemią.Wszystko z tej części

spłynęło pod siatkę w żwirek.

____________________
Andzia mały ogródek Andzi
Margarete 15:45, 15 maj 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witaj, ale rewolucja u ciebie... u mnie tez podobnie, zaczynam w tym roku "stary" ogród od nowa, póki co zdejmuje darń na dłuuuga rabatę, i zdejmuje, i zdejmuje i....pasterka mnie z tymi pracami zastanie wiec wziłema wolne na piątek moze przez weekend troche podgonie.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Kondzio 17:22, 15 maj 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Mam pytanie czy nie za dużo tych materiałów na grządkach dwa rodzaje kamyka kora ja myślę że trochę wyszło to pstrokato i mi się nie podoba dał bym jeden rodzaj chyba że to tak ma wyglądać
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
andzia1606 08:22, 16 maj 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Kondzio napisał(a)
Mam pytanie czy nie za dużo tych materiałów na grządkach dwa rodzaje kamyka kora ja myślę że trochę wyszło to pstrokato i mi się nie podoba dał bym jeden rodzaj chyba że to tak ma wyglądać

Kondzio słowa krytyki jak najbardziej zasłużone, też patrząc na nią stwierdzam, że za dużo. Taka jest prawda, ze najlepsza byłaby kora, ale ona wiewa wszędzie. Kamyków tak mogłam dać chociaż z jednej strony ścieżki inne i z drugiej inne. Ale poczekam, zobaczę jak wykiełkuje trawa. Jaki będzie efekt. Dobrze, że da się to zdjąć.Ale z dołu swoją drogą nie wyglądają źle.
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
Ewa4 09:15, 16 maj 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Alinko a mi się podoba usunełabym tylko kamien oddzielający korę od grafitowego kamienia bo jakoś to wogóle mi nie pasuje i poczekałabym jak roślinki urosną i trawka obok a dopiero wtedy pomyślałabym może o zmianie .Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
andzia1606 09:23, 16 maj 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Ewa4 napisał(a)
Alinko a mi się podoba usunełabym tylko kamien oddzielający korę od grafitowego kamienia bo jakoś to wogóle mi nie pasuje i poczekałabym jak roślinki urosną i trawka obok a dopiero wtedy pomyślałabym może o zmianie .Pozdrawiam

Tak i zamienić ten oddzielający na grafitowy tylko duży, bo oddzielić trzeba.
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
Joaska 11:28, 16 maj 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Zgadzam sie z Kondziem, za pstrokato trochę jest,
a tutaj zrobiłabym trochę bardziej - prosto, oczywiście kamienie dzielące korę i żwirek do wywaleni, najlepiej oddziel to ekobordem, albo zwyczajnie taką plastikowym paskiem (są takie falowane brązowe po wkopaniu ich nie widać) wkopanym w ziemi,
wydaje mi się że wyglądałoby to bardziej - uporządkowane
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
GorAna 12:25, 06 cze 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Puk, puk, co słychać?
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Joaska 11:31, 13 cze 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Puk puk
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
andzia1606 12:37, 19 cze 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Sorki wszystkim obserwującym, ale cały czas walczę ze spływaniem wysianej trawy, dosiewam, nawałnica, spływa wszystko, dosiewam .... i tak wkoło. Ale jakieś efekty są. Koło tarasu: jednak muszę tą plamę na środku z kory na jesieni usunąć, tzn. przesadzić te zielone żurawki, a wsadzić ciemniejsze, żeby pociągnąć kamykami białymi. Czerwonawe żurawki ładnie odbijają od kamieni, bo na ziemi i korze słabo widać.

a to lewa strona, robione tel. i średnio widać. Namistkę oczka, czy fontanny sama murowałam i projektowałam.

A to zbliżenie. Na górze ma być docelowo jakiś zabytkowy (czytaj stary) kranik, tylko jeszcze nie znalazłam.


Innych rabat na razie nie pokazuje, bo czekam, aż pokiełkuje cała trawa, już je 3 raz czyszcze i cały czas to samo.
Jeszcze jedno powywalam te plastiki z tarasu, nie cierpię plastikowych badziewi do ogrodu, ale deski na ławki się dopiero robią.
Może jakaś podpowiedź.
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies