Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogródek Andzi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogródek Andzi

andzia1606 12:39, 19 cze 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
A trawa jaka jest sami widzicie
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
Joaska 13:19, 19 cze 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Aniu ponieważ mi sie zagubiły wszystkie powiadomienia siłą rzeczy Ty mi się tez zawieruszyłaś ale Cię już mam więc będziemy działać.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
andzia1606 13:28, 19 cze 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Oki, dzięki.
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
andzia1606 21:43, 11 sie 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Jestem po przerwie, urlop, praca, dom. Trochę nie było czasu. Nie mogę cały czas ogarnąć tej wszędzie rosnącej trawy. Najważniejsze, że nawadnianie działa. U mnie trochę pozarastało, chyba muszę przerzedzić, tak teraz wygląda:




____________________
Andzia mały ogródek Andzi
andzia1606 21:45, 11 sie 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Od ulicy mam trochę za ciemne zdjęcia, jutro dorobię.
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
andzia1606 15:33, 22 wrz 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Takie cudo mi urosło:
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
andzia1606 15:58, 22 wrz 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Wreszcie trochę czasu na dodanie zdjęć. Nie jest to najwyższa klasa, ale póki co musi być i tak na wiosnę poprzesadzam trochę na wieś. Na pewno zmniejszę ilość/rodzaje żwirku, kory od ulicy -jest za dużo gatunków.:





a to z tyłu:





i futrzak u wodopoju:

coś się zrobiło z funkią, w tamtym roku na wiosnę ją dostałam na wymianę. Rosła ok. miała zielone liście z białą obwódką. Po przesadzeniu nowe liście są całe zielone. Nie wiem co jest powodem. Kilka rośnie w cieniu, kilka od wschodu i wszystkie są zielone:
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
andzia1606 08:30, 25 paź 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Witam i znów mam dylemat na temat nasadzeń. Mam do obsadzenia żywopłot. Chciałabym zrobić mieszany tzn. iglasto liściasty. Nie znalazłam takiego wątku, więc tu pisze. Danusiu jak źle utrafiłam to proszę przenieście mnie gdzie indziej. Zaczynam walkę na wsi. Teraz mam do obsadzenia 30 m.

Muszę się przyznać, że korzystałam trochę z Twoich propozycji Danusiu, wybacz, ale oczywiście drobne zmiany mogły wszystko zmienić na niekorzyść. Mniejsze rośliny teraz nie są wzięte pod uwagę, ponieważ w tym roku tylko dwa największe rzędy obsadzę. Kształt może się zmienić, nie musi być taki falowany.

Chodzi mi o to, aby ktoś spojrzał i ocenił, czy dobrze dobrałam wielkość roślin, tło jak oddziaływują rośliny. Wjazd jest tuż koło forsycji i dom też w tej linii ok. 15 m w głąb.Cała działka jest duża 45/75m. W tych 45 m jest właśnie te 30 m, które mam do obsadzenia na teraz. Ziemia raczej dobra, gliniasta. Rośliny te mam, poza bukiem czerwonym i dereniem elegantissimą (ukorzenia się, ale nie wiadomo).

Czy widać to się okaże, więc opiszę i starałam się rozróżnić kolorami: Lewy górny róg najmniej widoczny, stąd rośliny takie sobie jakie mam: dereń jadalny, jagoda kamczacka, bliżej buk czerwony, weigela różowa, tuja szmaragd, cyprys kolumnowy, tuja europen gold, w środku śliwa wiśniowa, później tuja kórnik, tuja gold, forsycja.

Bliższy rząd od lewej stary wiciokrzew z małego ogródka przeniesiony, dereń elegantissima, berberys zółty w środku, po boku po 1 ogniku i cyprysy groszkowe, dereń elegantissima pod śliwą, tawuła japońska biała, pod goldami, berberys czerwony (też z berberysów żadnych nie mam), pod nim jałowiec sebiński, pod kórnikiem hortensje, krzewuszka czerwonolistna, zawijas z bukszpanu z boku. A co w zawijasie? A ta kropka koło zawijasu to słup (myślę zasłonić różą pnącą I ten ligustr pstry na tle żółtych berberysów się będzie zlewał? Pomoże ktoś? A jeszcze zapomniałam wystawa południowa.

Zaplanowałam sobie to tak: skala 1 cm=1m.
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
Gardenarium 08:32, 25 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przetransportowałam post tutaj, tam nie był w dobrym miejscu.

Jednak muszę powiedzieć, że napisy są nieco blade i ja tego nie widzę, tzn. napisów nie widzę

Układ wygląda dobrze, tylko napisy popraw ciemniejszym długopisem

Zawijasem po prawej na dole, jakby na siłę zrobiony, nie wiem czy jest w ogóle potrzebny?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:03, 25 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawet przez okulary nie widzę z czego ma być żywopłot mieszany
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies