Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Hanusi - kolejny sezon

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Hanusi - kolejny sezon

eda 20:01, 29 wrz 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Mniam Hanuś smacznie u ciebie mój winogronek do kitu nie jest taki jak powinien chyba jakieś paskudne deszczo grady go dobiły żal co zrobić a tak się ładnie zapowiadał normalnie chyba folią trza będzie go przykrywać ...następnym razem
Spokojnej nocki

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Filomena 20:29, 29 wrz 2014


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Haniu
ale cieplutko u Ciebie!
pozdrawiam
____________________
Filomena-w zielonej aptece
hanka_andrus 20:42, 29 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No jeszcze ciepło, choć w nocy niżej dziesiątki.

Miłych snów, Filomeno!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
GorAna 20:55, 29 wrz 2014


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Haniu, kobita pracująca z Ciebie....oszczędzaj siły...zbiorów zazdroszczę, bo u mnie z powodu suszy i braku czasu, warzywka tycie, tycie
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
hanka_andrus 21:20, 29 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Aniu, żadnej pracy się nie boję, ale już możliwości coraz mniesze.

Ale ogród bez mojej ręki? Nie doczekanie i jak to się mówi: po moimtrupie!

Ograniczam chciejstwa, sadzę roślinki nie wymagające zachodu, A ja, będę całe lato odpoczywać z Wami.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Bogdzia 21:38, 29 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
hanka_andrus napisał(a)
Jolu, z rannym gwizdkiem do mnie wpadłaś, ale mnie już nie było.
7:45 wystartowałam, oczywiście do ogrodu. Roboty moc, trzeba sie sprężać. Ogarnęłam kawałeczek, na tiptop i się cieszę, bo do wiosny tego ruszać nie będę. Skopałam i wapnem posypałam.

Ale oprócz kopania, to micha fasolki szparagowej już oczyszczona, czeka na gotowanie.
Gar buraczków, ugotowane - stygną, kosz pigwowca i kosz pigwy. /kiedy ja je, te kosze, przerobię?/
Bulwy selera 10 szt + nać. Bulwy spoko, poczekają, ale nać? Suszyć będę i zamrażać.


A, jeszcze w lasku przy ogrodowym 15 czerwonych kozaków, w wieku młodziankowym. Bardzo się cieszę, zupka się szykuje.
Jakieś fotki pstryknęłam, ale to za chwilę. wgrać muszę.



No to dobry dzien miałas i nawet grzybki znalazłas. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
zbigniew_gazda 21:51, 29 wrz 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Na włości Hani to zawsze spozieram
I jakie plony! Aż oczka przecieram.
Samo urosło - nakłady prawie zerowe
Gotować, kisić i jedzonko gotowe.

Może nowy minister tu nie zapuka
Dowalić podatek to żadna sztuka.
Przetwory na półki dawaj wysoko
Aby je ludzkie nie dojrzało oko.




____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
jola54 22:11, 29 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Witaj Haniu! Dzisiaj, choć miałam wolny dzień, było święto patrona naszego kościoła.Nie wypadało ze szpadlem w ogrodzie hasać.Ale jutro i pojutrze wzięłam urlop, więc będę sadzić, przesadzać i kopać.Nie potrafię dwa dni z rzędu świętować. Pogoda cudna, a zapowiadają jeszcze ładniejszą,więc może ze wszystkim do zimy zdążę. Oglądałam Twoje skarby ogrodowe, ja też mam 10 selerów i 14 porów, które rosły wśród kwiatów,bo zabrakło miejsca w warzywniku. Masz piękne czarne winogrona, jaka to odmiana?...pozdrawiam
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hanka_andrus 22:55, 29 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu, winogrona są bez nazw, jedną szczepkę dostałam od siostry, te dzisiejsze, nazwy brak,
a te granatowe granaty od współpracowniczki, a ona z kolei mówiła, .że po Niemcach zostały w ogrodzie.

Mogę Tobie wysłać sztobry, wsadzisz do ziemi i będziesz wiosną czekać na znak, że chcą żyć, Ukorzeniają się łatwo,
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 23:03, 29 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Przetwory w piwnicy mogą stać latami.
Ale marna to gratka? Przyznacie sami,
Najlepiej smakują jak są na widoku,
Zawsze można do herbaty dolać z pigwy soku!

Albo taki grzybek pływający w occie.
Rarytas na stole, kiedy przyjdą goście!
Głęboko więc nie chowam co mi dało lato,
I wiele pochwał zbieram,
O, jak ja łasa na to!


____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies