Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Hanusi - kolejny sezon

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Hanusi - kolejny sezon

hanka_andrus 23:54, 26 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Przemku, ja miałam zagwozdkę z ogórkami. Z grządki z której zawsze zbierałam 2 skrzynie ogórków zebrałam raptem 4 /cztery/ ogórki. Kwitły, ale same męskie kwiatki. Pierwszy raz z takim czymś się spotkałam.

Dyniowate u mnie też nie najlepiej. Podlewanie było za małe. Ale z pomidorów jestem zadowolona. Co prawda pod szkłem, ae 3 krzaki jeszcze owocują. I zarazy nie miałam. Fasolę szparagową mam już drugi rzut, i już zbieram strąki. Mam nadzieję, że nie zmarnuje się i do końca ją wykorzystam. Maliny i borówki też zadowalające. Borówki nawet bardzo, bardzo.

No i sezon winogronowy ok. Od miesiąca podjadam własne winogrona. I jeszcze są, i są.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardener27 00:26, 27 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Hmmm ...dziwna sprawa z tymi ogórkami Nigdy wcześniej z czymś takim się też nie spotkałem

U Ciebie znacznie lepiej ze zbiorami ale mieszkasz w innej części Polski U mnie prawie codziennie przez cały sierpień padał deszcz Grzyb szalał na roślinach i nawet nie było jak opryskać Moje bukszpany wyglądają jak bida i nędza Z niektórych zostały same szkielety z paroma listkami Za to trawnik miałem soczysty i kosiłem dwa razy w tygodniu jak się dało

Kiedyś miałem u siebie winogrona ale były bardzo kwaśne i się ich pozbyłem Nie mam doświadczenia w uprawie tych roślin Podstawą jest wybór dobrej odmiany Miejsca u mnie dostatecznie dużo i może kiedyś do mnie wrócą te rośliny
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
hanka_andrus 12:20, 27 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pajączek

Wędrował pajączek od wiosny do lata,
szukał miejsca gdzie mogłaby być jego chata.
Aż znalazł ustronie w jałowcu, wśród igieł:
Tutaj nie wypatrzy go wszędobylski szczygieł!

Uwił swoje gniazdko, z mięciuteńkiej przędzy
i złożył jajeczek z 500 sztuk albo więcej.
Pilnował swego domu przez calutki wrzesień
i czekał z tęsknotą kiedy przyjdzie jesień.

A jesień nadeszła z ogromnym impetem,
Porwała dom pająka uniosła pod chmury.
rozerwała przędzę, wytrząsła te dzieci
Wołała: Pajączki! Z nicią fest się leci

I sfrnęły pajączki na pobliskie pola,
jeden zawisł nad stawem, drugi pod topolą,
Szukają wciąż miejsca gdzie była ich chata.
A my podziwiamy nici babiego lata.






____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Milka 12:22, 27 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale piękna opowieść o babim lecie i pajęczyny też, koronkowa robota
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
eda 19:40, 27 wrz 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
zatopiłam się w opowieści cudna spokojnej nocki Hanuś
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
marzena 19:52, 27 wrz 2014


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
ale super winogrona i inne dobrodziejstwa
____________________
marzena O....!
asica 19:52, 27 wrz 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Haniu zastanawiałaś się u Marzeny jak werbenę uchować. Ja swojej nie wycinam zimą i robię na niej kopiec z suchych liści. Przeżyła już u mnie kolejny rok, również w te mroźne zimy. Wiosną rozgarniam, wycinam co suche. Kwitnie kilka tygodni wcześniej od tej wysiewanej.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
ModraSowa 19:53, 27 wrz 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Haniu, przychodzę z rewizytą i widzę,że ja u Ciebie też trafiłam na setuchnę, tylko nie pierwszą Cóż Ci życzyć jak nie kolejnej.I żeby Cię talent twórczy nie opuszczał
Winogronka apetyczne, ja dzisiaj z takimi zrobiłam ciasto.
____________________
Ania Ogród to życie
hanka_andrus 19:58, 27 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Tak zrobię , może u mnie jest bardziej wilgotno w zimie, niż u Ciebie Asiu.
Ale próbowac będę. Zeszłoroczna zimabyła łaskawa. Teraz na taką samą liczę.

Aniu, Marzenko, Irenko, Edytko, dziękuję za życzenia i obecność.
Miłej niedzieli.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jola54 20:14, 27 wrz 2014


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Witaj Haniu! piękny wiersz,wzruszyłam się,....Ty to masz polot! Pozdrawiam serdecznie i miłej niedzieli życzę
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies